UrsusCzesio

Kosiarka rotacyjna nie docina środka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
milanreal1    319

Sądzę koledzy że tu akurat problem nie tkwi w zbyt niskich obrotach WOM czy ustawieniu kosiarki. Ja już zdarzało się że kosiłem na 4 biegu 1800obr i dobrze cięło. Zazwyczaj kosze na 3 biegu i 1800obr, w mniejszej trawie i 1600obr wystarcza. Nożyki nachodzą na siebie więc nie ma bata musi docinać.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Zgadza się. Trzeba by to widzieć, tak trudno coś powiedzieć.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

poniżej 1800 to się nie kosiło i max 2 bieg ! Niestety będzie to może i wada fabryczna błąd ojca nie oddał na gwarancji. A ustawienie kosiarki bez żadnych udziwnień zawsze jest na płasko można by nawet cięgło wyjąć i jechac


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Od nowości kosiarki? jak byl remont sprzęgła to tarcz 2 stopnia została stara bo była bdb więc nie ma szans żeby był poślizg. Zobacze rozstaw między bębnami i wtedy wam powiem będzie wiadomo na czym stoje


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rkuban    15

przyglądam się uważnie panowie waszej dyskusji bo jestem w takiej samej sytuacji moja kosiarka niestety zachowuje się podobnie. Mam ją dopiero trzeci rok wcześniejszą sprzedałem bo wymagała gruntownego remontu a to są koszty no i części zamienne niestety nie gwarantują bez awaryjnej eksploatacji dlatego też wymyśliłem sobie że sprzedam starą a kupie nową. Dzisiaj pewnie bym tego nie zrobił ale wtedy wydawało to się być dobrym pomysłem. Kombinacji dokonywałem różnych łącznie z nożami od czeszki może z tymi nożami było troche lepiej ale to wciąż nie jest to co być powinno.

@MajsterPopsuj88- zainteresowała mnie twoja teza dotycząca tarczy twierdzicie że to może być przyczyną? To by mogło być prawdopodobne bo moje tarcze są troche przychetane więc pytanie, czy jeśli przepołowie pataja i zmienie tarcze to jest szansa że problem zniknie. uprzedzę pytanie dotyczące gwarancji, kupiłem ją bez rachunku a więc taniej co oznacza że o gwarancji mogę zapomnieć. Producent kosiarki- "agromal" (Pukinin Rawa Mazowiecka).


Zetor Team
Posiadacze Zetorów zapisujcie się do naszego klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

No jezeli tarcza sprzęgłowa się ślizga to napewno. Tylko musisz wyczuć czy napewno występuje w niej poślizg najbardziej to widac przy ruszaniu kosiarki.

Edytowano przez MajsterPopsuj88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rkuban    15

no to takiego poślizgu nie obserwuje kosiarka rusza wydaje mi się normalnie ale może w trakcie pracy pod obciążeniem coś się dzieje a to będzie już trudno przyobserwować.


Zetor Team
Posiadacze Zetorów zapisujcie się do naszego klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kojak    1
Napisano (edytowany)

Jak kolega sprawdzi odstęp między talerzami kosiarki to coś się dowiemy. Z tego co się orientuje to nominalne obroty c360 to 2200 obr/min i chyba przy tych obrotach jest te 540 na womie, a ja tnę na 2000 obr/min i 3 bieg.

P.S. sprzęgło mam liche, ale to nie sprawia problemu.

Edytowano przez Kojak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

C-360 ma przy 2000obr silnika 540obr na WOM. Przy 2200obr jest max moc.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

A może ktoś na ramie od kosiarki 1,85 założył bębny od 1,65 - czy to możliwe? na moje to jest gdzieś lekko przegięta .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Zauważył by. Rzucająca się w oczy mniejsza średnica talerza i tylko dwa noże na każdy bęben.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

Dwa noże ma ta 1,35 a po 3 na bęben mają te 1,65 i 18,5 , to co pisałem o pomyłce to trochę półżartem , chociaż to rzemiosło a tu może może być różnie , jedziesz po polu - patrzysz a połowy maszyny już nie ma , bo zaoszczędzili na podkładkach sprężynowych . Maszynę jak przejrzysz rano to do wieczora powinno starczyć , a oni robią na pięć minut ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

No fakt. Trochę się zagalopowałem ale reszta się zgadza.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3038
Napisano (edytowany)

zainwestuj kase w dobre nozyki-kup 96 mm a nie 94 mm, polskie zeszly na psy teraz kupuje niemieckie mws

czy obroty maja znaczenie,raczej male, niskie obroty-mala predkosc-tyle samo obrotow bebna na powierzchnie koszenia, te nowe, tanie polskie kosiarki to badziewie i to tlumaczy wszelkie problemy,kupilem droga i zobacze niedlugo czy bylo warto. 100 ha przed nia ostrej jazdy, poprzednia 5 lat wytrzymala.

kosiarka zawsze powinna byc skrecona na srubie rzymskiej ze 2-3 obroty bo wtedy dokladniej kosi, jak jest za bardzo to sie nozyki wyginaja.

Edytowano przez jacus

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rkuban    15

wczoraj podregulowałem sprzęgło zobacze czy to pomorze jeśli nie to wymiana tarczy mnie czeka a jeśli mowa o nożach to się zgadzam gerlach-polska zszedł na psy już od jakiegoś czasu używam niemieckich cena troche wyższa ale rekompensuje ją za to żywotność noża i jego skuteczność cięcia, też zauważalnie jest lepsza. No cóż nie dotyczy to mojej obecnej kosiarki ona by nawet na laserowych ciąć nie chciała. Ale może teraz się coś zmieni popracuje troche nad tym sprzęgłem może to wcale nie kosiarka jest winna,(mam nadzieje) zobaczę.


Zetor Team
Posiadacze Zetorów zapisujcie się do naszego klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

A może spróbujecie wyjąć pierscienie /dystanse i ustawic kosiarkę na niższe koszenie ?

 

Czesiu , górne talerze masz już "powycinane" od nożyków ? trzymaki wymieniałes ?

 

To ile za nią chcesz ? :D Ja chętnie kupię bo to dobra kosiarka , porównywalnie dobra do czeskich ZTR ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rkuban    15

pierścienie wyjąłem i powtórnie założyłem bo na "czeskich" nożach było za nisko w każdym razie nic to nie dało, talerze i trzymaki są ok.

po 15 planuje cięcie więc się okaże czy te wszystkie nowe zabiegi pomogą. Kosiarkę mam przygotowaną, pataj ma wyregulowane sprzęgło, musi ciąć a jeśli nie będzie to jeszcze zostanie wymiana tarcz sprzęgła, jeśli i to nie pomorze to ją handluje i drugą kupuje.


Zetor Team
Posiadacze Zetorów zapisujcie się do naszego klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

a @ruban ,Ty też masz famarolkę ? czy jakąś inną ? Wrzuciłbyś fotkę ;)

 

Powiem wam szczerze ,że moja famarolka cięla super , bez grzyw itp. pracowała bardzo ładnie -nawet ludzie na łąkach się dziwili ,że cicho pracuje i słychać taki delikatny świst . Ale pod koniec gdy górne talerze (talerz roboczy) w miejscach gdzie pracują nozyki wytarły sie tak ,że brakowało metalu az do dziur to nożyki zaczeły chodzic wyżej podczas pracy i tez zaczeło nie docinac ;) Więc przemieniłem na drugie dziury (koniecznie w obu bębnach) i znów było ok. , wazne są tez trzymaki , trzeba zajżeć czy nożyki już ich nie "podcieły" bo wtedy tez będa zle pracowac .

Po sprawdzeniu i wymianie tego co napisałem w starej kosiarce - pomogło , ale teraz mam gorszy problem bo kosiarka nowa (grassrol) i do czasu wymiany bębnów (awaria) ładnie cieła a po wymianie też nie jest kolorowo , co prawda tragedii nie ma ale wczesniej było lepiej zarówno w famarole jak i przed naprawą grassrolki ;) ale podejżewam ,że teraz mam założone własnie pierscienie dystansowe (można uzyskac 3 różne wysokosci koszenia) i chyba to jest problemem , bo jesli nie to lipa :mellow:

 

Dużo zależy tez od trawy , kosiłem już różniste gatunki i niektórych poprostu nie da się wykosic bez grzyw <_<

A co do regulacji cięgłem (łącznikiem górnym) to im bardziej skręcimy cięgło tym grzywy większe a srodki wygolone ;) Ja ustawiam kosiarkę lekko pochyloną do przodu ale to zalezy od tego gdzie się kosi , bo na łące czesto bębny potrafią przy dużych nierównosciach zaryc w ziemię (prawie przez to tata utpil ciągnik).

 

P.S. a jak wam nie docina , to podczas koszenia rozrzuca wam pokos ? tzn. podrzuca skoszoną trawę do tyłu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tym rozrzucaniem to troche masz racje ale u mnie rozrzuca tylko wtedy gdy np nozyk zaryje w ziemi i nie chce sie odwrócić. jeżeli jednak zostawia "grzebień" to wtedy nie widać bo normalnie układa pokos. Generalnie jednak jak wrzucisz na 1000obr to musi ciąć tylko, że tak niby sie nie powinno robić bo na kosiarze jest napis 540. My posiadamy talexa 1,65 jeżeli chodzi o sprawy mechaniczne to jest ok, po kilku latach poszło tylko 1 łożysko, jednak farba to totalna porażka, ta w dodatku to jest niby wersja na export(zielona i z blachą) za dopłatą 500 zł po misiącu farba odchodziła płatami, teraz jest troche pozamalowywana ale mysle czy by jej nie wypiaskowac i pomalować akrylem bo kosiarka naprawde nawet niezła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Wersja eksportowa ? chyba Cię podpuścił sprzedawca :)

 

metalowe osłony jak ja kupowałem (grassroll) były za dopłatą 100zł , tak samo zbuczyn . A teraz chyba robią talexa na zielono - na allegro widziałem .

 

Jak trawę rozrzuca a nożyki wszystkie pracują to własnie świadczyło by o zużyciu kosiarki , wtedy to już grzywa jak ch... zostaje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

Jeśli rozrzuca trawę to : za małe obroty , luźne paski lub tępe nożyki no i oczywiście nie dokładnie skoszona trawa tak jak pisze pawlus . Co do sprzęgła to nie lepiej poprosić sąsiada niech sprawdzi kosiarkę na swoim ciągniku , po co zaraz rozkręcać ursusa na pół .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rkuban    15

@pawlus224 kosiarka to Z-178 producent "AGROMAL" z Rawy Mazowieckiej to będzie jej trzeci sezon więc o zużyciu trudno mówić ale rzeczywiście pokosu nie układa jak należy, rozrzuca i do tego jak starsza trawa to robi trochę sieczki. Regulacja łącznikiem odpada wypróbowałem wszystkie możliwe ustawienia i nic. Zapszęgam do niej zetora 4011, praca na trzecim biegu 1800-2000 obrotów czeszka przy tych obrotach potrafiła na czwórce ciąć. Paski do maksa naciągnięte więc ta przyczyna też odpada, na razie sprzęgła (poza regulacją) nie ruszam,


Zetor Team
Posiadacze Zetorów zapisujcie się do naszego klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15354

Moja ze Zbuczyna 14 lat i nic nie wysiadło tnie super. Teraz u3512, a wcześniej T25 targał. Ale więcej niż 8 km/ h nie koszę i sprzęt służy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj