Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
HondaMtx    120

Bo najłatwiej gotowy zapier*dolić. :wacko: Po co mają płacić jak za free w polu na krzakach wisi.. Już się boję co będzie w tym roku :(

Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Klepk995    171

na lepsze się niestety się nie ma , ja jak o tym się dowiedziałem to tytoń wieszam tylko na plantacjach pod domem jeszcze na takich żebym je z podwórka widział bo na dalszych kawałkach to się boje bo zawsze się ktoś kto ma lepkie ręce trafi , sąsiadowi koło plantacji na której miałem zamiar wieszać tytoń widły w wykopki ukradli wziął żeby łęty po rozwalać jakby się źle kopało i z ostatnią przyczepą ziemniaków odjechał i zapomniał o nich to na drugi dzień poleciał po nie o 7 rano i już ich nie było a jak każdy wie chodził jeden koleś przez jego pole do sklepu na skróty i sobie pożyczył je na wieczne oddanie więc powiedziałem że tam tytoniu nie powieszę nigdy

HondaMtx    120

moje pola na których jest tytoń też widze z podwórka, ale przecież jak będą chcieli ukraść to i tak zapierniczą.. Prawda jest taka,że nie upilnujesz bo podjadą w nocy i du*pa.

Wiadomość z agroFakt.pl

Klepk995    171

no to prawda ich się nie da upilnować , tylko ja ten kawałek mam 20m od podwórka a wokół są domy a żeby do niego dojechać musieli bym przez kogoś podwórko przejechać więc jakaś znikoma szansa jest ale zresztą to nie koniecznie musi być jakiś lewy handlarz tytoniem , nawet sąsiedzi mogą przyjść i to zrobić więc masz racje tego się upilnować nie da :mellow:

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja pierniczę, co za akcje, Czytam wątek i nie mogę się nadziwić. A ciekawe jak te kury zakosili autorowi tematu, masakra jakś

Johnson    4

prawdę mówiąc, jak czytałem o kurach ukradzionych to płakałem przed kompem przez parę minut :D U nas w opolskim sporadyczne kradzieże się zdarzały paliwa - dziwne było to że złodziej zawsze wiedział gdzie ono było (nie chodzi tu o paliwo z baków.) Raz tylko ojciec opowiadał że pokradli mu koła zapasowe z przyczep :D ale poszedł od razu do pewnego alkoholika ze wsi powiedział - Antek koła mają wrócić. I tu wydarzył się cud! Jak koła nie było tak już 25 lat nie ma ;/

Edytowano przez MAT912
Cytowanie poprzedniego posta

Sadek    462

Ja tu cudu nie widzę bo koła się nie znalazły (albo nie rozumiem tekstu).

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

GoRAL1    63

Najpierw stylisko od łopaty a potem pytanie po coś przyszedł

TO NA PEWNO ODSTRASZY NASTĘPNYCH

malymiro    3

u nas gość kosił qq i powiedział ze dwie przyczepy nakosił a trzecia u ludzi

Edytowano przez malymiro

90daniel    14

z polskiego na nasze to bedzie chyba tak że dwie przyczepy z swojego pola. A tą trzecią to wjechał na pola innych i sobie trochę ziarna przygarnął.

bratrolnika    1985

aha, to ciekawie

Dodam jeszcze że w zeszłym roku znajomemu z wioski przez noc ukradli 10 okrągłych balotów słomy z pola

w tym roku tylko złośliwie sznurki w 5szt. poprzecinali

Edytowano przez bratrolnika

Jakub512    0

U mnie jakieś 15 lat temu zginęły deski z budowy budynku gospodarczego, oczywiście na drugi rok ojciec spotkał te same deski na innym podwórzu w naszej wsi ^^ ale już nic się nie odzywał...

U mojego wujka, który mieszka kilka kilometrów dalej wieczorem podczas kolacji po wywózce obornika zaczęły szczekać psy, zanim wyskoczył na podwórze to już WOM nie było.

3 lata temu spuszczono paliwo z c360 i napewno był to ktoś z okolicy, bo ciągnik stał pomiędzy maszynami w krzakach i w okół było pełno gruzu, więc obcy by się tam zabił po ciemku, w dodatku uciekał pieszo przez pola, bo wygniótł zielonkę ale dalej ślad się urwał.

2 lata temu ktoś okradał małe garaże w domach letniskowych. Jeden znajomy mieszka 30 km od tego domku i zawsze przyjeżdżał autem, raz przyjechał rowerkiem i złodzieje myśleli, że w środku nikogo nie ma, więc sobie swobodnie weszli z brzeszczotami, bo chcieli rurki powycinać. Trochę się zdziwili, gdy zobaczyli właściciela w hamaku, tym bardziej, że to był dobry kolega ojca jednego z włamywaczy:) Po tym incydencie do dzisiaj jest spokój.

Luc826421    4

W zeszłym tygodniu w mojej wsi ukradli gospodarzom 4 krowy z pastwiska ale zaraz po tym incydencie złodzieje zostali złapani.

HondaMtx    120

Panowie dwa tygodnie temu 500 metrów ode mnie ukradli gościowi sznury tytoniu podobno około 500 sztuk zakosili. A w zeszłym tygodniu ktoś się na mojego małego pekińczyka przyczaił i ukradł :/ za jaja bym takich powiesił...

Luc826421    4

Człowiek pracuje całe życie, a przyjdzie taki ...typek i kradnie dorobek życia; kilka lat temu znajomemu ukradli auto z garażu ( świeżo ściągnięte, nie zdążył przerejestrować), psa odużyli, kłódkę zrzucili, auto wyprowadzili i słuch po nich zaginął.

Bercik92    25

tydzien temu ukradli nam z pola które znajduje sie pod korzenistem 5gwiazdowe stare brony zostawil tylko srodkowa rame w korzenistem jest taki jeden typek co chodzi po nocach i kradnie...ale za reke jego nie złapałem takze nie wiem...

Luc826421    4

Dobrze, że złapali tych co ukradli 50 krów (trąbili o tym w polsacie), właśnie niedaleko mnie grasowali.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Pawel89pl
      Witam . Od jakiegoś czasu zastanawiam się na stworzeniem budynku w którym można przechowywać zarówno płody rolne jak i maszyny rolnicze .  Interesuje mnie hala o wymiarach mniej więcej 12 na 20 metrów . Teraz tak na rynku jest dość  duża rozbieżność cen . Hala  blaszana w ogłoszeniach wychodzi około 50tys zł a hala z  konstrukcji stalowej to już koszt około 70-80tys  . Czy ktoś coś doradzi ?  Z góry dzięki za pomoc
    • Przez thor1984
      Przymierzam się na wiosnę do remontu stodoły który polegał by na wymianie pokrycia i więźby dachowej bez żadnych zmian konstrukcyjnych ale chciałbym to zrobić legalnie i zastanawiam się czy na taki zakres prac wystarczy zgłoszenie czy potrzebne będzie pozwolenie na budowę? Druga kwestia jest taka, że stodoła ma około 40 lat i była stawiana bez jakichkolwiek papierów i pozwoleń więc nie wiem czy da się to w ogóle zrobić legalnie. Może ktoś miał podobną sytuację? Przecież nie pójdę do urzędu i nie powiem jak wygląda sytuacja, że chcę remontować jakby nie patrzeć samowolę budowlaną.
    • Przez chillout89
      Witam, czy ktoś posiada wagę samochodowa na swój własny użytek. Czy warto jest zainwestować w np. wagę osiową i czy jest wystarczająco dokładna?
    • Przez Funn
      Witam mam zamiar stawiać oborę na krowy mleczne na Ok. 110 sztuk i mam takie pytanie wiadomo ze trzeba pytać sąsiadów o zezwolenie na budowę i pytanie jest do ilu metrów mam ich pytać ? Jak mam sąsiada około 300-400 metrów od miejsca budowy to może mieć jakieś ale ?
    • Przez mlodyrolnik23
      WITAM MAM PYTANIE ODNOŚNIE ZMIAN PROJEKTU BUDOWY OBORY KTÓRĄ JEST JUŻ W POŁOWIE WYBUDOWANA SYTUACJA WYGLĄDA TAK TATA WYBUDOWAŁ NOWĄ OBORE NA TRZODE CHLEWNA JEDNAK Z PEWNYCH PRZYCZYN ZOSTAŁA ONA WYBUDOWANA DOKŁADNIE W POŁOWIE CHODZI MI O TO ŻE OD FUDAMENTU PO SAM DACH W 50 PROCENTACH A W 50 NAWET FUNDAMENTU JESZCZE NIE MA TERAZ TĄ DZIAŁKĘ Z TĄ OBORA CHCĄ PRZEPISAĆ NA MNIE A DOM NA SIOSTRE JEDNAK DZIELĄC AREAL NA PÓŁ I BUDUJĄC OBORE TAK JAK W PROJEKCIE UNIEMOZLIWIAM SOBIE DOJAZD NA POLA I TERAZ PYTANIE CZY MOGĘ EWENTUALNIE TATA ZMIENIC PLAN TEJ OBORY TAK OBY TA NIEWYBUDOWANA CZEŚĆ WYBUDOWAĆ NA DŁUGOŚĆ A NIE SZEROKOŚĆ DZIAŁKI PRZYPOMINAM ŻE NIE MA ŻADNYCH FUNDAMENTÓW JESZCZE W TEJ CZĘŚCI NIEWYBUDOWANEJ DRUGIE PYTANIE JEST TAKIE ZE OD ZNAJOMEGO USLYSZALEM ZE ISTNIEJE MOZLIWOSC PRZENIESIENIA BUDYNKU lub PRZESUNIECIA BUDYNKU STAD TE PYTANIE PONIEWAZ JEST JESZCZE JEDNA OBORA KTORA PODCZAS NAWALNIC ZOSTALA ZNISZCZONA OBORA TA BYLA GLINIANA I TERAZ CZY MOGE JA ODBUDOWAC W INNYM MIEJSCU PONIEWAZ ZAWADZA MI ONA PRZY BUDOWIE DOMU I MUSIAL BYM JA CALKOWICIE WYKASOWAC Z PAPIEROW A JESLI JEST MOZLIWOAC PRZENIESIENIA BUDYNKU TO WARTO Z NIEGO SKORZYSTAC BO POZWOLENIA NA BUDOWE TAK DUZYCH BUDYNKÓW MOGĘ JUŻ NIE DOSTAĆ  TROCHE TO ZAGMATWANE ALE TO PRZEZ PODZIAL GOSPODARSTWA POZDRAWIAM I LICZE NA ZROZUMIENIE DZIĘKI ZA ODPOWIEDZI