UrsusCzesio

Kosiarka rotacyjna nie docina środka

Polecane posty

UrsusCzesio    310

witam problem z kosiarką mamy od nowości ale ja byłem za mały a ojciec nie dał jej na gwarancje. Więc kosiarka na środku zostawia grzbiet. Bardzo to nie wygodne przy koszeniu po 1 przyczepie zielonki gdzie cięzko się grabi. Przerabiał ktoś taki problem? Zakładane są już x lat od ZTR noożyki troche lepiej ale jeszcze badziewnie to wygląda


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja tak mialem jak nową mi przywiezli- pomogło napięcie pasków klinowych- mimo iz nie wyglądało aby sie ślizgały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

paski już naciągane były do oporu i to nic a nic nie pomogło


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel1987    1

witam...mialem kiedys podobny problem...wina byla w koniku..poprostu byl praktycznie niewidocznie skrzywiony...bebny wzgledem ciagnika nie moga byc pod kątem prostym...bebny musza isc delikatnie do tylu....rozloz ja i pozniej wez bebny zloz okolo 5cm moze troszke wiecej....tak powinna byc gotowa do pracy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Hmm to musze sprawdzić. Czyli po prostu nie moze być 90 stopni względem ciągnika ale wiecej np: 100


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel1987    1

wiecej niz 90....nie wiem dokladnie ile wiecej...mysle ze to musisz dokladnie sam zbadac na lace...na poczatek moze zastosuj jakas prowizoryczna regulacje....u mnie grzelismy palnikiem konik....przegielismy troszke.....proba na lace jak bylo dobrze to dospawalismy male wzmocnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Napisano (edytowany)

pierdoły piszecie, pewnie przeleciał jakiś słupek między bębnami i jest rozłamane koryto, ja różnie ustawiam kosiarki z róznymi ciągnikami i pod róznymi kontami koszą a nożyki to czasami ledwie czubeczki wystają za bęben

Edytowano przez Ferdek07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Nic nie przeleciało! Bo kosiarka ma tak od nowości a nie było w niej nic doslownie nic robione prócz wymiany nozyków i naciągnięciu paska. Ktoś mi o tym już mówił a ma identyczną jak ja. Być może była to trefna seria


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Ferdek dobrze napisał. Noże krzywe, czasem brakuje i żadnego paska nie zostawia. Bębny idą prosto z ciągnikiem, tak jest od nowości nic kombinowane nie było. Jak pochylisz kosiarkę za bardzo do przodu żeby cięła niżej to robi pasek, tak samo jak byś noże ścięciem do dołu założył. Napisze ci pózniej jaki jest odstęp między talerzami na dole. Jeśli masz tyle samo to mysi iść. Zresztą to można sprawdzić. Noże między bębnami muszą się zakładać, Iść częściowo tą samą drogą, tylko w innym czasie żeby się nie zderzały. Tyle.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Nie kosiarka nie jest ustawiana żeby kosiła niżej czy coś. Jest w normalnej pozycji tak jak jest zachepiana gdy stoi rozłozona na betonowych płytach


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161
Napisano (edytowany)

Coś mi się wydaje że poprostu nie wiesz jak ustawić tę kosiarkę, góra dół ustawia się śrubą rzymską, skręcając obniża się, rozkręcając pozostaje wyższe ściernisko, prawe ramię u traktoru trochę rozkręć tak aby było ciut niżej,aby dalszy bęben nie wisiał w powietrzu,w niektórych kosiarkach da się regulować rozłożenie kosiarki tył przód, może masz zbyt do przodu, spr kręcąc bębnami jaka szpara pozostaje między nożykami, mi kiedyś wpadły w ręce nożyki o ok 1cm krótsze, ale szybko się kapnołem :rolleyes:

Edytowano przez bobytempelton

Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daras77    1

Ja tez uważam że kąt ustawienia kosiarki nie ma nic wspólnego z tym że nie docina,noze w kazdej pozycji musza minimalnie na siebie zachodzic,faktycznie nieco wyższy grzbiet zostaje jak się zbyt mocno wkręci lub wykreci górny łącznik.Albo rozjechane bębny,albo kiepski operator...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel1987    1

kat ma duzo wspolnego bo to on wplywa ile zachodzi beben za beben...pewnie kazdy pamieta czeskie czterobebnowe kosiarki i byly pod katem prostym wzgledem ciagnika....???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Coś mi się wydaje że poprostu nie wiesz jak ustawić tę kosiarkę, góra dół ustawia się śrubą rzymską, skręcając obniża się, rozkręcając pozostaje wyższe ściernisko, prawe ramię u traktoru trochę rozkręć tak aby było ciut niżej,aby dalszy bęben nie wisiał w powietrzu,w niektórych kosiarkach da się regulować rozłożenie kosiarki tył przód, może masz zbyt do przodu, spr kręcąc bębnami jaka szpara pozostaje między nożykami, mi kiedyś wpadły w ręce nożyki o ok 1cm krótsze, ale szybko się kapnołem :rolleyes:

 

Nie ja nic nie umiem pożyczona miałem ZTR to jednak ją ustawiałem sam tak samo jak moją i szła jak burza. sprzet do d*py i tyle kombinowane było wiele. Nie ustawiam na łączniku żeby wyżej czy niżej kosiła. Jest ustawiona że po prostu bęben całą powierzchnią płynie po łące i taka wysokosć jest ok.

Teraz stawiam że nożyki nie zachodzą na to, sprawdze jak ją przyprowadze do domu


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volf    3

A z jakim ciągnikiem pracuje ta kosiarka? Pewnie za niskie obroty na WOM-e i stąd cały problem, w rotacyjnej trzeba dawać po garach :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

C-360. Od teraz z MTZ będzie zobaczymy jak ona będzie szła.

Obroty były myśle w porządku poniżej 1600 nigdy nie było schodzone.


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

No to za niskie obroty, musi byc powyżej 2000 w 60ce. Po prostu przy niskich obrotach nożyki się chowają i wtedy zostaje grzbiet. Sprawdź jak zachodzą nożyki(najlepiej to ręką pomalutku zakręcić bębnami i wysunąć nożyki w miejscu w którym powinny nachodzić na wspólny ślad). Jak będą zachodzić to albo nie ostre noże albo za małe obroty. Bo rozumiem że bębęn nie ma żadnych luzów itp?

A gdy łącznik skręcony/rozkręcony za mocno to się "fale" robią na łące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310
Napisano (edytowany)

no średnio było trzymane tak żeby te 540 miał na wom.Ale nawet z 3P tak robił a tam to się cisnęło ile się dało. Luzow nie ma żadnych. Sprawdze jak nożyki jak nie bedą zachodzić o spróbuje dopasować jakieś dłuższe

U mnie 2 to max na 3 mo0żna zapomnieć. A noże są zwykle ostre bo nowe są zakładane i ostrzone raz a jak troche lepsze to 2 razyale nigdy nie były tak ostrzone w szpic na końcu bo wtedy wogóle nie cięła by

Edytowano przez UrsusCzesio

Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

No to weź sobie popatrz przy jakich obrotach silnika 60 ma 540 obrotów, bo na pewno nie przy 1600. Ja tne c360 i powiem tak duży wpływ na prawidłowe cięcie ma to czy trawa jest stara czy młoda najlepiej zawsze idzie pierwszy pokos. Ustawienie kosiarki może jedynie wpływać na wysokość cięcia bo na jakość na pewno nie. Dużo łatwiej jest ciąć lucerne niż np trawe. A i jeszcze jedno ja nigdy nie kosze ale poniżej 1900-2000 tys bo jednak obr muszą być a jak jest stara trawa to gaz w podłoge i 3. Ale ogólnie jak jest starsza trawa to zapinam zetora bo ma obr na 1000. Zauważyłem, że niektórzy też tak robią, że starszą trawe tną ciągnikami z wałkiem na 1000. Ogólnie to myśle, że problem tkwi w zbyt miękkim sercu dla silnika:) Weź zapnij ivana tylko tego dużego to sie przekonasz.

Edytowano przez MajsterPopsuj88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

no też wom 1000 i zobacze jak to nie zadziała to w pi**u z nią :lol:


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

W mojej odstęp między tarczami to 3cm. Ustawienie ma wpływ. Jak pochylisz kosiarke mocno do przodu to na środku i po bokach zostawia pasek trawy wyżej skoszony i to normalne, wynika to z konstrukcji. Ja nie jeżdżę szybciej niż 3 i 1800 obr i zawsze było skoszone gładko.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj