wirus07

Do czego służy przekaźnik

Polecane posty

wirus07    0

Może głupie pytanie ale do czego dokładnie służy przekaźnik zwiększa prąd czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397
Napisano (edytowany)

do przekazywania jak nazwa wskazuje :lol:

 

Właśnie jego zadaniem jest zmniejszyć prąd :huh:

Masz odbiornik "ciągnący" prąd (np H4 w lampach) więc potrzebujesz porządny włącznik metry kabla o dużym przekroju a jak zastosujesz przekaźnik to dasz słabszy włacznik który włącza przekaźnik a przez niego płynie prąd.

 

Przy każdym rozruszniku taki występuje tzw cewka ;)

 

Po prostu jest cewka czyli elektromagnes który zwiera styki y "popłynął" prąd

 

Kolego, to co tu wypisujesz od razu kwalifikuje się do 10%. Przekażnik w żaden sposób nie zmniejsza prądu. Po drugie, w rozruszniku rzeczywiście występuje cewka, (mówiąc ściślej dwie cewki) ale elektrowłącznik rozrusznika różni się od zwykłego przekaźnika omawianego w tym temacie.

Edytowano przez Elektrotechnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vcc    12

do przekazywania jak nazwa wskazuje :lol:

 

Właśnie jego zadaniem jest zmniejszyć prąd :huh:

Masz odbiornik "ciągnący" prąd (np H4 w lampach) więc potrzebujesz porządny włącznik metry kabla o dużym przekroju a jak zastosujesz przekaźnik to dasz słabszy włacznik który włącza przekaźnik a przez niego płynie prąd.

 

Przy każdym rozruszniku taki występuje tzw cewka ;)

 

Po prostu jest cewka czyli elektromagnes który zwiera styki y "popłynął" prąd

 

To muszę u siebie zastosować bo 1 skoro przekazuje prąd to niech go przekaże od akumulatora do lampy :D i 2 skoro zmniejsza prąd to mi pasi bo halogen pobiera z 5A to na przekaźniku pobierze z połowę tego :blink:

link wyjaśnia wszystko :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wirus07    0

Czyli że co jak ma się zamontowany przekaźnik to np. żarówki pobierają mniej prądu?? Jakoś w to nie wieże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati4116    0

@wirus07 przy zamontowanym przekaźniku żarówki pobierają taki sam prąd chodzi tylko o to żeby odciążyć włącznik który ma załączać jakieś urządzenie poprzez ten przekaźnik. Gdy nie masz przekaźnika prąd płynie bezpośrednio do urządzenia przez przełącznik (prąd ten jest przy żarówkach o dużych wartościach), a gdy zamontujesz przekaźnik to ten duży prąd płynie przez przekaźnik do urządzenia a wyłącznik służy wtedy tylko do sterowania przekaźnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wirus07    0
Napisano (edytowany)

@mati4116 wytłumaczył najlepiej(tzn. najprościej). A czy do żarówek H4 trzeba przekaźnik czy stacyjka to wytrzyma?

Edytowano przez wirus07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Generalnie do dwóch żarówek H4 pasowało by zamontować przekaźnik.

Kiedyś zamontowałem gościowi jakąś chińską stacyjkę bo taką kupił i przy obciążenie dwóch żarówek zmierzyłem napięcie styków na wejściu (30) do stacyjki i na wyjściu na światła mijania (56a).Zdziwiłem się bo różnica napięć była mniejsza niż na wejściu (30)i wyjściu (87)styków kiedy zamontuje się przekaźnik.Stacyjka już z rok chodzi a gościu nic nie mówi to chyba jest dobrze,dość mocno się przekręcała.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wirus07    0

a te przekaźniki montuje się przy przełączniku, przy lampach czy nie ma to znaczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fliegl    22
Napisano (edytowany)

Jak chcesz to zamontować w c-330 albo C-360 od przednich świateł to daj sobie spokój.

Obciązenie tych stacyjek jest takie samo jak przekaźników czyli 30A,szkoda tylko twojego czasu i pieniędzy.

Lepiej jest zamontować przekaźnik od załączania rozrusznika.

 

 

 

Spokój to możesz sobie sam dać. Z doświadczenia wiadomo, że mimo napisu na stacyjce 30A jej styki zużywają się dużo szybciej niż styki przekaźnika o tym samym prądzie znamionowym. Nie jest to tylko moje zdanie, potwierdzą to również inni koledzy z branży serwisowej. Nasępnym razem będą %% za takie "porady".

Posta edytował Elektrotechnik

 

 

Widzę że od kiedy pan Elektrotechnik został moderatorem funkacja uderzyła mu do głowy.

Jeśli masz coś do powiedzenia w tym temacie to napisz kolejny post a nie poprawiaj innych użykowników forum

Uważasz że jeśli na przekaźniku piszę 30A to też ma taką wytrzymałośc?!

Widocznie nigdy nie rozbierałes stacyjki od 60'ki,styki są o 100% grubsze od tych w przekaźnku,a sprężyna mocniejsza od cewki w przekażniku.

Moja stacyjka chodzi już 15 lat na żarówkach H4 i nic się z tym nie dzieje.

Na przyszłość nie pisz o tym o czym nie masz zielonego pojęcia,bo z elektrotechniką to masz tylko wspólny nick.

W tym temacie też napisałeś bzdurę że Centra Futura to akmulator żelowy. http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1586-najlepsze-akumulatory/page__view__findpost__p__263328

Edytowano przez fliegl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

A czy znajdę taki przekaźnik który odłączy mi masę na cały ciągnik ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati4116    0
Napisano (edytowany)

@ursuss nie da się zrobić nic takiego bo jeszcze rozłączyć to byś rozłączył masę ale już nie włączysz ponieważ nie będzie obwodu zasilania do sterowania przekaźnikiem. Do rozłączania masy radzę ci zamontować zwykły hebel.

Edytowano przez mati4116

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

A czy znajdę taki przekaźnik który odłączy mi masę na cały ciągnik ?

Trzeba znaleź taki od polskiego kombajnu co jest odłączany przyciskiem na pulpicie,tylko wersje 12V.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16
Napisano (edytowany)

ale jeśli prąd będę miał do włącznika od przekaźnika bezpośrednio z akumulatora to będę mógł to zrobić. Myślę dwa cieniutkie kabelki bezpośrednio na klemy i do włącznika po drodze malutki bezpieczniczek i to podłączyć do przekaźnika który będzie rozłączał mase ale w kabelku od włącznika będę miał prąd ....

 

Jaki prąd idzie podczas rozruchu ??? Chyba mniejszy jak 500A ??

 

http://allegro.pl/przekaznik-zespolony-wyciagarka-12v-500a-i1552883363.html

Coś takiego tylko że to chyba rozłącza plusa i minusa ... a czy jedno dy się dało odłączyć?

 

http://allegro.pl/przekaznik-wyciagarki-wodoszczelny-lublin-i1577519335.html

Edytowano przez ursuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati4116    0

Możesz próbować. Po dłuższym namyśle wydaje mi się że uda się zrobić coś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wierzba1272    8

Do czego ma służyć ten przekaźnik.

Schemat masz w temacie na początku działu, wystarczy tylko poszukać, a nie po raz setny pytać!


UDZIELAM PORAD TYLKO NA FORUM!!!
JEŻELI POMOGŁEM, KLIKNIJ ZIELONĄ STRZAŁKĘ!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj