niudizajn

Rekultywacja łąk

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Kiedy wykonać podsiew tradycyjny?

galeria
Rekultywacja
ASZv3    829

Teoretycznie wątpliwe, praktycznie jak ma być jeszcze ciepło i te rośliny wykazują życie (że tak powiem) to powinno się udać ;)


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soltys85    83

Jaka polecicie mieszanke traw żeby nie stracic pierwszego pokosu bo zreguły jest słaby, a ostatnio bywa tak ze pozostałe sa kiepskie. Sa jakies mieszanki z trawami jednorocznymi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Są. Tylko jednak warto zacząć dobór od stanowiska itd. żeby mieć trwałość i dobre plony dłużej. Napisz jaka gleba, użytkowanie itd. to pomogę coś dobrać.


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soltys85    83

To swieża dzierżawa wiec o polu nic poki co nie wiem, miejscami jest wyżej miejscami niżej wiec ziemia napewno różna. Moje pytanie jesli zastosujemy w mieszance trawe jednoroczno pierwszy pokos bedzie zadowalajacy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Tak aczkolwiek nie licz na cuda ;) i tak warto wcześniej skosić żeby kolejny był już czysty, tu jednoroczne oczywiście również zwiększą plon. Jeśli chcesz wyższą półkę na gotowo z osłoną to z trawiastych na takie gleby polecam mieszankę BMA-3 a z koniczyną BMA-4. Ewentualnie do każdej innej odpowiedniej domieszaj 7kg Futtetrtio lub BG-1 Sprint.


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko06060    23

Co to jest za chwast i czym go zwalczyć? Rośnie przeważnie gdzie górka i słońce bardziej grzeje, nawet na nowej łące się pojawił gdzie przed uprawą szedł glifosat

2 (2).jpg

2 (1).jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas9559    30

Nie wiem jak się nazywa ale mam to na dzierżawie w jedym miejscu, jak sucho to tylko to rośnie i szybko trawę zagłusza. Fernando Forte spróbuj, dużo niszczy chwastów na łąkach to i to może zniszczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Dla jednych chwast dla innych super prozdrowotne zioło ;) Ogólnie w intensywnym użytku raczej trawy nie powinny dawać mu pola, jak jest go dużo / całe place to może być ciężko zwalczyć. Trzeba by wcześniej pryskać tj na nieduże rośliny, z Fernando tutaj nie mam doświadczenia. Jakbyś próbował to daj znać :)


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas9559    30

W etykiety starane też powinno go załatwić. Ciężko go usunąć bo rozrasta się po ziemi i kosiarka go nie skosi, do tego mocny korzeń.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hebiii2300    5

Jest dylemat siać już mieszanki traw czy jeszcze poczekać ? Drugi problem to nawożenie nawozami sztucznymi dysponuje mocznikiem 200 kg/h, polifoska6 300kg/h, dawki dawać przedsiewnie czy jednak podzielić dodam że będę wysiewał różne mieszanki a dokładnie to BG3 , BG11 trzeba tutaj  wziąć pod wzgląd udział kończyny  BG7  . Jesień obornik , orka . Początek marca wapno granulowane przykryte delikatnie bronami co dodatkowo wyrównało działki . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Warto jeszcze chwilę się wstrzymać patrząc w prognozy.

Przy BG-11 i BG-3 i tej porcji NPK odpuściłbym zupełnie mocznik. W przypadku BG-7 100kg mocznika przedsiewnie, a resztę zostaw na później ;)

  • Like 1

Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hebiii2300    5

Czyli jak powschodzi już ładnie trawka przy BG-11 BG-3 dopiero dać mocznik w ilości 200kg ?  A przy BG-7 przedsiewnie 100kg i jak powschodzi 100 kg tak? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Idąc tymi przykładami:

- BG-7 przedsiewnie poza NPK daj mocznik, zrób pierwszy pokos pielęgnacyjny i po nim dopiero znów azot, jak masz mocznik tj musisz go zużyć to 150kg, lepiej byłoby saletrą w dawce 200kg

- BG11/BG3, czyli zawierające motylkowe w średniej ilości - dając przedsiewnie około 25-30N w postaci NPK - nie dawałbym azot, ewentualnie te max 100 mocznika i później już nic, po pokosach nie w moczniku bo rozleniwisz zupełnie motylkowe, jak już to saletra szybko bo zbiorze w dawce 100-150kg dla BG11, 100kg dla BG3


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566

Czy to: Aminopielik D Maxx 430 EC załatwi oset na pastwisku?

czy lepiej zastosować Chwastox Trio 390 SL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba07101    3

Witam mam pytanie odnośnie nasion na łąkę która została skasowana ponieważ nie byla użytkowana 5 lat i już trochę zaczęła zarastać krzakami jest to łąka na torfach będzie koszona 1 raz rocznie nie wiem czy warto inwestować w drogie nasiona bo to nie dla mnie nawet. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Nie warto ;)

Ale jeśli ma być wieloletnia to warto dobrać odpowiednie gatunki ku temu ;)


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabrowskit    228
ASZv3 napisał:

Nie warto ;)

Ale jeśli ma być wieloletnia to warto dobrać odpowiednie gatunki ku temu ;)

planuje przesiać łąkę ponad 50 lat ma. Potraktować ją glifosatem i orka czy talerzówka,i orka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko06060    23

Teraz będziesz siał? lepiej, glifosat, talerzowka i orka, aby darń łatwiej pod spód wkręcić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829
2 godziny temu, dabrowskit napisał:

planuje przesiać łąkę ponad 50 lat ma. Potraktować ją glifosatem i orka czy talerzówka,i orka?

Zależy jaka ziemia i jakie gatunki / zagęszczenie darni.

Ja ogólnie lecę glifo lub bez i orka na wąsko ustawionych korpusach.

Talerzówka zwykle robi więcej bałaganu jak pożytku. Chcąc zrobić dobrą robotę mechanicznie (bez glifo) i mając na to czas / możliwości - lepiej zrobić podorywkę, a później orkę.


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
situ14    35

Witam. Wykonuje usługowo podsiew traw oraz lucerny. Teren powiat piotrkowski i okolice. Wszystkich chętnych zapraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lemysz1
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej na ten temat. Kursy te mają niby zastąpić szkoły dla dorosłych w tym także na kierunkach rolniczych.
       
      Jak ma się wykształcenie zdobyte poprzez taki kurs a wymagania do otrzymania środków z unijnej kasy.
    • Przez krone125
      Witajcie koledzy jest taka sprawa mam blisko domu do wzięcia 3 ha łaki u 2 właścicieli a łąki obok siebie są,teren jest torfowy troszku podmokły ale nie dużo i gdybym wziął ją to co radzicie żucić na to łąkę zeby trawa była taka choć jak trawa w jednym brzegu jest wyżej a bliżej rowa troszkę niżej,mam 20 sztuk bydła ale niestety łąk mało,a za łąkę to tylko podatek zapłaciłbym ,Teraz to już za puźno na obornik pieczarkowy?Czekam na wasze opinie.
    • Przez bekba
      Witam
       
      Piszę w związku z sygnałem który dostałem od znajomego. Otóż ów znajomy zasygnalizowal mi ze w firmie z tematu kradną mleko!!! Zbiorniki starszej generacji(taki jak moj) nie posiadaja wyświetlacza i trzeba mierzyc poziom mleka manualnie(jak mleko sie ustanie i jest schlodzone) toteż nie mieżyliśmy poziomu mleka ufając w uczciwość kierowcy. Jakież było nasze zdziwienie gdy zadzwonił znajomy i zmierzyliśmy poziom mleka a na kwicie z dostawy było 150 litrów mniej!!! Nikt by nie robił afery o 10 litrów. Jest to proceder uprawiany przez kierowców ponieważ jest to WYNAJĘTA FIRMA PRZEWOZOWA. Mleko dopisują nieuczciwym rolnikom i dzielą sie zyskiem. W moim przypadku to jest strata bagatela 3tys zł/mieciąc. Najgorsze jest to że nie ma tego jak udowodnic bo kierowca wyprze sie ze zrobił to jednorazowo. u nas pomiar nie zgadzał sie za każdym razem odkąd dowiedzielismy sie o sprawie w koncu nakryliśmy go na gorącym uczynku jak przelewał mleko. i przelał nam spowrotem. ale nie ma żadnej gwarancji że proceder sie nie powtórzy. Kierowca wzruszal tylko ramionami. Nadmieniam ze w poprzedniej mleczarni nikomu nawet do glowy nie przyszlo by zeby robic takie rzeczy.....Alarmuje że jest taki problem. Piszcie czy też spotkaliście sie z tym problemem i jaki macie pomysł zeby zlikwidowac ten proceder....
    • Przez wojtek161
      polecacie czy nie? prosze o opinie
    • Przez kobra89
      Witam. Mam problem, kilka lat temu rozwiazla sie spolka wodna i od tamtej pory nikt nie czyscil rowow i pozarastaly i przez to z suchych lak porobily sie bagna. I prosze was o pomoc, czym wy czyscicie u siebie rowy na lakach??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj