Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
piotrekmf3080

budowa obory dla krów mlecznych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Budowa

witam jak wspomniałem w temaćie planuje zbudowac oborę wolnostanowiskową na 25 krów mlecznych na średniej śćółce korytasz przejazdowy i dojarnia jakie były by koszty takiej obory czy jest możliwosc pomocy z uni? z góry dzieki za odpowiedzi :)

leszekd    88

25 sztuk to bardzo mało na oborę bez uwięziową . Według mnie nie wyżyjesz z takiej liczby krów. Koszta stałe są za wysokie hala udojowa i dojarka kosztują sporo a ich utrzymanie też nie jest bez znaczenia. Pozatym w zimie będziesz miał bardzo mało mleka a aparaturę i tak trzeba myć.

danielhaker    1086

Jeżeli chcesz założyć stado od zera to marne widzę twoje szanse i nie widzę w tym sensu.

Pozatym w zimie będziesz miał bardzo mało mleka

U mnie czasem zimą jest więcej jak latem :lol:

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

SPRZEDAM:

ROZRZUTNIK DWUOSIOWY

KOMBAJN ANNA

SADZARKA DO ZIEMNIAKÓW

Wiadomość z agroFakt.pl

leszekd    88

Jeżeli macie 25 szt to macie kosztowną hodowlę, jak więcej to normalne i niema czym się chwalić.

lukaczmarek    267
Napisano (edytowany)

Koszt takiej obory zależy od bardzo wielu czynników. Niestety twoje pytanie jest zbyt mało precyzyjne aby powiedzieć dokładną kwote. Przeciętnie liczy się 10 tys na stanowisko ale przy tak małej obsadzie napewno wyjdzie więcej. Poza tym zależy czy bedziesz budował sposobem gospodarskim czy wynajmiesz do tego firmę. Niewątpliwie dużym wydatkiem będzie hala udojowa tutaj radził bym ci się rozejrzeć za czymś używanym. Cena zależy też od typu hali. No a jeśli chodzi o unijną pomoc to narazie zapomnij bo kasy nie ma chyba ze planujesz budować za parę lat.

Oczywiście zakładam że masz chociaż z 10-15 sztuk dojnych aby wprowadzić odrazu na objekt bo jesli nie to do tych 300 tyś na budowę musisz doliczyć jeszcze kilkadziesiąt na bydło.

No i nie wiem czy chcesz budować na kredyt czy masz kase w domu bo jeśli na kredyt to odrazu musisz miec pełną obsadę bo raty cię zjedzą.

Edytowano przez lukaczmarek

men0410    0

Koledzy mają rację.Nie wyżyjesz z 25 dojnych krów.Z tego co wiem to im więcej sztuk w oborze tym zmniejsza się koszt jednego stanowiska.Radziłbym się zastanowić nad tym dokładnie , ponieważ facet z sąsiedniej wsi budował oborę na 20 sztuk chyba ze 3-4 lata temu i teraz żałuje że nie postawił 2 razy większej czyli do 40. :mellow:

Ursus 1224, Ursus 1014, Ursus 914, Zetor 7211 i Ursus c360 na 150 ha.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez michal_xs
      Witam. Mam takie pytanie, czy sąsiad może postawić plot betonowy w granicy jezeli przy granicy (10cm od) jest mój budynek w którym jest duzo okien. Czy ma takie prawo zasłonić mi okna?
    • Przez poprostumateo
      Witam. Orientuje się ktoś jaki jest koszt zwykłej, szarej kostki brukowej 8cm ? Może ktoś wie gdzie na Dolnym Śląsku można nabyć kostkę w dobrej cenie.
      Co prawda to nie forum budowlane, ale wydaje mi się, że wiele osób miało styczność z kostką brukową, a więc pewnie ktoś mi pomoże
    • Przez Comb
      Witam.
      Przerabiam stara obore o wymiarach ok 20×8. Z tego co sie orientuję najlepszym i najoszczędniejszym źródłem światła będą świetlówki. Z tym że nie mam pojęcia ile takich lamp i jakich rozmiarow zamontować żeby było ok. Jeśli ktoś mógłby sie podzielić doświadczeniem będę wdzięczny
    • Przez krystian96
      Witam . Planuje zakup zgarniacza obornika . Zastanawiam sie nad zgarniaczem hydraulicznym lub łańcuchowym . Wyciąg linowy odpada. Prosze o opinie obu zgarniaczy , wady , zalety .
      W oborze są 2 równoległe kanały po około 20m . Jaki mniej więcej byłby koszt takiej inwestycji . I czy macie kontakt do kogoś kto to by mi wykonał  ( mieszkam w mazowiecki)
      Dziękuje i pozdrawiam 
    • Przez 1991Mateusz
      Witam. Możecie mi polecić dobrą nie drogą firmę , która wykonuje konstrukcje stalowe pod płytę warstwową wraz z planem ? .  Na jesieni mam zamiar postawić obiekt o wymiarach 10x10 wys słupa 4m .

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.