Skocz do zawartości
damiandcba

Przymrozek

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
limusine    8

Kolega może rozpuścił jakąs maść rozgrzewającą i pryskał :D Albo odmrażaczem do szyb samochodowych :D

Wiadomość z agroFakt.pl

miszka16    58

U mnie w trakcie przymrozku ziemniaki akurat wschodziły i te ,które byly juz na wierzchu mają czarne końcówki liści a te, które jeszcze siedziały w ziemi są OK.Nawet te pod włukniną, liście bezpośrednio przylegające do włukniny mają przymrożone .

Szarlej    68

A Chwastoxem pryskał ktoś po przymrozku? Nie zaszkodzi to tym przemrożonym?

Jeśli już odchorowały przymrozek i odbijają nowe liście to myśle ze możesz opryskać ale środkiem na ziemniaki ,chwastoxem to mogłeś pryskać przed samymi wschodami ziemniaka

pawelec    85

no i tym razem u mnie była fala. kiełkowane dostały po tyłku.

najbardziej porażone (100%) pasami od miedz.

co ciekawe tylko na jednym polu, na innych sąsiadujących zero.

teraz mogę smialo jeszcze pare tygodni leżeć do góry brzuchem :D

pawelol111    713

Paskudna tamta noc była, u mnie 2 stopnie. O 1 w nocy sprawdzałem czy mi woda na parapecie nie zamarzła. Na szczęście obyło się bez strat. Wczesnych nie mam ale szkoda tego co jest.

A mi przymrozek dał się we znaki. Krzaczki po 10-15 cm i nie wiem, takie klapnięte, jedne mocno jedne tylko po "łebkach". Zostawić to czy co robic? Nie wiem, strata w plonie będzie tylko ciekawe jaka... :(

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez andzin
      Jak tam u was przechowały się ziemniaki. Gdzie mieliście składowane kopce, piwnice, przechowalnie. Jakie odmiany. Bo u mnie irga średnio nie najlepiej. Piszcie.
    • Przez pasio
      Witam!!

Jeśli to nie tajemnica, to chciałby się dowiedzieć jakie stosujecie nawozy przed sadzeniem ziemniaków? jakie dawki? Ja stosuję Fosforan oraz sól potasową.
    • Przez MichalP
      Witam mam 3 pytania:
      1. Ile u was kosztuje kombajn Holmer, Ropa
      2. Czy da się wygrać z cukrownią jeśli buraki zamarzły z ich winy - oni dostarczali kombajn, który nie dojechał
      3. Czy udało się komuś zmienić cukrownie? Bo już mam dosyć Glinojecka i tego co wyczyniają.
    • Przez maral125
      Witam! Chciałbym nawiazać współprace z Zakładami ziemniaczanymi w Pile. Powiedzcie jak to u nich wygłada z odstawą i jaką cene oferuja za ziemniaki.
    • Przez wrobelek02
      Witam wszystkich chciałbym się dowiedzieć o uprawie buraczków ćwikłowych, jak się ceny kształtują , jaki plon z hektara, jakie nawożenie i uprawa?