niudizajn

Rekultywacja łąk

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Kiedy pierwsze pokosy?

galeria
Rekultywacja
Pablo44    10

No wszystko fajnie, ale jeszcze przed robotą zbadał bym glebę (próbka 10-15zł) i wiedział byś bardziej ile wapna i przy okazji skoro nawozisz gnojowicą obornikiem to ile i jakich składników brakuje. A i przed robotą skoro piszesz że łąki po 30 lat to warto to wszystko z roundapować, a tak to reszta jak piszesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil_NH    12
Napisano (edytowany)

Drodzy forumowicze, proszę o poradę.

Mam 2h pola na którym była łąka przez ok 15-40lat zależnie który kawałek.

Łąka została potraktowana jesienią 2013r glebogryzarką, następnie zaorana, wiosną pobronowana i został zasiany owies.

 

Muszę teraz zasiać czystą trawę, czy sam kultywator da radę? A potem od razu siew.

Owies jest w fazie krzewienia.

Edytowano przez Kamil_NH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Czy zna ktoś jakiś środek przy pomocy którego można pozbyć się z łąki rzeżuchy łąkowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
node3mer    24

wcześnie kosić, stosować pełne nawożenie i jak jest możliwość udrożnić melioracje i rzeżucha sama zniknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek6911    5

Witam mam do was pytanie pomyślałem sobie że na jesieni tak we wrześniu starą łąkę po kultywatoruje następnie ja zaorze później przejadę parę razy talerzówką dam nawóz i zasieje trawę razem z żytem żeby na wiosnę normalnie jak resztę lak kosić podpowiedzcie mi czy to dobry pomysł???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

A nie myślałeś aby tą łąkę podsiać naprawdę rewelacja u nas jeden ma taki specjalny siewnik do podsiewu łąk usługi robi nawet w sąsiednich gminach bierze coś koło 200 zł od ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

A ja mam do was pytanie o kończynę

W tamtym roku koleś zebrał zboże (robię mu usługi) i miałem mu posiać kończynę ale zwlekał az do teraz - dzwonił do mnie że już kupił :D Chce to zrobić tanim kosztem i tak myślę aby:

1 - myślałem aby przejechać kultywatorem + brona aby zruszać i wsiać kończynę

2- jak się przyjmuje kończyna (łatwo puszcza korzonki) bo jeśli tak to od razu przejechać siewnikiem (amazone zwykły)

 

Podpowiecie mi jak to zrobić aby gość mnie z rok nie przeklinał za koszta i oby się przyjęła????

 

U nas taki jeden z 200ha posiał rozsiewaczem do nawozów i zabronował (zaperzone ściernisko) i kończyna była jak las.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

skosiłem I pokos łąki i chcę ją przesiać i będę ją orał bo jest bardzo nie równa mam pytanie czy dać przed orką obornik i jakie nawożenie zastosować, kiedy najlepiej siać trawe i czy pryskać przed orką czy tylko po talerzować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz2711    0

chciałbym posiać trawę z koniczyną na starym pastwisku, czy byłby to dobry pomysł żeby wysiać ją z żytem ? na wiosnę koszę żyto na kiszonkę a trawa z koniczyną dalej rośnie. co o tym sądzicie ? dziękuję z góry za odpowiedzi :)

Edytowano przez mateusz2711

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek0889    1

jeśli nie jest to zalewowa łąka to posiej na jesień i na wiosnę będziesz mógł wcześniej skosić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba07101    3

tomek0889 ja tez mam taką starą łąke nie koszona juz pare lat i chciałbym ją na jesien zasiać tylko nie wiem co jak i kiedy jaką trawe najlepiej zasiać? kosić bym chciał dopiero na przyszły rok jak byś coś mógł podpowiedzieć to bym prośił ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
valadin1    38

najczęściej trawę to się chyba sieje wiosna jako osłona zboża jare itp. można też dać zamiast zboża życice wielokwiatową w pierwszym rok daje duży plon dobrze zadarnia ale większość wypada po pierwszej zimie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tworkowiak    108

Sąsiad siał kiedyś właśnie trawy z koniczyną na jesieni z żytem. Później wyszła bardzo dobra łąka. Wiosną można zasiać z owsem lub mieszanką jeśli nie samą trawę.


...McCORMICK... and ...URSUS... B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek0889    1

ja sieje wiosna na niższych kawałkach bo przez zimę by wymokła, ale jak teren bez stojącej wody to lepiej posiać sierpień/wrzesień tak żeby na zimę odrosła, wtedy wiosna 1 pokos razem z innymi trawami można robić i nie ma chwastów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba07101    3

mam zamiar posiać jakąś mieszanke traw z barenbrug ewentualnie do tego jeszcze coś owies lub żyto ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

Opryskanie jest bardzo przydatne bo trawa na start będzie rosła bez wiekszego otoczenia namolnych chwastów a koszty oprysku nie są aż takie duże do desykacji. Obornik jak najbardziej sie przyda, tylko dodatkowo uzupełnij fosforem bo jego nie jest za dużo w oborniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t1987    1

mam starą wieloletnia trawe w sumie juz ona słabo odrasta i moje pyt jest takie czy wsiewac na to odrazu koniczyne i czy sie przyjmie? czy zruszyc to bronami podrapac i wtedy podsiac i wałem. a myslałem tez wsiac tam lucerne w taki sam sposób zrobic jak pisałem powyzej, warto bawic sie w takie eksperymenty czy lepiej zaorac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Czy nie za późno jest teraz na oprysk glifosatem starej łąki na której bardzo dużo jest mięty


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

Mam możliwość zakupu łąki torfowej V kl. Jest dostęp do rowu więc można zdrenować bo wiosną stoi tam woda. Co ze zboża może urosnąć na zdrenowanym torfowisku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrekNHts    15

Witam, mam takie pytanie otóż parę miesięcy temu mój ojciec złożył wniosek o zezwolenie na wycinkę drzew, a dokładnie mówiąc na 5 topol które rosną na mojej łące tak z 2 metry od drogi powiatowej zezwolenie otrzymaliśmy ale niestety podobno my tych drzew nie możemy zerznąć tylko to musi zrobić drogówka i nie wiem jak to dokładnie jest i o co w tym chodzi czy możecie mi jakoś to wyjaśnić są jakieś na to prawa, paragrafy że my tego nie możemy zrobić, bo dziś już drogówka wkroczyła do akcji i zerznęli 2 topole i czy te drzewo co ścieli to należy do nich czy jest moje a oni sobie po prostu przywłaszczyli ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wioskowy    3

Skoro rosły 2 metry od drogi to jeszcze sie liczy jako pas drogowy i raczej to oni na nich pojadą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

Co do rekultywacji to wczoraj znajomy zaorał mi łąkę pługiem obrotowym bez wcześniejszego pryskania czy talerzowania. Drugi kawałek gryzkowałem i orałem sam parę dni wcześniej. Muszę przyznać że ta surowa orka lepiej wyszła i polecam kogoś najać z większym pługiem i prędkość orki też robi swoje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lemysz1
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej na ten temat. Kursy te mają niby zastąpić szkoły dla dorosłych w tym także na kierunkach rolniczych.
       
      Jak ma się wykształcenie zdobyte poprzez taki kurs a wymagania do otrzymania środków z unijnej kasy.
    • Przez krone125
      Witajcie koledzy jest taka sprawa mam blisko domu do wzięcia 3 ha łaki u 2 właścicieli a łąki obok siebie są,teren jest torfowy troszku podmokły ale nie dużo i gdybym wziął ją to co radzicie żucić na to łąkę zeby trawa była taka choć jak trawa w jednym brzegu jest wyżej a bliżej rowa troszkę niżej,mam 20 sztuk bydła ale niestety łąk mało,a za łąkę to tylko podatek zapłaciłbym ,Teraz to już za puźno na obornik pieczarkowy?Czekam na wasze opinie.
    • Przez bekba
      Witam
       
      Piszę w związku z sygnałem który dostałem od znajomego. Otóż ów znajomy zasygnalizowal mi ze w firmie z tematu kradną mleko!!! Zbiorniki starszej generacji(taki jak moj) nie posiadaja wyświetlacza i trzeba mierzyc poziom mleka manualnie(jak mleko sie ustanie i jest schlodzone) toteż nie mieżyliśmy poziomu mleka ufając w uczciwość kierowcy. Jakież było nasze zdziwienie gdy zadzwonił znajomy i zmierzyliśmy poziom mleka a na kwicie z dostawy było 150 litrów mniej!!! Nikt by nie robił afery o 10 litrów. Jest to proceder uprawiany przez kierowców ponieważ jest to WYNAJĘTA FIRMA PRZEWOZOWA. Mleko dopisują nieuczciwym rolnikom i dzielą sie zyskiem. W moim przypadku to jest strata bagatela 3tys zł/mieciąc. Najgorsze jest to że nie ma tego jak udowodnic bo kierowca wyprze sie ze zrobił to jednorazowo. u nas pomiar nie zgadzał sie za każdym razem odkąd dowiedzielismy sie o sprawie w koncu nakryliśmy go na gorącym uczynku jak przelewał mleko. i przelał nam spowrotem. ale nie ma żadnej gwarancji że proceder sie nie powtórzy. Kierowca wzruszal tylko ramionami. Nadmieniam ze w poprzedniej mleczarni nikomu nawet do glowy nie przyszlo by zeby robic takie rzeczy.....Alarmuje że jest taki problem. Piszcie czy też spotkaliście sie z tym problemem i jaki macie pomysł zeby zlikwidowac ten proceder....
    • Przez wojtek161
      polecacie czy nie? prosze o opinie
    • Przez kobra89
      Witam. Mam problem, kilka lat temu rozwiazla sie spolka wodna i od tamtej pory nikt nie czyscil rowow i pozarastaly i przez to z suchych lak porobily sie bagna. I prosze was o pomoc, czym wy czyscicie u siebie rowy na lakach??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj