damiandcba

Przymrozek

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
1piotr1    14
Napisano (edytowany)

czyli ten środek anty przymrozkowy to nic innego jak biostymulator ? widać te biostymulatory są w takim razie najlepsze na wszytko :D jak spadnie śnieg i coś na polu zostanie trzeba będzie spróbować ;)

Edytowano przez 1piotr1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawcio21    2

hee a mozna tym biosymulatorem na przymrozone ziemniaki prysnac ??? hee a ja z pod Goleniowa Zchoniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

u mnie tej nocy było +5 stopni, teraz jest 15, coś kapie z nieba, ale nie zanosi się na nic poważnego, choć z tym nic nie wiadomo. Ziemniaki już konkretne, szkoda by było. W pogodynce dla mojego terenu na najbliższe dni najniższa temp. +4 stopnie, oby się sprawdziło. Jutro może opryskam tym Asahi, żeby mieć czyste sumienie w razie "w". Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

wielkopolska i dolny śląsk -4 kujawsko pomorski do -5. Od górnego śląska po podlasie śnieg. Także w łódzkim i mazowieckim przymrozki. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

asahi nie chroni rosliny przed mrozem on jedynie zmniejsza skutki

poczytajcie http://www.asahi.pl/


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Mam 20 arów jadalnych, które zaczynają sporadycznie wychodzić. Przeszedłem dzisiaj i je poprzykrywałem ziemią bo zapowiadają spory przymrozek! ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiandcba    0

A u mnie warszawa zapierdziela śnieg jak cholera. Ale mocno pada więc może nie będzie takiego mrozu bardziej boje się gdyby było gołe niebo co mówią na następne dni:( :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

Dzisiaj ma być najgorzej, ten tydzień zimny, ja podejrzewam że to są już OGRODNIKI. ;)

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawcio21    2

gorzej gdy to nie sa ogrodniki;/ bo cos w naszym klimacie sie pitoli :/ i jak nie mroz to susza :/ i ciagle cos ;/ kiedys tego nie bylo:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matti6    76
Napisano (edytowany)

Ja dzisiejszej nocy pryskałem 2 h samą wodą zobaczymy co dało jeszcze się jutro szykuję o 3 pobudka ciągnik odpalać i na pole.Ja wypryskałem 800 l na dokładnie 2,60h a wy ile

Edytowano przez matti6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawcio21    2

ja tez pryskalem ale co poweidziec o 4 bylo jeszcze dobrze liscie miekkie a przyszla 5 i dowalilo -4 a na pół hektara to dalem 800litrow i liscie zamarzly no i na dodatek jeszcze mgla taka przyszla i -1,5 stopnia bylo prze godzine :/ i lipa wyszla to dobre na male przymrozki jak lapie gdy slonce wschodzi i zaraz puszcza;/ i mi przypalilo:/ rzadki sie jeszcze biale zrobily ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

jak się rozpatrujecie na ta kwestie skoro u mnie prawie cały dzień padał deszcz i śnieg to chyba niema potrzeby podlewać w nocy , bo w końcu wody jest wystarczająco która by mogla oddać ciepło i ochronić ziemniaka w nocy ? sens podlewania jest chyba tylko w tedy jak jest sucho i przychodzi przymrozek dodam , że prognozują u mnie dziś w nocy -3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawcio21    2

zachodnopomorskie ma byc -6 wiec chyba wszystko zalatwi:/ a jeszcze jest bezwietrznie wiec palenie nic nie da;/ lipa na maksa:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro1975    0

u mnie(dolnośląskie) dzisiaj nad ranem było -3 ja mam 1.5h ale były pod włókninami to je tylko lekko poprzypalało tam gdzie dotykały włóknin, 1h bez przykrycia niezostało nic niepomógł biostymulator. Zobaczymy dzisiaj ma być -1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian95    22

A u mnie połapało tylko pojedyncze listki ale jeszcze najgorsze przed nami. Tak mówią w pogodzie najlepiej aby najwięcej deszczu było to będzie lepiej a jak będzie bezchmurne niebo to zmarznie na pewno ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matti6    76
Napisano (edytowany)

Ja wylałem na 60a 800l i chyba nie za mało dobrze że 70 a mam tych puźniejszych ziemniaków a te co pryskałem to sadziłem kiełkowane

Edytowano przez matti6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekdeer1    0

opolskie okolice glubczyc ,miałem 0.3h lordów ale już chyba po nich ,wyglądaja jak po randapie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiandcba    0

I jak chłopaki coś dało to pryskanie jakieś efekty jak pryskałeś jak szybkość wysokość belki i ciśnienie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szuma    13

Temat porusza ochronę ziemniaka, a czy jest jakiś sposób ochrony buraków i qq przed przymrozkami? napewno włóknina nie wchodziw gre bo to powierzchnia 25ha.


"Siła w jedności, jedność w wierzę"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

pozostale dac ksiedzu na msze bo nic innego nie pomoze jak kilku stopniowy mroz trzyma kilkanascie godzin


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawcio21    2

nic nie pomoze ale moze by spryskac plynem do chlodnic:) heee :) to jest po prostu loteria :/ jak to powiadaja od pogody jestesmy uzaleznieni:/ i ten rok tez lipny bedzie:/ dzis znowu przymrozek ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

Na szczęście moje ziemniaki dopiero wschodzą ale te co pokazały sie dziś sa czarne u mnie przy gruncie dziś -4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

u chłopaków z okolic Pacanowa pyrki kwitną na całego, a przed nami jeszcze jedna noc u mnie ma być -2, ale słoma na kupkach już leży tylko podpalić i zaopcić, a jak u Was??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawcio21    2

dzis bylo tylko -1 :/ i wszystkim wyrownalo pomarzlo bo palenie juz nawet nic nie dawwalo bo wiatru wogole nie bylo wiec lipa nie ma wczesnych w tym roku:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj