Kizo

Kto gdzie wyruszył już w pole

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kizo    7

No i niestety długo zwlekaliśmy z odoraniem jęczmienia ozimego ale w końcu się tak musiało stac.Szkoda było wkońcu to 4,7ha do odsiewu. W piątek po 18 godz brat pojechał Fendem z pługiem a ojciec Zetorem 7211 z agregatem 3,6. I o 22 było po sprawie.Ja niestety musialem zostac w domu i wykonac kilka prac w chlewni. Zajeło mi to tyle samo czasu co im na polu. A wczoraj na początek ojciec siał nawozy C330 ja z tyłu Fendt+agregat 3,6 a za 3 godziny Zetor z siewnikiem pneumatycznym 6-cio rzędowym do kukurydzy i po sprawie. Ale niestety wcale mnie to nie cieszy bo mamy teraz 20ha kukurydzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

jak ci nie pasuje kukurydza to mogłeś posiać jęczmień jary ja jutro będe siał 4 ha

 

 

jaki masz siewnik do kukurydzy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7

Taki był plan że poczekamy i jak co to jarym odsiejemy ale niestety zaczyna byc nieco sucho i jak nie pobada a na to się zanosi to taki sam na gęstośc był by ten jary co ozimy. Co do siewnika jest to chyba jakiś węgierski. Muszę sprawdzic na tabliczce znamionowej owszem jak takowa jest. Jutro zrobię kilka fotek i zamieszcze w galeri.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Księżak    0

Wczoraj widziałem pierwszy kombajn w życie. Żniwa 2006 rozpoczęte (niestety dzięki suszy).

A jak u was? Rzepak i jęczmień ozimy już ścięte?


w polu i zagrodzie nowe technologie a w sercu tradycja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

dzis jest plan zeby skosic jeczmien - do rzepaku jeszcze daleko - caly zielony :)

plan zrealizowany 3ha wykoszone - sredni plon 6ton, wilgotnosc - 1. przyczepa 10,5% 2. - 8.5% reszta 8%

ogolnie tragedii nie ma jak na tegoroczne warunki, jak beda wyniki z laboratorium to powiem czy idzie na bro czy wraca do domu dla swinek :)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

U mnie to u większości znajomych nic nie robione przy kombajnach stoją jeszcze pochowane mnie jeszcze zostało pasy pozakładać , gitary założyć i gardziel no i cały cheder zrobić :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

U mnie jak nie popada to pod koniec tygodnia pod lasem będą żytka wykoszone bo już kolory nabrały. A na mocnej glebie to jeszcze zielone.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

wczoraj wozilismy gnój, ale niestety pierd.... rozrzutnk i juz nie skonczylismy (wyrobila sie kostka ktora trzyma sprzeglo przy walku, a ze to wszystko juz ktos u nas spawal pare razy to bedzie problem, no ale jutro robimy to tak zeby bylo jak nowe z wszystkimi czesciami ruchomymi)

zaczelismy tez podorywke zeby gnoj sie nie suszyl na polu - praca zetorkiem to bajka - plug 5x35 jakies 10-12cm ustawiony 1-1800obrotow i zasuwa az milo, ciekawe co powie w orce jak plug pojdzie glebiej? mam nadzieje ze da rade temu plugowi :)

pozdrawiam i zycze jak najmniej awarii w zniwa :)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomb2    1

Żniwa... :/ Narazie męczę sie z rurą od wysypu bo kombajnista zgiął :( Ale i tak jeszcze do rzepaku co najmniej tydzień :)


Ciesz się każdą chwilą życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek    0

A moj rzepak jeszcze zielony. Bede kosil gdzies za ok 10 dni. W tym tygodniu moze zaczne kosic u ludzi, bo zamowienia juz mam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4
wczoraj wozilismy gnój, ale niestety pierd.... rozrzutnk i juz nie skonczylismy (wyrobila sie kostka ktora trzyma sprzeglo przy walku, a ze to wszystko juz ktos u nas spawal pare razy to bedzie problem, no ale jutro robimy to tak zeby bylo jak nowe z wszystkimi czesciami ruchomymi)

zaczelismy tez podorywke zeby gnoj sie nie suszyl na polu - praca zetorkiem to bajka - plug 5x35 jakies 10-12cm ustawiony 1-1800obrotow i zasuwa az milo, ciekawe co powie w orce jak plug pojdzie glebiej? mam nadzieje ze da rade temu plugowi :)

pozdrawiam i zycze jak najmniej awarii w zniwa :)

Ja 1014 podorywke robiłem na 2 szosowej na zajacu tak z 10-11 km/h z pługiem 5x40 i tylko pogwizdywała turbinka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

u nas zajaca nie uzywamy :) wydaje mi sie ze mozna by sprobowac 4 terenowa ale czy to juz nie bedzie za szybko?

co do pluga to na razie pomeczymy sie tym a pozniej moze jakas ladna 3obrotowa sie trafi:)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

Dziś zaczoło się u mnie koszenie. Jęczmienie jare i słabsze mieszanki już idą. Jutro jadę żyto i mieszankę żyta z pszenżytem. Plon słabe 5t z ha jeczmienia, mieszanka trochę lepsza ale 6 nie wyszło napewno.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

dzis ścięłem rzepak na jednym polu 1,8 ha , uleciało 23,5 q z ha , wilgotność 7,4 % ziemia V i VI klasa ( i tak jestem zadowolony bo co na tej ziemi by urosło , ozimina by zginęła tam od pleśni a jare by wyschło całkowicie . Reszta pewnie z 10 dni postoi dużo zielonego , nie pryskałem na dosuszanie .


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1075

wczoraj poszła pierwsza pszenica, plon porażka :(( Zima zrobiła swoje a dodatkowo w części stała woda to tam już nic nie było. Oby na innych kawałkach było lepiej. Wilgotność mierzona wczoraj to 9% ... chyba bede czekał na deszcz bo to troche mało, tylko czy sie doczekam deszczu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oki39    2

Ja dzisiaj kosilem na podkarpaciu zepak skosilem gdzies pol pola a pozniej sie kobajn popsol i do nocy naprawialismy i pozniej niebylo sensu zaczynac. Ale bylo fajnie.


Wszystkie moje foty chronione sa prawem autorskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

wczoraj i dzis na raty skosilismy 2ha rzepaku co jest w spolce. pole do d*py, ochrona po japonsku - jako tako - plon 34q/ha calkiem niezle:-)

teraz czekam gdzies do poniedzialku na porzadny kombajn i az rzepak wlasciwy dojdzie do siebie - pole dosc dobre, ochrona konkret zobaczymy co powie :)

 

slyszalem jak sie koles chwalil ze mu na jednym kawalku zlapalo 50q/ha - fakt rzepak mial ladny ale nie mierzylem pola nie bylem na wadze wiec do konca nie wiadomo - jak skosze swoj to sie bede wypowiadal :)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rufus    1

My dziś wjechalismy do rzepaku ale okazało sei że nie nadaje sie jeszcze do koszenia doły jeszcze całe zielone aż sie sita w kombajnie zatkały, wilgotnośc 12,5% przynajmniej jeszcze tydzień musi postać :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel24    1

dziś omłóciliśmy owies na VI klasie i pszenżytko.

 

Cudownych zbiorów nie było ale było znacznie lepiej niż można się było tego na wiosnę spodziewać. :D

 

Można powiedzieć- plon w normie ;)


Nie ma to jak ursus C330! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

U mnie wczoraj jeden wyjechał kosić do sąsiedniej miejscowości ale krótko kosił pewnie trzeba było mu na pasze dla świń ja patrzyłem swoje zboża to jęczmień w buraczyskach w tym tygodni napewno nie bedzie do koszenia może ten siany po przenicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek B    3

ja dzisaj wymlucilem pszenice ozimą :)

kluski ladne dlugie a ziarno cienkie :( :(

gdyby nie ta susza to w tym roku bylyby bardzo dobre plony (przynajmniej u mnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

ja dziś ozimą 2h wykosiłem i strasznie cienko... na tym polu kładnia sięCaO hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

dzis udalo sie wykosic rzepak :)

co kombajn to kombajn, mimo ze byl zielony (zarówno rzepak jak i kombajn) i 2 razy zabilo dosc mocno to i tak cos kolo 4.20ha w niecale 2.5godz :-)

teraz jeszcze tylko 6ha pszenicy i jakies 10 jeczmienia jarego i bedzie po koszeniu :)

 

pozdrawiam i zycze jak najmniej awarii :P


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
    • Przez miturskir
      Żółknie mi pszenżyto czym podratować 
    • Przez Rad11
      Witam jak myślicie która odmiana będzie najlepsza rgt ritter, argument, buldozer jeżeli chodzi o parametry konsumpcyjne 
      Stanowisko będzie po rzepaku klasa 3a3b
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj