UrsusCzesio

Kosiarka rotacyjna nie docina środka

Polecane posty

marian2011    113

Panowie nie problem policzyć obroty wałka aby były ok 540 ob min na kosiarce wiadomo 60 tką trzeba trzymać prawie na maxa obroty aby docinało ,jak masz ciągnik co ma też 1000 ob wałka i nadmiar mocy nie warto piłować silnika na maxa na 540 tylko dajesz 1000 ob i pamiętac aby nie przegazować w mym przypadku silnik ok 1200 ob i cicho i mało spalisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3159

Koszę Władkiem i trzymam na pewno 540obr,wcześniej nic się dział tylko coś ostatnio słabo odcina.

Edytowano przez Piotruniu25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

kosiarka ma mieć 600 obr na wom w MTZ osiągne to przy ok 1800 w C-360 to pewnie 2300 a to już smok wtedy jest. Nie sądziłem że koszenie MTZ będzie ekonomiczniejsze niż C-360 bałem się że więcej paliwa pójdzie ale nie jednak bo 1600 jak się trzyma to juz super tnie cool.gif

 

Stary post ale tak dla informacji MTZ 82 z "95 r na obrotach:

 

silnika - obroty WOM

2100 - 440 - zegar podaje że powinno być 540

2570 - 540

 

Przełożenie na 1000 obr/min

2100 - 720 - zegar podaje że powinno być 1000

2900 - 1000


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek1996    4

Panowie mam podobny problem, posiadam kosiarke samasz 1.85 z hydraulicznym podnoszeniem i w słabej trawie zostawia mi paski trawy, poprostu jakby nie cieła a zostają one za bebnem. W dobrej trawie tnie równo. Chodzi z zetorem 5320. obroty na 2000. W czym może być problem ? czy one po prostu tak mają ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam sąsiada którego łąka po wykoszeniu wygląda jak po wyrywaniu ręcznym.Ptałem go czy ostrzył noże ,na co on stwierdził "Po co ,przecięż nowe''.NOŻYKI MAJĄ BYĆ OSTRE NIE TYLKO NOWE :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

mi instrukcja mówi że mam mieć 600 obr na wom więc 1700 starczy w MTZ

 

 

Słabo czytasz instrukcję ;) Mówi ona by NIE PRZEKRACZAĆ 600 obr/min A NIE ,ŻE UTRZYMYWAĆ TAKIE OBROTY .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

Witam posiadam kosiarke ZTR 165 i mam mały problem poniewaz nie dokasza mi ona pomiędzy bębnami ni wiem o co chodzi bo noże nowe i dalej nie dokasza tzn. tak zaciąga trawe i zostaje taki wąs nieskoszony.

 

Prosze o pomoc ,bo już minie to denerwuje jak łąka później wygląda

Połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Mam ten sam problem ale w polskiej kosiarce, zostawia tzw. brode. Kupilem nawet nozyki Kverneland na wymiar tych czeskich i byla tylko nieznaczna poprawa. Ogolnie to im mniejsza trawa tym gorzej sie tnie.

Mam zamiar wyjac dystans nad dolnym talerzem ale wtedy za nisko bedzie trawa przycieta i kamienie wszystkie wylapie.

Brody prawie nie ma jak daje obroty do samego konca ale co to za ciecie w okropnym chalasie i w baku robi sie wir.

Rozumiem ze kosiarke masz wypoziomowana??

Edytowano przez Junkers

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Koledzy a trzymaki nozykow nie sa juz wyrobione albo jeszcze te plastikowe tuleje?

 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Miałem to samo sprzedałem za parę groszy bo naprawa przekraczała wartość maszyny wymiana nożyków itp nic nie da okazało się, ze minimalnie skrzywione jest korytko i bębny były lekko przekrzywione przez to zostawia brodę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Powtórzę na forum jeszcze raz OSTRE NOŻYKI nie tylko nowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

miałem jeszcze pomysł taki żeby troszke rozklepać noże bo do czeskiej są zagięte i to może też coś da

 

a kosiarka wypoziomowana wiadomo ,przy dużej trawie lepiej dokasza bo jest mniej łodyg przy ziemi a a małą trawą to broda jest większa

Edytowano przez MatiRol92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Koledzy a trzymaki nozykow nie sa juz wyrobione albo jeszcze te plastikowe tuleje?

U mnie zalozylem mosiezne co dalo zero luzu. Trzymaki mozna eksploatowac do zera, nawet lepiej jak sa zuzyte bo bardziej nozyk za nozyk zachodzi.

Powtórzę na forum jeszcze raz OSTRE NOŻYKI nie tylko nowe

Tzn. ostrzysz nowe nozyki?? To maja byc ostre jak noze??

przy dużej trawie lepiej dokasza bo jest mniej łodyg przy ziemi a a małą trawą to broda jest większa

Wg. mnie jest inna przyczyna, trawie malej jest latwiej sie ugiac pod wplywem uderzenia przez nozyk niz trawie duzej.

Edytowano przez Junkers

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Nie zgodzę się że im bardziej wyrobiony trzymak tym lepiej nożyk wtedy właśnie omyka cięcie. A te plastikowe tuleje na przegubie/sworzeniu jak zwał tak zwał też luzu nie mają?


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

jakie plastikowe tuleje? w którym miejscu one są?

 

 

 

Wg. mnie jest inna przyczyna, trawie malej jest latwiej sie ugiac pod wplywem uderzenia przez nozyk niz trawie duzej.

 

ale w dużej też to wystepuje ,tylko troche mniej

a przecież nie powinno wcale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Tu gdzie łączy się koryto z zawieszeniem kosiarki tu gdzie gdzie małe koło pasowe jest tam łączenie na 2 plastikowych tulejach jak się wyrobią to tak się czasem dzieje że nie docina tylko brodę zostawia.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak ja ostrzę nowe nożyki i nigdy nie mam problemu z " brodami " Co prawda nożyki szybciej się zużywają ale coś za coś .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

Tu gdzie łączy się koryto z zawieszeniem kosiarki tu gdzie gdzie małe koło pasowe jest tam łączenie na 2 plastikowych tulejach jak się wyrobią to tak się czasem dzieje że nie docina tylko brodę zostawia.

 

bede musiał zobaczyć ,a dużo rozbierania żeby wymienic w razie czego? :)

moze mówisz o polskiej kosiarce a nie czeskiej ;p

Edytowano przez MatiRol92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Jeśłi dobrze pamętam to z jednej strony zdejmujesz uchwyt na dwie śruby przykręcony a z drugiej trzeba koło pasowe zdjąćżeby go założyć. Są jeszcze takie rościęte te tule żeby nie trzeba było zdejmować tego koła ale nie radzę zakładać w ten sposób bo szybko wtedy ulegają zniszczeniu.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od dosyć nie dawna jestem posiadaczem kosiarki rotacyjnej Z105/1 z 1997 roku jeździ ona z zetorem 5320.

A problem polega na tym ze ona nie docina i rozrzuca trawę a jej dodatkowym objawem jest hałas. Ale nie raz jest ze docina i jest cicho i idealnie chodzi.

Dodam ze paski wymienione naciągnięte, noże wymienione, jest pod dobrym kontem względem ciągnika.

Już nie wiem co może jej d dolegać.. Pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

zobacz czy talerze mają luz na łożyskach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Z innych przyczyn źle ustawiona, za małe obroty. O znaczeniu obrotów mówić nie trzeba a ustawienie jeśli jest za bardzo pochylona do przodu lub przechylona w tył nie docina środka bo noże w tym miejscy idą wyżej niż w momencie gdy są centralnie z przodu lub z tyłu zależnie jak jest przechylona. Kosiarka ma być w poziomie.

A hałas generować może dosłownie wszystko. Nowa nie jest.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volf    3

Po pierwsze-kiedy dobrze kosi czy to jest zależne od trawy czy od obrotów?

W sumie trochę mało konkretnie opisane. Czy jeśli zaczyna hałasować i przestaje dobrze kosić to musisz się zatrzymać (bo całkiem straci obroty) czy to nie ma znaczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obroty są zawsze trzymane tak samo. kat jest ustawiony dobrze bo gdy docina to nie zostawia nic po środku. Gdy nie docina w tedy hałasuje a jak docina to słychać tylko jak bębny się kręcą. A zmienia się to co zauważyłem po podniesieni i opuszczeniu jej.

Edytowano przez KamilOwczarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj