Skocz do zawartości

Polecane posty

danielhaker    827

Różne kombinacje już były ale moich szerokości jeszcze nie było. A więc jak zrobić ścieżki siewnikiem Famarol 2,7m pod belkę opryskiwacza 15m? ;)

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pierwsza myśl zwęż szerokość na 2.5m i będzie grać z tym, że po polu się nim najezdzisz trochę.

Wiadomość z agroFakt.pl

Sadek    450

Lub wydłużyć na 16 opryskiwacz (aby opryskiwacz mi pasował do siewnika pierw zrobiłem 13 a później 13,5) a siewnik zwężyć na 2,66.

danielhaker    827

A tak sobie pomyślałem żeby obliczyć za którym przejazdem zatkać któreś redlice? Najszersze pole ma 100 metrów. Tylko jak to zrobić? :huh:

crvx40    7

Witam! Panowie mam pytanie ile lejkow(rurek) zamykacie na jedna sciezke? Kupilem siewnik i u mnie jest 3 rurki na jedna sciezke. Nie bedzie za szeroko?

marekgizio    1

Witam! Panowie mam pytanie ile lejkow(rurek) zamykacie na jedna sciezke? Kupilem siewnik i u mnie jest 3 rurki na jedna sciezke. Nie bedzie za szeroko?

Nie wiem czy ktoś tu jest jasnowidzem żeby czytać w myslach żeby ci odpowiedzieć.

Przecież możesz mieć rozsataw co 16,6cm co przy 3 wyłączonych daje ślad o szerokości 66,4cm i jak pryskasz na ogumieniu gdzieś 320 to tak jest za szeroko. W taki ślad wejdzie opona o szerokości 650.

Albo jak masz ścieżki co 10cm to ślad ma 40cm szerokści i pryskasz na oponach 520 to będzie za wąsko.

Tak więc jak widzisz 3 ściezki to może być aż za dużo albo za mało.

crvx40    7

sciezki mam co 10 cm czyli wychodziloby 40cm opona jest 14,9x28 bo pryskamy C 360 jak narazie

marekgizio    1

To według mnie trochę za wąskie. Wejdzie w ścieżkę i zostanie po jakieś 1-2cm z każdej strony, ale zboża się krzewią na boki i koło będzie niszczyło z obu stron część roślin (nie wspominając o tym że zakładam że ten 1-2cm nie skręcisz w jedną lub drugą stronę bo rozjedziesz cały rządek)

Najlepiej było by gdybyś zrobił ślad 50cm czyli wyłączył 4 rządki. Tylko środek tego śladu musi wyjść na środek opony bo jak to się niezegra to z jednej strony będzie spory zapas a z drugiej nadal 1cm.

Poza tym nie wiadomo czy i teraz nadal opona nie przygniata jeszcze jednego rządka bo wcale nie musi wyjść na środku ścieżki. Czyli przy śladzie 40cm i szerokości opony ok 38cm będzie przesunięcie w którąś stronę o te 3cm co przy mniejszym luzie spowoduje że koło rozjedzie 4rządek i w śladzie zostanie z drugiej strony 5cm luzu.

Zmierz jaki masz rozstaw kół.

crvx40    7

Wiesz powiem ci tak ze zakladamy do niej waskie kola przy opryskiwaczu mamy 9,5x24 a przy ciagniku sa chyba lekko szersze ale to minimalnie wiec te 40 cm powinno byc ok do tych opon

yacenty    570

u nas jest ścieżka na 59 cm i jakoś nie ma problemu, na spokojnie można jechać czy to z nawozem czy z opryskiem

markendmark    1

Pozwólcie że się podczepię pod temat, a mianowicie zastanawiał się ktoś czy warto kupić wąskie koła do ciągnika za 16 tyś zł ? a nie lepiej na każdej ścieżce zamknąć o 2 lejki więcej tj. 3 lejki na koło.

Mój przykład uprawiam pszenicę i rzepak, do tej pory robię ścieżki co 15m pryskałem c-360 i 1500l opryskiwacz. Teraz ''60'' zastąpi JD 100 konny na ogumieniu : tył 480 przód 380

i chciałbym jeszcze z 3 a może 5 lat pryskać tym małym opryskiwaczem i już z JD a później zmienię opryskiwacz na 21m to już mi nie będzie szkoda wjechać z tymi kołami. I się zastanawiam czy warto wydać te pieniądze na dodatkowe koła, bo potem jak będzie duży opryskiwacz to myślę że się nie będę bawić w przekładanie, te wąskie opony jak jest mokro to straszne koleiny zostawiają, a ciągnik będzie miał 5 ton. Ciekawe ile mniej zbiorę pszenicy z 60 ha i rzepaku z 20 ha przez to że mam tak gęsto przejazdy i że zamknę 2 lejki więcej niż do tej pory na 1 przejeździe.

Takie trochę dziwne pytania :) zadaje, no ale co zrobić, takie życie.

Johny6910    12

Witam . mam w amazone d7 problem ze scieżkami , kolko właczajace ścieżki ma 0 1 2 3 4 5 i mam problem z ustawieniem go na 15 bo nie pasuje co 6 przejazd :/ wymiana kółka pomoze? a jesli tak mto gdzie takie mozna kupic

czyli masz "sterownik"na 18 metrów(3 metrowy siewnik rozumiem)0 to ścieżka rozbierz sterownik wytnij między 4 a 5 taki ząbek na kole wtedy będzie przeskakiwać z 3 na 5 i jedn przejazd masz z głowy no chyba że sprzedasz ten co masz np. na allegro i zakupisz sobie drugi na 15 metrów czyli 01234

Edytowano przez Marcin91

rafal2    0

siemano. zakupiłem siewnik 4m polonez z ścieżkami elektrycznymi

czy bedzie mi pasował do opryskiwacza 20metrowego

dokładnie tomam 18m ale moge dorobic po 1 m na koncach

Edytowano przez rafal2

bizar    15

Będzie pasował, masz do wyboru albo opryskiwacz 16m i wtedy rytm ścieżek 2301230 ( 0 to ścieżka ) albo opryskiwacz 20m i wtedy rytm 34012340.

Opcja na 20m jest o tyle lepsza że siejesz od razu całym siewnikiem, przy 16m trzeba zaczynać połową siewnika.

Edytowano przez bizar

celtis    7

Witam, zamierzam zrobić teraz na wiosnę ścieżki, nigdy wcześniej ich nie robiłem więc mam pytanko czy tak to powinno wyglądać:

29080876352124923693.jpg

42155256636927214263.jpg

Na czerwoni ścieżki.

Siewnik to famarol 3m, opryskiwacz i rozsiewacz 12m i to wszystko chodzi z c-330.

W ogóle powinienem robić ścieżki w poprzek pola czy nie?

Edytowano przez celtis

bizar    15

Raczej nie robi się ścieżek w poprzek pola ale jak masz takie kwadratowe kawałki to pewnie że można, ten rytm co narysowałeś jest dobry, zaczynasz połową siewnika a potem co czwarty przejazd robisz ścieżki, czyli rytm 2301230 (zero to sciezka). Ja właśnie dlatego zakupiłem opryskiwacz 15m aby nie było problemów z tym zaczynaniem połową siewnika.

rogas    16

Mam siewnik 3 m, opryskiwacz i rozsiewacz 15m ścieżki robię tak:

Najpierw jeżdzę DOOKOŁA dwa przejazdy, potem trzeci zakładając ścieżki też DOKOŁA a później już raz koło razu zakładając ścieżki w odpowiednich przejzadach. dzięki temu nie ugniatam roślin na uwrociach i pole jest dokładnie opryskane.

andrejus    157

Jak wy sobie radzicie z pomyłkami ścieżek?

Często zdarza mi się że pomylę ścieżki, w rezultacie rozstaw scieżek się nie zgadza.

Komputer sam przerzuca nr przejazdu, rozpoznaje go za pomoca znacznika. Każde opuszczenie i podniesienie zmienia cyfre.

Wydawało by się że nie można się pomylić ale czasem zdarzają się sytuacje kiedy stracę orientację i nie pamiętam jaka była cyfra na wyświetlaczu bo siewnik był kilka razy opuszczony.

rami    6

ja tam mam siewnik nordstein 3m i automatyczne ustawienie ścieżek u mnie jest takie 1,2,00 i tak na okrągło i jest linka którą można dopasować znaczki do ścieżek

Sadek    450

My robimy tak że przy uwrociu gdzie jest ścieżka cofamy tak aby na zasianym zostawić ślad i w razie pomyłki jest jakiś ptk zaczepienia, lub weryfikacja przejazdów od początku pola ale to już jest uciążliwe w przypadku pomyłki.

andrejus    157

ja tam mam siewnik nordstein 3m i automatyczne ustawienie ścieżek u mnie jest takie 1,2,00 i tak na okrągło i jest linka którą można dopasować znaczki do ścieżek

Na jakiej zasadzie działa ten że automat? Kiedy przestawia się na następny przejazd?

Edytowano przez andrejus

rami    6

jak do jedziesz do końca pola i podnosisz siewnik do góry wtedy następuje zmiana znaczników i przestawiają się ścieżki i nie można w trakcie przejazdu podnosić siewnika bo wszystko się przestawi jak podjedziesz do tankowania to jest taka dżwignia co blokuje ten mechanizm

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się