Polecane posty

mariuszd93    559

kolega pytał ile na koło, ja zamykam 2 na koło, niektórzy zamykają 3. Ale żeby 4 - to pierwsze słyszę...


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

3 lejki są ok, pod warunkiem, że sie 30tką wjeżdża. Pytał ile na koło, to odpowiadam prosto - 4. Po kiego grzyba (i to dosłownie) zamykać 2 na koło, w tym sie nawet ciapek nie zmieści, chyba że na wąskim ogumieniu. Dla 60tki i 80tki 4 lejki na koło jest na miarę. W robocie w Vaderstad'cie mam 5 lejków zamykanych na koło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Ale kolego tu też dużo zależy kto jaki ma odstęp między radlicami od siebie. Ja na przykład mam odstęp między jedną radlicą a drugą 15cm i jak zamykam dwie to jest ok 60-tka mieści się bez problemu wiadomo ze im większy łan i mocniej się po krzewi to robi się ciasno wtedy ale to nie zmienia faktu ze 2 lejki na koło w zupełności wystarcza. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Ja akurat  ścieżki  robie  tylko i wyłącznie  dla  wygody  - żeby wiedzieć  którędy jechać .

To że cała  szerokość  koła  nie  mieści  sie  w  ściezkę  nie  jest  dla mnie problemem .

Inna  sprawa że  np  u mnie  w  siewniku rozstaw miedzy lejami  wynosi 12,5 cm , przy  zamknięciu 2  lejków - ścieżka  ma  szerokość  37,5 cm .

To  dla  c 330  na  normalnym ogumieniu jest wystarczające .

 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883
Napisano (edytowany)

@Renault większość siewników ma rozstaw +/- 12cm, kolega nie sprecyzował to i nie da się odpowiedzieć konkretnie.

@mariusz wygoda to jedno, a użyteczność to drugie. Twoje 37,5cm zmieści oponę od 330, ale dopóki roślina się nie rozkrzewi. U mnie na jesieni jak rzepak zbudował dobrą rozetę, to 30tka gniotła liście w ścieżkach, mimo że zamykane było 5 lejków na ślad (przy 4 mam już spraktykowane, że przy kwitnieniu i ew desykacji ścieżki są pozarastane, więc dodatkowo zamykałem 5tą sekcję).
Każdy robi jak uważa, dla mnie gnieciona roślina to zero plonu, większa presja chorób, a czasem i szkodników. O ile na uwrociach tego się nie uniknie, o tyle w ścieżce wolę mieć zapas. Też z początku siałem na 2 lejki/ślad, ale 30tka kładła mi zboże za każdym razem, ciężko się to ogląda jak gnieciesz ładne prawie wykłoszone rośliny. Szkoda materiału siewnego marnować na stratowanie. No chyba, że robisz na tyle mało zabiegów, że zanim roślina się rozrośnie masz chemię "rozdaną" do końca sezonu

Edytowano przez lukasz222

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

W  rzepaku  to  sie  nie  wypowiem  - bo nie  uprawiam 

W  zbożu koszty uprawy  i nawożenia  są  takie  same  bez  względu na  szerokość  ścieżek . Koszt  materiału  siewnego na  uszkodzone  rzędy - na  pewno nie przekroczy  plonu  z  tych uszkodzonych przejazdami roślin, przy  traktorach  typu  c  330 -  c  360  .

Ja  z  chemią  kończę  w  fazie  liścia  flagowego 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

To, że koszty są te same to normalne, znikoma oszczędność jedynie na materiale siewnym. Z uszkodzonych roślin plonu nie ma, bo są zielone jak reszta jest gotowa do zbioru, a ryzyko wystąpienia większej presji chorób jest spore. Ja tak to widzę, ale każdy robi jak uważa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. posiadam siewnik poznaniak 2.7m przy rozstawie redlicy 10.80cm i posiadam opryskiwacz 12m i podpowie mi ktoś jak robić ścieżki technologiczne tak aby pasowany pod opryskiwacz 12m? Bo na oko opryskać czy rozsiewać nawozy to masakra... Rozstaw kół ciągnika 135cm (ursus c 330)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

siewnik 2,7 metra to pod żadną szerokość opryskiwacza nie pasuje. Pozostaje poszeżyć go na 3 m, lub zwęzić na 2,4 m.


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248
Napisano (edytowany)

3 lejki są ok, pod warunkiem, że sie 30tką wjeżdża. Pytał ile na koło, to odpowiadam prosto - 4. Po kiego grzyba (i to dosłownie) zamykać 2 na koło, w tym sie nawet ciapek nie zmieści, chyba że na wąskim ogumieniu. Dla 60tki i 80tki 4 lejki na koło jest na miarę. W robocie w Vaderstad'cie mam 5 lejków zamykanych na koło.

 

Sorry ale jak zamykasz 4 lejki na c360 to nie umiesz jeździć. Przy oponie 520 zamyka się 3 lejki, a na oponę 600 4 lejki i praktycznie jest idealnie także jakim cudem nie mieścisz się c360 w 3 lejkach?!? 

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Żebyś się nie uniósł. Na szczęście los nie skazał mnie na jeżdżenie 60tką, a pod 902 ścieżkę na 4 lejki mam na styk. Widzę za to magików, którym szkoda pola i zamykają po dwa lejki, to jakoś więcej mają nagniecione po krzewieniu niż jeden rządek, a 60tka na standardowym ogumieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

To jakim cudem mój znajomy pryskając belarusem z oponą 380 zamyka 3 lejki i praktycznie nie gniecie? Masz niestandardową oponę w 902? Bo wiesz może i być 1224 i iść na tzw "kolarzówkach" 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak poszerzyć poznaniaka 2,7m na 3m ? ma ktoś jakieś zdjęcia jak to jest zrobione? bo jak patrzyłem to nie da rady tam już bardziej redlic rozsunąć na 3m 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393

Koła na odwrót w poznaniaku i dospawać co trzeba wszystko się zmieści 3m wyjdzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

To jakim cudem mój znajomy pryskając belarusem z oponą 380 zamyka 3 lejki i praktycznie nie gniecie? Masz niestandardową oponę w 902? Bo wiesz może i być 1224 i iść na tzw "kolarzówkach" 

 

Pierwsza kwestia, to jaki rozstaw redlic ma znajomy w siewniku, bo jest różnica czy masz 10,5cm, czy np 15. W 902 mam standard 18,4R34, redlice w siewniku co 12cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
modrzew    27

ja posiadam siewnik fiona 2,5 M (w praktyce sieje 2,4 M) co daje mi dokładnie 5 przejazdów na 12m i w następnym roku spróbuję z ścieżkami. Pryskać "na oko" to udręka :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

Jak poszerzyć poznaniaka 2,7m na 3m ? ma ktoś jakieś zdjęcia jak to jest zrobione? bo jak patrzyłem to nie da rady tam już bardziej redlic rozsunąć na 3m 

 

co się nie da, już ze 3 lata takim sieję, popatrz na film, ładnie widać co i jak:


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Witam. posiadam siewnik poznaniak 2.7m przy rozstawie redlicy 10.80cm i posiadam opryskiwacz 12m i podpowie mi ktoś jak robić ścieżki technologiczne tak aby pasowany pod opryskiwacz 12m? Bo na oko opryskać czy rozsiewać nawozy to masakra... Rozstaw kół ciągnika 135cm (ursus c 330)

 

Poszerzyć na 3m, lub poszukaj w internecie rozpiski (niestety wada, co 4-5 przejazdów zamykasz inne rurki).


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek5314    72

jak zrobic sciezki przy siewniku poznaniak 3m, opryskiwacz zawieszany 12m bedzie pryskane c360 jaka szerokosc sciezki i rozstaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67
Napisano (edytowany)

Pol siewnika siejesz, jeden caly, na drugim zamykasz, pozniej co 3. Czytajpare stron wstecz wszystko jest

Edytowano przez d4rek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek5314    72

jak mam siewnik z elektrycznymi sciezkami to jak ustawic zeby sciac na pol siewnika a potem caly siewnik ze sciezka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

jedziesz normalnie całym, na drugim zamykasz od niesianego, na trzecim od sianego

w grochu drugi rok tak robię i nie ma problemów, wystarczy mieć dobre wyczucie odległości lub dobrze ustawione znacznki


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek55    18

Osobiście nigdy nie robiłem ścieżek, bodź co bądź w tym miejscu, gdzie przejeżdża ciągnik zawsze cos tego zboża urośnie Wydaje mi się ze, będzie go więcej niż trzeba w tym miejscu zasiac.Chciałbym się dowiedziec, jakie jest wasze zdanie na ten temat.

Edytowano przez Tomek55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek11    28

Moim zdaniem warto. Jeśli siejesz kwalifikowanym materiałem to zawsze trochę przyoszczedzisz nasienia na swoim mniej ale zawsze Duża wygoda przy pryskaniu nie zastanawiasz się gdzie jechać nie mierzysz krokami nie robisz nakładek. Mówisz że zawsze coś urośnie, to chyba zależy kto ile pryska. Pojedziesz raz na chwasty dwa na grzyba dwa razy nawozem może jeszcze coś wypadnie i nic już tam nie urośnie. Ja w tym roku pierwszy raz mam ścieżki i jestem zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

ścieżki to podstawa chociaż by ze względu na brak mijaków i nakładek, po za tym zboże przy ścieżkach przez tzw.efekt brzeżny zrekompensuje to czego nie ma przez ścieżki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialas33
      Witam, Potrzebuje pomocy w ustawieniu ścieżek technologicznych w siewniku euro masz 2,7m, ścieżki pod opryskiwacz 12m. Dodam iż opisy że starszych modeli siewnikow nie pasują gdyż ścieżki załącza się elektroniczne sterownikiem
    • Przez agropiotrmosz
      Witam
      Czy próba kręcona przy rzepaku w poznaniaku S043 podaje równą dawkę na ha? czy siewnik później wysiewa inną wartość?
      Bo siałem rzepak i miałem ustawioną skrzynie na dawkę 3,7 kg /ha a w polu wychodziło więcej
       
       
    • Gość
      Przez Gość
      Witam , wie ktoś ile razy zakręcic kołem w siewnika Poznaniak 6 so43/3c koło 4.00-16? Samą próbę wiem jak zrobić chodzi o te obroty koła bo na instrukcji mam inacZej napisane aniżeli na tabeli na pokrywie siewnika. I chodzi o obroty z uwzględnieniem 7% poślizgu.
    • Przez Majkelo
      Zapewne temat byl gdzies poruszany....
      Panowie jak rozwiazac problem sciezek technologicznych przy szer. opryskiwacza 18m i siewnika 3m.
       
    • Przez Krzysiu64
      Mam problem z siewnikiem poznaniak 6
      SO43/3 przy powtarzaniu próby kręconej siewnika  waga za każdym razem jest inna. Co jest tego przyczyną 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj