Skocz do zawartości

Polecane posty

MajkelPL    0

to 12 m jest tabela na forum. a co do 10 m zmienić szerokość belki lub jak nikt nie napisze to w niedziele ci napisze schemat

Byłbym bardzo wdzięczny jak byś mi napisał schemat na siewnik 2.7m i opryskiwacz 10m :)

lukaschels    56

wydaje mi się musiałbyś rozszerzyć trochę opryskiwacz do 11 metrów, wtedy by się zgrywalo albo zawęzić siewnik do 2,5. ścieżki robisz w obu przypadkach z jednej strony siewnika, jednym przejazdem robisz ścieżkę na jedno koło , wracając na drugie.
siew calym/siew z ścieżka/siew z ścieżka/siew całym/ i odpoczatku w następnym razie

richardo29    11

też mam poznaniaka 2,7 i opryskiwacz 10 m wiec dołożyłem po dyszy na stronę i mam 11m,i teraz pasuje. Pierwszy przejazd od miedzy robię na połowę siewnika, potem cały, następny ze ścieżkami za kołami i następnie co czwarty ze ścieżkami,pozdrawiam.

Wiadomość z agroFakt.pl

Tomasz78    335

do poznaniaka 2,7 m szerokość lanc opryskiwacza musi byc 13,5m ,i co 5 przejazd

kolego jesli masz lance 10m  to zamkni 2 skrajne rurki od siewnika i co 4 siejesz z zamkniętymi ścieżkami

mariuszd93    489

wydaje mi się musiałbyś rozszerzyć trochę opryskiwacz do 11 metrów, wtedy by się zgrywalo albo zawęzić siewnik do 2,5. ścieżki robisz w obu przypadkach z jednej strony siewnika, jednym przejazdem robisz ścieżkę na jedno koło , wracając na drugie.

siew calym/siew z ścieżka/siew z ścieżka/siew całym/ i odpoczatku w następnym razie

Ta metoda 1 ścieżka  w jednym  przejeździe  2  w  kolejnym  to o d*pę potłuc :P

11  M  LUB  13,5 M opryskiwacz i  zrobisz ścieżki  normalnie  za  jednym przejazdem . 11 M  będzie  trochę na  zakładkę  , 

krychu    43

W poznaniaku masz rozstaw 10,8 cm, 2 całe biorą 5,4 odejmij 3 lejki i masz środek ciągnika na 47 lejku. Środek wyjdzie na 5,07 m te 7 mm lepiej mieć zapasu od sąsiada.

izydor6280    483

ja to przynajmniej pierwszą część kumam

czy tak trudno wywalić te 2 przykręcane redlice i siać na 2.5m? w takim wypadku ścieżki robi się bez problemu, a nie za każdym razem myśleć które komórki zamknąć

d4rek    16

Do siewnika 3m wiem ze opryskiwacz 15m idealnie pasuje, ale chce kupic cos wiekszego i pytanie czy musze 21m czy 18m tez bedzie pasowac zeby nie robic kombinacji siania polowa siewnka badz kombinowania zamykaniem pojedynczych sciezek. Siewnik elektryczne sciezki wiec interesuje mnie zamykanie za przejazdem tak jak kola w ciagniku jak jest na 15m.

krychu    43

3 metry na wszystkie pasuje oprócz 10 m. Jeśli jest nieparzysta liczba ścieżki przykładowo 15 m, 21 m, 27 m to zaczynasz normalnie całym siewnikiem. Natomiast gdy liczba ścieżki jest parzysta przykładowo 12 m, 18 m, 24 m, 30 m, 36 m musisz zacząć połową siewnika później już jeden przy drugim. Przy 18 metrach zaczniesz połową, następnie dwa całe siewniki. 3 siewnik cały będzie z ścieżką. Później co 6 przejazd musisz załączyć ścieżkę.

Stary poznaniak redlice to ma na 2,5 m,wiec dwa pełne przejazdy i w trzecim zamknac za ciagnikiem?pod opryskiwacz 12 m? (złożone lance opryskiwacza tez maja 2,5m

d4rek    16

Na 12m siewnik musi miec 2.3 okolo, zeby wychodzilo 2.4

TOME11    84
Napisano (edytowany)

zrobiłem dla siebie żeby nakleić na szybie, ale pomyślałem że komuś też może się przydać :)

post-99941-0-42931100-1493486903_thumb.png

Edytowano przez TOME11

mariuszd93    489

kolega pytał ile na koło, ja zamykam 2 na koło, niektórzy zamykają 3. Ale żeby 4 - to pierwsze słyszę...

lukasz222    2354

3 lejki są ok, pod warunkiem, że sie 30tką wjeżdża. Pytał ile na koło, to odpowiadam prosto - 4. Po kiego grzyba (i to dosłownie) zamykać 2 na koło, w tym sie nawet ciapek nie zmieści, chyba że na wąskim ogumieniu. Dla 60tki i 80tki 4 lejki na koło jest na miarę. W robocie w Vaderstad'cie mam 5 lejków zamykanych na koło.

Renault85-15TX    167

Ale kolego tu też dużo zależy kto jaki ma odstęp między radlicami od siebie. Ja na przykład mam odstęp między jedną radlicą a drugą 15cm i jak zamykam dwie to jest ok 60-tka mieści się bez problemu wiadomo ze im większy łan i mocniej się po krzewi to robi się ciasno wtedy ale to nie zmienia faktu ze 2 lejki na koło w zupełności wystarcza. 

mariuszd93    489

Ja akurat  ścieżki  robie  tylko i wyłącznie  dla  wygody  - żeby wiedzieć  którędy jechać .

To że cała  szerokość  koła  nie  mieści  sie  w  ściezkę  nie  jest  dla mnie problemem .

Inna  sprawa że  np  u mnie  w  siewniku rozstaw miedzy lejami  wynosi 12,5 cm , przy  zamknięciu 2  lejków - ścieżka  ma  szerokość  37,5 cm .

To  dla  c 330  na  normalnym ogumieniu jest wystarczające .

lukasz222    2354
Napisano (edytowany)

@Renault większość siewników ma rozstaw +/- 12cm, kolega nie sprecyzował to i nie da się odpowiedzieć konkretnie.

@mariusz wygoda to jedno, a użyteczność to drugie. Twoje 37,5cm zmieści oponę od 330, ale dopóki roślina się nie rozkrzewi. U mnie na jesieni jak rzepak zbudował dobrą rozetę, to 30tka gniotła liście w ścieżkach, mimo że zamykane było 5 lejków na ślad (przy 4 mam już spraktykowane, że przy kwitnieniu i ew desykacji ścieżki są pozarastane, więc dodatkowo zamykałem 5tą sekcję).
Każdy robi jak uważa, dla mnie gnieciona roślina to zero plonu, większa presja chorób, a czasem i szkodników. O ile na uwrociach tego się nie uniknie, o tyle w ścieżce wolę mieć zapas. Też z początku siałem na 2 lejki/ślad, ale 30tka kładła mi zboże za każdym razem, ciężko się to ogląda jak gnieciesz ładne prawie wykłoszone rośliny. Szkoda materiału siewnego marnować na stratowanie. No chyba, że robisz na tyle mało zabiegów, że zanim roślina się rozrośnie masz chemię "rozdaną" do końca sezonu

Edytowano przez lukasz222

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się