Polecane posty

danielhaker    6890
11 godzin temu, Jasio88 napisał:

Witam Świerzak jestem, przewertowałem cały wątek. Mam w planach zakupić opryskiwacz 15 i siewnik 2,7 i rozsiewacz z siewem granicznym 15 siewnik 2,7 ponieważ mam za słaby ciągnik i agregat 3m z hydropakiem będzie za duży wolę mieć zapas mocy jak jej brak. Jak to się przekłada na ścieżki przy 2,7 i 15 w praktyce bo z tego co czytam jest to do ogarnięcia pierwszy siewnik połową siewnika ale później brakuje trochę do 15 i z każdym opryskiwaczem więcej chyba że źle sobie to zwizualizowałem na kartce, więc chciałem zapytać  może ktoś Tak robi i się wypowie.

Nie kupuj 2,7. Jeśli jednak już kupisz, to zatkaj po jednej skrajnej dyszy w opryskiwaczu, a siewnikiem siej tak, jakbyś robił ścieżki 3m siewnikiem pod 15m, czyli trzeci siewnik to ścieżka, a później co piąty. Masz wtedy ścieżki na 14m i siewnik niemalże zgrywa się z opryskiwaczem. Nakładka jest wówczas chyba max 20cm jeśli dobrze pamiętam.

To nie tak dużo, bo bez ścieżek i tak robisz większe omijaki lub nakładki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasio88    75

Zgodzę się z wami, i wczoraj byłem u znajomego co robi zestawem 3m i mówił też żebym nie kupował 2,7 a mój 1014 ma 2 siłowniki pomocnicze i raczej zpodnoszeniem nie będzie problemu a ściągnąć powinien taki zestaw tylko przód muszę dobrze dociazyc. Więc moje obawy zostały rozwiane a okaże się na wiosnę, czy muszę zmienić ciągnik :)

Edytowano przez Jasio88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matiu23360    5
chlopaki mam problem kupilem siewnik 2.5m i mam opryskiwacz 12m jak zrobic scieżki technologiczne może ma ktos taki zestaw i pomoże mi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wystarczy nadbierać 10 cm sianego czyli na 2,40 i masz 12 m, lub opryskiwacz przedłużyć na 15 m. i siać 2,5m. z połową pierwszego przejazdu.

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    714

Ciężki temat. 

Ale mam propozycję dla Ciebie 

Gdy w przejeździe wypadajacym na ścieżki zasłaniając te redlice za kołami, zasłoń też zewnętrzne tak by wypadło 2m w tym przejeździe. 

 

Screenshot_20180130-124244.png

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przekręt    150

ja miałem kiedyś oryginalny opryskiwacz 12,5m firmy RAU-POL, robiony w Polsce na podzespołach Rau

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BusteR    16

Siewnikiem 2,5 m można robić Normalnie ścieżki na 12m. Wystarczy znaczniki ustawić na tak aby dawały przejazd na 2,4m i mamy nieparzystą liczbę przejazdów.

  • Like 1

Uczmy się na błędach i ich nie powtarzajmy. Sprzedam Simsona S51 stan dobry brak dokumentów kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzymek98    6

No to tak, jedziesz dwa razy od miedzy i w trzecim przejezdzie zastawiasz dwie srodkowe i jedna skrajnie prawą redlice, wracajac wlaczasz srodkowe a skrajnie prawe sa nadal zastawione, a pozniej w piatym siewniku(chyba) zastawiasz 2 srodkowe i skrajnie prawą pozniej spwortem wlaczasz srodkowa a skrajna prawa zostaja zamknieta i to tyle 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Najprościej myśleć o ścieżkach gdy sie kupuje sprzęty tj. siewnik zbożowy + opryskiwacz +siewnik nawozowy . Ma się to zgrywać .inaczej robota jest mecząca

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matiu23360    5
mam elekrtyczne sciezki zamykane po 3 na kolo i mysle zeby przelozyc na te ostatnie i robic w środku po 2 zamkniete wielki dzieki za podpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BusteR    16

@danielhaker Testowane już 2 lata i się sprawdza


Uczmy się na błędach i ich nie powtarzajmy. Sprzedam Simsona S51 stan dobry brak dokumentów kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek1312    10
Witam kupiłem siewnik Isaria 6000 jest z automatem i potrzebuje waszej pomocy chciałbym robić ścieżki opryskiwacz mam 12 metrów siewnik ma automat 123F będzie to możliwe w miarę łatwo ? pomoże ktoś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam77tc    4

Mam siewnik 4 metrowy amazone d8 I opryskiwacz 15m , czy jest mozliwosc zrobienia sciezek?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Da się zrobić ścieżki pod 2.25 bo akurat sam taki posiadam ale robię pod opryskiwacz 12m. Kartka w dłoń oraz długopi i wszystko idzie wyliczyć. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman18    0

Witam mam pytanie odnośnie ścieżek technologicznych mam nordstena 2,5 m i posiada on automat do ścieżek mam wymienne rolki  od 0,1,2 i 0,1,2,3 robie nim ścieżki na 10 m opryskiwacz ale mam problem bo chce zrobic nim na 12 m opryskiwacz i pytam czy da się to zrobic czy trzeba zakładać np pół siewnika?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

To niech robi nakładki 10 cm za każdym przejazdem i 12 metrów wyjdzie po 5 takich przejazdach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialas33
      Witam, Potrzebuje pomocy w ustawieniu ścieżek technologicznych w siewniku euro masz 2,7m, ścieżki pod opryskiwacz 12m. Dodam iż opisy że starszych modeli siewnikow nie pasują gdyż ścieżki załącza się elektroniczne sterownikiem
    • Przez agropiotrmosz
      Witam
      Czy próba kręcona przy rzepaku w poznaniaku S043 podaje równą dawkę na ha? czy siewnik później wysiewa inną wartość?
      Bo siałem rzepak i miałem ustawioną skrzynie na dawkę 3,7 kg /ha a w polu wychodziło więcej
       
       
    • Gość
      Przez Gość
      Witam , wie ktoś ile razy zakręcic kołem w siewnika Poznaniak 6 so43/3c koło 4.00-16? Samą próbę wiem jak zrobić chodzi o te obroty koła bo na instrukcji mam inacZej napisane aniżeli na tabeli na pokrywie siewnika. I chodzi o obroty z uwzględnieniem 7% poślizgu.
    • Przez Majkelo
      Zapewne temat byl gdzies poruszany....
      Panowie jak rozwiazac problem sciezek technologicznych przy szer. opryskiwacza 18m i siewnika 3m.
       
    • Przez Krzysiu64
      Mam problem z siewnikiem poznaniak 6
      SO43/3 przy powtarzaniu próby kręconej siewnika  waga za każdym razem jest inna. Co jest tego przyczyną 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj