UrsusCzesio

Kosiarka rotacyjna nie docina środka

Polecane posty

volf    3

Napisz co hałasuje, czy to są noże uderzające o talerze? Bo tak się dzieje jak spadają obroty na bębnach i moim zdaniem to po prostu paski się ślizgają przy mocniejszym obciążeniu i tyle. Naciąg jeszcze paski i/lub wymień koła pasowe, zwłaszcza to małe dość szybko się zużywa. Jeśli ma już parę lat to pewnie na głównym przegubie już fest zużyta i koła pasowe nie są w jednej płaszczyźnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A może naostrz noże ! i nie patrz że nowe .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Przeglądnij kosiarkę pod kątem luzów, niepokojących hałasów, szarpnięć i wszystkiego co niepokojące. Napisz co i jak to pomyślimy dalej. Bo na razie bez przeglądu maszyny pomoże tylko szklana kula.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie noże już tyle razy wymieniane. Na razie jaka wadę znalazłem tylko to cieknący uszczelniacz na bębnie. Jutro będę kosił trawę to nagram filmik tych dziwnych dźwięków ale wydaje się jak by to była blacha. A paski naciągnę do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol2121    73

Witam, mam takie pytanie odnośnie dokaszania trawy po śladach ciągnika, zawsze skręcam trochę na śrubie ale nie zawsze to się sprawdza np, kawałek śladu zetnie do końca a potem juz strzępi, wolniej jechać i mniejsze obroty czy może szybciej, ślad pod talerzem czy pomiędzy bębnami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

ile ha łak kosisz? Jak skręcasz łącznik to środek talerza  po śladzie obroty standardowe i szybkość jazdy też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grubygrzes    0

Panowie na początku ostre nożyki nowe ,dobrze naciągnięte paski klinowe i obroty womu nie schodzące poniżej 500 na min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Niedocinanie środka w normalnych przypadkach jest wynikiem niskich (niewystarczających) obrotów na talerzu. Może wynikać to z kilku przypadłości: patrz post wyżej, czyli niewystarczające napięcie/ślizganie/zużycie pasków klinowych, zużycie/ślizganie sprzęgła II stopnia w ciągniku, niewystarczająca moc ciągnika lub niskie obroty silnika.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Do tego mocno wyrobione trzymaki noży oraz zużyte tuleje na łączeniu skrzyni  z zawieszeniem. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

...poniekąd.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Naostrzyć nawet nowe noże i żadnych środków nie będzie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Wystarczy ślizgające się sprzęgło odpowiadające za WOM i pojawią się niedocięte środki.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Spadek obrotow maszyny ma duży wpływ,lecz kazdy kto kosił kiedys taka maszyną to zauważy ,

ale sa jeszcze inne przyczyny np gatunek trawy ,i nie smiejcie się bo to przerabiałem ,otóż tnąc pierwszy pokos maszyna docinała pieknie natomiast juz przy drugim trzeba było zredukowac bieg przy tych samych obrotach

Ja w swojej meduzie zamontowałem koło pasowe od żtr ,co podwyższyło obroty 60tka 3bieg 1600obr i docina kazda trawę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Powtarzam, zawsze w grę wchodzą obroty.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Spadek obrotow maszyny ma duży wpływ,lecz kazdy kto kosił kiedys taka maszyną to zauważy ,

ale sa jeszcze inne przyczyny np gatunek trawy ,i nie smiejcie się bo to przerabiałem ,otóż tnąc pierwszy pokos maszyna docinała pieknie natomiast juz przy drugim trzeba było zredukowac bieg przy tych samych obrotach

Ja w swojej meduzie zamontowałem koło pasowe od żtr ,co podwyższyło obroty 60tka 3bieg 1600obr i docina kazda trawę

 

Tu nie ma się z czego śmiać . Normalne że miękka i mała trawa "ucieka" nożykom . B)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Tylko obrotami można usunąć taką przypadłość.

Jeśli masz taką możliwość nie zmieniaj biegu na niższy tylko przełącz WOM z 540 na 1000 obr/min (lub 750) i przekonasz się, że większe obroty mają znaczenie.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Na wałku 1000 rotacyjna idzie jak złoto. Nie ma najmniejszej możliwości by nie docięła trawy a wystarczy 1500 obrotów silnika.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie kuś . B)  Kurdę , korciło mnie włączenie wałka 1000 , ale boję się że rotacyjna tego nie przeżyje . ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Kosiarki nie zniszczą obroty spokojna głowa, zniszczą ją wibracje i kolizje z przeszkodami.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

MTZ-em kosisz ? W Zetorze chyba nie bardzo z biegami mi się to zgra . 4 biegiem czasami koszę , ale trzeba by zejść z obrotów , to chyba na silnik będzie przy nisko .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Tak mtz-tem. Ogólnie sama kosiarka gania na 1000 już dobre 6 lat, nie ma bicia, drgań nawet przy 2000 obrotów silnika. 

Ruski ma trochę więcej biegów i nie ma problemu dopasować odpowiednią prędkość bez względu na warunki, obciążenie.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Sam kiedyś przez pomyłkę wykosiłem 3 ha łąki kosiarką rotacyjną z załączonym wałkiem na 1000 obr/min i byłem zdziwiony z efektów jej pracy. Dopiero na koniec zorientowałem się czemu tak ładnie kosi. :D 


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale jaja , teraz to z bajka przesadziłeś . :P :D Po czterech , to pewno dopiero zauważyłeś , że kosiarki nie masz . :lol:

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj