Skocz do zawartości

Polecane posty

mariuszd93    489

W  rzepaku  to  sie  nie  wypowiem  - bo nie  uprawiam 

W  zbożu koszty uprawy  i nawożenia  są  takie  same  bez  względu na  szerokość  ścieżek . Koszt  materiału  siewnego na  uszkodzone  rzędy - na  pewno nie przekroczy  plonu  z  tych uszkodzonych przejazdami roślin, przy  traktorach  typu  c  330 -  c  360  .

Ja  z  chemią  kończę  w  fazie  liścia  flagowego 

lukasz222    2353

To, że koszty są te same to normalne, znikoma oszczędność jedynie na materiale siewnym. Z uszkodzonych roślin plonu nie ma, bo są zielone jak reszta jest gotowa do zbioru, a ryzyko wystąpienia większej presji chorób jest spore. Ja tak to widzę, ale każdy robi jak uważa

Witam. posiadam siewnik poznaniak 2.7m przy rozstawie redlicy 10.80cm i posiadam opryskiwacz 12m i podpowie mi ktoś jak robić ścieżki technologiczne tak aby pasowany pod opryskiwacz 12m? Bo na oko opryskać czy rozsiewać nawozy to masakra... Rozstaw kół ciągnika 135cm (ursus c 330)

Wiadomość z agroFakt.pl

mariuszd93    489

siewnik 2,7 metra to pod żadną szerokość opryskiwacza nie pasuje. Pozostaje poszeżyć go na 3 m, lub zwęzić na 2,4 m.

Tomek90    195
Napisano (edytowany)

3 lejki są ok, pod warunkiem, że sie 30tką wjeżdża. Pytał ile na koło, to odpowiadam prosto - 4. Po kiego grzyba (i to dosłownie) zamykać 2 na koło, w tym sie nawet ciapek nie zmieści, chyba że na wąskim ogumieniu. Dla 60tki i 80tki 4 lejki na koło jest na miarę. W robocie w Vaderstad'cie mam 5 lejków zamykanych na koło.

Sorry ale jak zamykasz 4 lejki na c360 to nie umiesz jeździć. Przy oponie 520 zamyka się 3 lejki, a na oponę 600 4 lejki i praktycznie jest idealnie także jakim cudem nie mieścisz się c360 w 3 lejkach?!? 

Edytowano przez Tomek90

lukasz222    2353

Żebyś się nie uniósł. Na szczęście los nie skazał mnie na jeżdżenie 60tką, a pod 902 ścieżkę na 4 lejki mam na styk. Widzę za to magików, którym szkoda pola i zamykają po dwa lejki, to jakoś więcej mają nagniecione po krzewieniu niż jeden rządek, a 60tka na standardowym ogumieniu.

Tomek90    195

To jakim cudem mój znajomy pryskając belarusem z oponą 380 zamyka 3 lejki i praktycznie nie gniecie? Masz niestandardową oponę w 902? Bo wiesz może i być 1224 i iść na tzw "kolarzówkach" 

Jak poszerzyć poznaniaka 2,7m na 3m ? ma ktoś jakieś zdjęcia jak to jest zrobione? bo jak patrzyłem to nie da rady tam już bardziej redlic rozsunąć na 3m 

GucioJUMZ    283

Koła na odwrót w poznaniaku i dospawać co trzeba wszystko się zmieści 3m wyjdzie 

lukasz222    2353

To jakim cudem mój znajomy pryskając belarusem z oponą 380 zamyka 3 lejki i praktycznie nie gniecie? Masz niestandardową oponę w 902? Bo wiesz może i być 1224 i iść na tzw "kolarzówkach" 

Pierwsza kwestia, to jaki rozstaw redlic ma znajomy w siewniku, bo jest różnica czy masz 10,5cm, czy np 15. W 902 mam standard 18,4R34, redlice w siewniku co 12cm

modrzew    5

ja posiadam siewnik fiona 2,5 M (w praktyce sieje 2,4 M) co daje mi dokładnie 5 przejazdów na 12m i w następnym roku spróbuję z ścieżkami. Pryskać "na oko" to udręka :/

izydor6280    483

Jak poszerzyć poznaniaka 2,7m na 3m ? ma ktoś jakieś zdjęcia jak to jest zrobione? bo jak patrzyłem to nie da rady tam już bardziej redlic rozsunąć na 3m 

co się nie da, już ze 3 lata takim sieję, popatrz na film, ładnie widać co i jak:

milanreal1    290

Witam. posiadam siewnik poznaniak 2.7m przy rozstawie redlicy 10.80cm i posiadam opryskiwacz 12m i podpowie mi ktoś jak robić ścieżki technologiczne tak aby pasowany pod opryskiwacz 12m? Bo na oko opryskać czy rozsiewać nawozy to masakra... Rozstaw kół ciągnika 135cm (ursus c 330)

Poszerzyć na 3m, lub poszukaj w internecie rozpiski (niestety wada, co 4-5 przejazdów zamykasz inne rurki).

radek5314    62

jak zrobic sciezki przy siewniku poznaniak 3m, opryskiwacz zawieszany 12m bedzie pryskane c360 jaka szerokosc sciezki i rozstaw

d4rek    16
Napisano (edytowany)

Pol siewnika siejesz, jeden caly, na drugim zamykasz, pozniej co 3. Czytajpare stron wstecz wszystko jest

Edytowano przez d4rek

radek5314    62

jak mam siewnik z elektrycznymi sciezkami to jak ustawic zeby sciac na pol siewnika a potem caly siewnik ze sciezka

izydor6280    483

jedziesz normalnie całym, na drugim zamykasz od niesianego, na trzecim od sianego

w grochu drugi rok tak robię i nie ma problemów, wystarczy mieć dobre wyczucie odległości lub dobrze ustawione znacznki

Tomek55    8
Napisano (edytowany)

Osobiście nigdy nie robiłem ścieżek, bodź co bądź w tym miejscu, gdzie przejeżdża ciągnik zawsze cos tego zboża urośnie Wydaje mi się ze, będzie go więcej niż trzeba w tym miejscu zasiac.Chciałbym się dowiedziec, jakie jest wasze zdanie na ten temat.

Edytowano przez Tomek55

pawelek11    15

Moim zdaniem warto. Jeśli siejesz kwalifikowanym materiałem to zawsze trochę przyoszczedzisz nasienia na swoim mniej ale zawsze Duża wygoda przy pryskaniu nie zastanawiasz się gdzie jechać nie mierzysz krokami nie robisz nakładek. Mówisz że zawsze coś urośnie, to chyba zależy kto ile pryska. Pojedziesz raz na chwasty dwa na grzyba dwa razy nawozem może jeszcze coś wypadnie i nic już tam nie urośnie. Ja w tym roku pierwszy raz mam ścieżki i jestem zadowolony.

iron    398

ścieżki to podstawa chociaż by ze względu na brak mijaków i nakładek, po za tym zboże przy ścieżkach przez tzw.efekt brzeżny zrekompensuje to czego nie ma przez ścieżki

coffey23    16

popieram kolegę wyżej i bez ścieżek masz później zielone odmładzające się zboże tam gdzie jeździłeś ciągnikiem a reszta jest już dojrzała do koszenia

Kowal148    1

ścieżek nie robi się dla oszczędności materiału tylko po to, żeby nie robić nakładek i mijaków z chemią i nawozami... z 10m opryskiwaczem sobie można jezdzić na pałe ale ponad 20 to już ciężko wycyrklować a chemia kosztuje. a i popryskaj sobie w nocy bez ścieżek to już całkiem można orientacje zgubić. druga sprawa to co kolega wyżej pisze, zboże potem się odmładza i do zbiornika leci zielonka. w rzepaku po ostatnim zabiegu na płatka ścieżki zeszły się całkowicie i nie ma prawie po nich śladu

Tomek55    8

jeszcze sie zastanowię ale chyba od jesieni zacznę robić ścieżki, w zasadzie jeden przejazd odpada bo mam zamiar pszenicę na chwasty pryskac jesienią przedwschodowo

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się