niudizajn

Rekultywacja łąk

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Kiedy pierwsze pokosy?

kamis    0

witam dziki poryły mi prawie całą łąkę i chce się starać o odszkodowanie od koła łowieckiego . i moje pytanie jest takie , jaki jest koszt rekultywacji 1 ha łąki torowej, czyli koszt wszystkich zabiegów agrotechnicznych ; glebogryzarka , wałowanie , sianie i co tam jeszcze będzie potrzebne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6899

Policz mniej więcej ile zużyjesz paliwa przy tych pracach.

 

Powodzenia w odzyskaniu jakichkolwiek pieniędzy od nich. Nam za 0,5ha porytej łąki facet proponował 150zł.

"Kupi Pan kilka kg trawy, zawoła Pan dzieci z grabkami i ją wsieją w poryte miejsca." Jednak na propozycję że nie chcemy tej kwoty a jeszcze mu drugie tyle zapłacimy za zasianie to nagle zamilkł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamis    0

to sobie mogę policzyć ale co z tego ale ja muszę te usługi wynająć nie mam tych maszyn a grabiami nie chce się mi zapierniczać i chce znać ceny tych usług. a łąka wygląda jak by pijany z kultywatorem jeździł 90 % zryte

Edytowano przez kamis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2064

jakby tak starą łąkę zwapnować, następnie dwa razy przejechać głęboko talerzówką, a następnie zasiać trawę dwa razy talerzówką tak jak się sieje poplon? czy to zda egzamin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paaatryk    5

Chciałbym odnowić łaki, ponieważ jakośc i ilość zbieranej paszy jest coraz gorsza.... Siew łaki od nowa to strasznie duży koszt, więc pomyslałem o wsianiu trawy, co o tym sądzicie ?

Miało by to wyglądać tak : jesienią skoszenie łaki, później talerzówka żeby rozerwać darń, wsianie na hektar 20 kg trawy ( trawe pomieszalbym z płukanym piaskiem i zasiał siewnikiem do nawozu ) i zwałowanie łaki na koniec. Co powiedzieć na taką opcję ? z góry dziękuję za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Dziury będą straszne. Poszukaj w okolicy może ktoś ma siewnik do podsiewu traw i najlepiej spal stara trawę glifosatem a wczesną wiosną podsiew w pełnej dawce trawy ok 40kg/ha. Czyli bez jakiejkolwiek uprawy.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    513

Co myslicie o tym by wiosną delikatnie rozluźnić drań łąki a następnie rozsiać rzutowo trawę i przywałować ? W okolicy nie ma specjalistycznych siewników a nie chce niszczyć całej łąki bo trawa rośnie tam ok tylko chce dorzucić trochę szlachetnych gatunków i koniczyny.

Edytowano przez lamboEVO100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paszczak    0

a może czymś takim

 

usługi tą maszyną robi firma Bogard ja skorzystałem i jestem mega zadowolony zwrost plonu o około 30-40% jak porównałem rok do roku

 

 

 

kupił bym taką maszynkę ale niestety sporo kosztuje ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy próbował ktoś łąkę uprawić glebogryzarką a potem wsiać nasiona siewnikiem takim choćby Poznaniakiem ? Moim zdanie efekt o niebo lepszy niż po siewie bezpośrednim w osłabioną ruń i trochę taniej (lecz nie wiele) od pełnej uprawy płużnej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paaatryk    5

też się nad tym zastanawiałem,ale łąka która nie była ruszana latami jest bardzo spójna... ciężko będzie ruszyć porządnie darń. osobiście zastanawiam się nad talerzowaniem ( talerzówke ustawić na prosto ), ale milanreal1 napisał, że będą straszne dziury, więc się zastanawiam co z tym zrobić, obecnie jest tak sucho że nawet nie próbuje ruszać łąki, ale wczoraj zebrałem trawę, więc trzeba myśleć co z tym zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Przy silnej darni glebogryzarka musi przejść podwójnie bo inaczej nie wykona zabiegu poprawnie. A koszt takiej uprawy drogi jak wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

też się nad tym zastanawiałem,ale łąka która nie była ruszana latami jest bardzo spójna... ciężko będzie ruszyć porządnie darń. osobiście zastanawiam się nad talerzowaniem ( talerzówke ustawić na prosto ), ale milanreal1 napisał, że będą straszne dziury, więc się zastanawiam co z tym zrobić, obecnie jest tak sucho że nawet nie próbuje ruszać łąki, ale wczoraj zebrałem trawę, więc trzeba myśleć co z tym zrobić

Na silne zadarnienie, albo gdy na łące mamy śmiałka darniowego to nie ma lepszego sposobu jak 2 razy glebogryzarka, lub 2 razy talerzówka na krzyż, do tego talerze ustawione prosto i następnie orka, odkładnie śrubowe lub pług dobrze kryjący na sporą głębokość o ile to możliwe.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś mi doradzi jak zrekultywować pastwisko. Chcę zrobić oprysk rund*pem,w końcu października wapnowanie,dwa razy talerzówka i siew siewnikiem do poplonów 40 kg na ha. Czy to zda egzamin? Dodam tylko że jest sporo kęp i chwastów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Aby desykacja się powiodła musi trwać wegetacja aby glifosat został wchłonięty przez roślinę, a wątpię czy przy końcu października to coś da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Aaa to co innego. Trochę martwią mnie te kępy czy talerzówka sobie z tym poradzi i jak to potem zagładzić i wyrównać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Możesz pryskać. Ja na próbę tydzień temu opryskałem trochę perzu i dziś już ładnie liście pożółkły.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    513

Zrezygnowałem z tego oprysku bo w sobotę i w poniedziałek trochę padało, a teraz to widzę że już koniec wegetacji (północno-wschodnia Polska) więc dzisiaj poszedł pług. Teraz pytanie robić coś na tym do zimy ? Na jednym kawałku ziemia to ala torf - czarna ale się rozsypywała a na drugim to mozajka, piach, bagienna, coś jakby glina. Ruszać to czy nie, żeby wiosną szybko obeschło bo może być problem z wjazdem na wiosnę przez wodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6899

Ja bym zostawił i niech przez zimę się uleży. Wiosną talerzówka/agregat talerzowy raz albo 2x w zależności od efektu, płyciutko agregat uprawowy jeśli się da i siew.

Ja w tamtym roku zaorałem taką samą łąkę jak ta Twoja pierwsza a wiosną zasiałem dopiero dwa dni przed tą serią majowych deszczów. Mimo to, 4 pokosy były

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszko27    0

chciałbym zasięgnąć waszych rad, mianowicie czy gdy z randapuje łąkę i pozostawie tak do wiosny a wiosną wsieję trawę siewnikiem tależowym czy zda to egzamin?? dodam że na łące jest dużo kamieni i orka nie wchodzi w gre, glebogryzarka też odpada a brona aktywna tym bardziej, stanowczo za dużo kamieni.

może macie jakieś sprawdzone sposoby jak to zrobić??

proszę o porady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lemysz1
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej na ten temat. Kursy te mają niby zastąpić szkoły dla dorosłych w tym także na kierunkach rolniczych.
       
      Jak ma się wykształcenie zdobyte poprzez taki kurs a wymagania do otrzymania środków z unijnej kasy.
    • Przez krone125
      Witajcie koledzy jest taka sprawa mam blisko domu do wzięcia 3 ha łaki u 2 właścicieli a łąki obok siebie są,teren jest torfowy troszku podmokły ale nie dużo i gdybym wziął ją to co radzicie żucić na to łąkę zeby trawa była taka choć jak trawa w jednym brzegu jest wyżej a bliżej rowa troszkę niżej,mam 20 sztuk bydła ale niestety łąk mało,a za łąkę to tylko podatek zapłaciłbym ,Teraz to już za puźno na obornik pieczarkowy?Czekam na wasze opinie.
    • Przez bekba
      Witam
       
      Piszę w związku z sygnałem który dostałem od znajomego. Otóż ów znajomy zasygnalizowal mi ze w firmie z tematu kradną mleko!!! Zbiorniki starszej generacji(taki jak moj) nie posiadaja wyświetlacza i trzeba mierzyc poziom mleka manualnie(jak mleko sie ustanie i jest schlodzone) toteż nie mieżyliśmy poziomu mleka ufając w uczciwość kierowcy. Jakież było nasze zdziwienie gdy zadzwonił znajomy i zmierzyliśmy poziom mleka a na kwicie z dostawy było 150 litrów mniej!!! Nikt by nie robił afery o 10 litrów. Jest to proceder uprawiany przez kierowców ponieważ jest to WYNAJĘTA FIRMA PRZEWOZOWA. Mleko dopisują nieuczciwym rolnikom i dzielą sie zyskiem. W moim przypadku to jest strata bagatela 3tys zł/mieciąc. Najgorsze jest to że nie ma tego jak udowodnic bo kierowca wyprze sie ze zrobił to jednorazowo. u nas pomiar nie zgadzał sie za każdym razem odkąd dowiedzielismy sie o sprawie w koncu nakryliśmy go na gorącym uczynku jak przelewał mleko. i przelał nam spowrotem. ale nie ma żadnej gwarancji że proceder sie nie powtórzy. Kierowca wzruszal tylko ramionami. Nadmieniam ze w poprzedniej mleczarni nikomu nawet do glowy nie przyszlo by zeby robic takie rzeczy.....Alarmuje że jest taki problem. Piszcie czy też spotkaliście sie z tym problemem i jaki macie pomysł zeby zlikwidowac ten proceder....
    • Przez wojtek161
      polecacie czy nie? prosze o opinie
    • Przez kobra89
      Witam. Mam problem, kilka lat temu rozwiazla sie spolka wodna i od tamtej pory nikt nie czyscil rowow i pozarastaly i przez to z suchych lak porobily sie bagna. I prosze was o pomoc, czym wy czyscicie u siebie rowy na lakach??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj