Kizo

Kto gdzie wyruszył już w pole

Polecane posty

Kizo    7

Witam wszystkich.

Interesuje mnie kiedy i gdzie w polsce wyruszył ktoś już w pole, bo u mnie na podlasiu to można jeszcze tylko pomażyć.

Więc tak piszcie jakie województwo i jakie prace bendę miał porównanie z pracami jakie można wykonać w tym samym czasie u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

my dzis ruszylismy, ale szyblo musielismy uciekac :(

moze jutro o ile w nocy nie doleje uda sie posiac nawoz, ale jedziemy juz na 2 duze ciagniki i z dluga lina :P nie ma co ryzykowac a siac trzeba zwlaszcza ze na jednym kawalku pszenica jakos kiepsko wyglada - jakas rzadka i mala


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7

To prawda mus po zimie zboża nieco poratowac nie muszę chyba pisac jak. A Yacenty nie zapomnij jeszcze o jednej rzeczy.... o aparacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2

u nas (ok. 20 km od Jeleniej Góry w stronę Legnicy :) ) to jeszcze dobry tydzień o ile będzie pogoda, no może za 4-5 dni wyjedziemy z nawozami. Ale już 30 km dalej w ubiegłym tygodniu to nawóz rozrzucali a w sobotę widziałem gościa co śmigał z pługiem a obok z agragatem :( ehhhh ja jeszcze muszę czekać :( może włóka na łąki wcześniej ?? wszystko zależy od naszej pięknej matki natury :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

w Wielkopolsce:

dziś pole jest uprawione, choć nieźle popadał deszcz w sobotę ale spokojnie można uprawać. Jutro nawozy rozsiać i można myśleć o siewie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

co do pogody polecam meteo.icm.edu.pl

albo onet ale u nich to tak ogolnie tylko

 

ojciec pojechal o 4 siac nawoz - nasypal 300kg

i mowi ze juz widzial jak odkopuja ciagnik - udalo sie ze sam wyjechal ale co teraz z polem - koleiny na pol metra :)

i to w jednym miejscu w ktorym by sie w zyciu nie spodziewal, grunt ze sie udalo, ze jednak przedni naped dziala jak trzeba :P

 

pozdrawiam i zycze jak najlepszej pogody (u nas znow leje)

YacentY


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Ja dzisiaj zrobiłem próbe jak pojechałem 360 po bele sianokiszonki to pomyślałem zobacze jak jest na polu i zjechałem z trawy na zaorane no i niestety nie dałem rady wyjechać do tyłu potrzebna była pomoc 330

 

Nie wiem czy do świąt wyrósze w pole pasowałoby troszke po przenicy saletry posypać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7

Yacenty szkoda że się udało byly by fotki do Agromechaniki jak twojego ojca wydzierasz :D i =D :D i =D :D i =D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

heh moglo by byc zabawnie ale mnie w domu nie ma :P

teraz jestem tak zajechany ze siedze non stop we Wrocku


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomb2    1

No u mnie znowu pada :( Chyba w tym tygodniu nie wyjade. Ale narazie nowe oponki do zetorka się szykują :) w piątek.


Ciesz się każdą chwilą życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

u mnie wszystko posiane :P ojciec dzis na rzepaku dosiewal recznie :P

jutro wyjezdzamy z agregatem i jak da rade wieczorem siejemy jeczmien o ile pogoda pozwoli


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomb2    1

Ja w tym roku niestety :( :( :( musze jescze nawozy kosem siać :( i mi z tym dłuższzzzzzzą chwile zejdzie więc o sianiu zboża jescze nawet nie myśle :( Ale tylko jeczmeń mam do zasiania bo jarej pszenicy nie sieje :)


Ciesz się każdą chwilą życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Ja mam siać pszenżyto wczoraj spróbowałem wjechać i nic z tego , nie wiem czy do świąt da rade wjechać o burakach nie ma co marzyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pitras    22

Jestem z podlasia i w moim regionie oruszeniu w pole to można tylko pomażyć.,ale jak słoneczko poswieci to może z tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

my wjechalismy dzis agregatem ale kupa wyszla, moze w sobote a moze w niedziele uda sie w koncu posiac jeczmien


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maverickt4    4

no u nas już zaczynają wyjeżdzać w pole, w sąsiedniej wiosce to dziś jeden bronowała 2 kawałki i nawet całkiem nieżle mu to szło. No a w mojej wiosce to tylko jak narazie jeden badylarz wyjechał w pole i zasiał rzodkiewke a reszta jeszcze się nie rusza :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek86    0

my dzisiaj chcielismy wywiesc obornik na pole bo w nocy troche pod marzlo i skonczylo sie na tym ze ursus poprostu sie zakopal gdyby nie lina i sasiada ursus1014 to stali bysmy ursuskiem do prawdziwej wiosny a dodam ze nawozy pod ozime rozsiane


nie ma brzybkich dziewczyn,czasami tylko jest za malo alkoholu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

u nas sie udalo, 4.5ha posiane i przygotowane pod 4.5 kolejne - pole jak szachwnica, ale nie ma na co czekac i jedziemy siac jutro :P

reszte sie dosieje kiedys tam :P


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz S    0

U nas rozsialiśmy dzisiaj z ojcem nawóz na pszenżyto, ale uwaga ręką. Ale na 1,4 ha można sobie pohasać. Okropnie mokro mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2

Ja wczoraj wyjechałem orać poplon bo mam 10 ha ale lipa :( jeszcze za mokro, w sobote znów proba bo słoneczko ładnie świeci - zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pejton    2

Dzisiaj próbowałem posiać saletre po ozimym, bo akurat był przymrozek.

Pojechałem po 5 i jeden kawałek ok. 1,2 ha poszło ładnie, na drugim (6ha) podjechałem z 300m i niestety trzeba było przeprosić line i odczepić Zetora 8145 od przyczepy aby wyciągnąć U 3512 z rozsiewaczem. Potem posiałem tylko górke(1ha),

reszta musi czekać lepszych czasów. :(


parę ha i para rąk do pracy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

jeczmien posiany :P

zostalo jakies 0.5ha ale to sie dosieje kiedys przy okazji :P

teraz remont siewnika do burakow i jedziemy z koksem :)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7

No i w podlaskim się coś zaczyna dziać, zwłaszcza ci co mają trawy to wyruszyli z rozsiewaczami i "straszą" azotem trawkę. Dla mnie się udało zaorać wczoraj ok. 2,5 ha trawy a dzisiaj agregatem pochodzić orane po kukurydzy gdzie następnie zostala wylana gnojowica w niewielkiej ilości i ponownie agregat. Mieliśmy nadzieję że może pod wieczór się uda na tym polu wyruszyć z siewem pszenicy ale trzeba poczekać do poniedziałku jak owszem wcześniej nie na pada deszczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

ja dzisiaj pojawiłem się na polu z obornikiem nawet po pryzmie buraków nie lgnołem , może w tym tygodniu posieje na przenice saletre i spróbuje pszenżyto posiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj