UrsusCzesio

Kosiarka rotacyjna nie docina środka

Polecane posty

tomi382    99

Jak dwa noze to trzeba dać nieźle w gwizdek żeby kosiło. Kiedyś koleś dzwonił do mnie o kosiarkę. A mam na sprzedaż polską 1.65 chyba. i jak powiedziałem że jest na 3 noże to podziękował bo woli na 2 noze bo lżej idzie. Trochę to sprzeczne bo trzeba takiemu zapodać większe obr żeby te bębny obróciły się o 180o w przeciągu 1 - 2cm jazdy

Edytowano przez tomi382

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PK007    28

Jeśli na środku pokosu jest nie do koszone to na pewno wina noży które są za mało naostrzone najlepiej założyć nowe noże i zobaczyć a i obroty też muszą być wysokie przy koszeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
diabloo07    0

Noże nowe założyłem. szybko nie kosiłem bo mam c330 i kosiłem nawet na terenowych biegach i to samo było, pod pokosem trawa nie jest dobrze wykoszona. a może źle ustawiłem na grzymce lub na podnośniku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

moja kosiarka ma po 6 nożyków na bęben a wcale lepiej nie kosi jak ta na 3 noże, kosi pięknie puki czubeczki nożyków ostre nożyki mogą się podiwjać i zaklejać, ale jeli chodzi o c 330 to napisz kolego jakie obr silnika masz podczas koszenia i jakim biegiem kosisz, w c 330 z rotacyjną kosi się tylko gaz do oporu 540br na wom przy 2,2 ty obr silnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek12345    0

witam też mam taka sama kosiarkę mesko z133, pracuje z t25 i nie mam takiego problemu. Ale wydaje mi sie ze przyczyny w złym ustawieniu odpada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Są terenowe w C330 ?

Ja kosze prawie 10ha ciapkiem, z kosiarka rotacyjna 1.65m i na 4 czy na 3 daje sobie rade, 1600 obr/min i idzie.

Spróbuj wymienic noże moze to cos pomoże


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    185

W moim przypadku jakość koszenia zależy od trawy. Wczoraj kosiłem łąkę torfową i trawa twarda kosiła się dobrze a tę bardziej miękką, gęstszą i niższą wyrzucało spod kosiarki i na pewno środek był słabiej dokoszony. Ogólnie nie było źle, tym bardziej, że kosiarka jakaś rzemieślnicza ze Stanrolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz0221    0

ja posiadam kosiarke ze Zbuczyna, szerokości 1.35, ma ona po 2 nożyki na bęben i tnie elegancko, nie mam dużo łąk do koszenia więc jeżdzę na 3 terenowej, pilnuję cały czas żeby nożyki były ostre i ogień, a kosze ursusem c 330... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514

Jak mówisz że od nowości to wada fabryczna i raczej nic z tym nie zrobisz aczkolowiek spróbuj założyć troszkę dłuższe nożyki i gaz spód w sześdziesiątce aż dym w kominie nie będzie się miescił :)

 

Kupiłem nowy zegar obrotów to przy 2000tyś jest zaznaczone 540obr. Ja swoją koszę 3 przy 1800obr bo powyżej 2000 to kosiarka jęczy i smok w baku się załancza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skamp    0

ja też koszę na ok. 1800 obr/min bo jak na max. obr. to ten wir w baku mnie przeraża. a fakt faktem kosiarka też cierpi.


Myślenie Nie Boli!!!
Najpierw pomyśl... Potem dopiero pisz posta lub zakładaj nowy temat.

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

kosiarka ma mieć 600 obr na wom w MTZ osiągne to przy ok 1800 w C-360 to pewnie 2300 a to już smok wtedy jest. Nie sądziłem że koszenie MTZ będzie ekonomiczniejsze niż C-360 bałem się że więcej paliwa pójdzie ale nie jednak bo 1600 jak się trzyma to juz super tnie B)


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

60 to możesz niewiem jak piłować a i tak spali niewiele. Jak tne to zawsze gaz w podłodze, co Ci da to, że zaoszczędzisz 3-5l paliwa jak trawa bedzie niedocięta. A Mtz napewno spali mniej bo obciążenie żadne a obroty minimalne. Próbowałeś kosić na 1000obr/min?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

kosiarka ma mieć 600 obr na wom w MTZ osiągne to przy ok 1800 w C-360 to pewnie 2300 a to już smok wtedy jest. Nie sądziłem że koszenie MTZ będzie ekonomiczniejsze niż C-360 bałem się że więcej paliwa pójdzie ale nie jednak bo 1600 jak się trzyma to juz super tnie B)

 

Tylko po co? Kosiarka jest przystosowana na 540 więc po co więcej? Dla mnie ciut ponad 500obr przy prędkości 8km/h wystarcza.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Dziwną masz instrukcje w tej famarolce, u mnie (kosiarka ze zbuczyna) instrukcja podaje 540obr.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Kosiarka pójdzie chyba na złom. Na WOM 1000 już prawie się rozleciała ale nie wiele pomogło, troche tak ale jeszcze do chociaż mojego kolegi wg niego złomiastego talexa nie ma polotu :(


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3160

Jak mogą bębny w kosiarce się rozsynchronizować i nie docinak środka jak w przekład jest ok, przecież na trybach nie mogło przeskoczyć jak łożyska trzymają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj