Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomrolnik    111

jak sobie radzicie ze ścieżkami technologicznymi chodzi mi o zalaczanie tak po prostu liczycie w głowie przejazdy czy macie jakieś liczydlo a może zapisujecie ?? :D

jasko1993    10

siewnik ma taką funkcję i i na uwrociu załączasz hudraulikę i przełączają się znaczniki, ścieżki i ścieżki przedwschodowe.

tomrolnik    111

że siewnik ma taką funkcje to rzecz oczywista , i że moga być załączane np. elektrycznie itd.. chodzi mi o ilość przejazdów aby je załączyć pamiętasz je czy zapisujesz albo jeszcze inny sposób ..

Edytowano przez Matey
cytowanie poprzedniego posta

Wiadomość z agroFakt.pl

escha    3

Mam bardzo prosty sposób na 5 siewnikow na jeden opryskiwacz. Na końcu przejazdu z zamkniętymi lejkami cofam ciągnikiem około 3 metry ( żeby zrobić ślad na polu) Robię cztery przejazdy, Zamykanie(początek ścieżek) będzie zawsze z tej strony pola co poprzednio był koniec ścieżek.

Sunf    9

Pierwszy przejazd połową , następnie drugi przejazd, następny trzeci ścieżki za kołami i co 4 przejazd,, ścieżki na 10 m i 2,5 m szer zestaw lub siewnik;)

Przejazd pierwszy w ktorym polowa sieje a jak sobie zaznaczasz aby mijak nie wyszedl

rafto    29

@jacor95  tak ;)

@Sanuf Nie wyjdzie Ci mijak jak pojedziesz kołem po skrajnej redlicy pierwszego przejazdu lub jak dobrze pamiętam jak używasz znaczników to jedziesz drugim przednim kołem w "bruzdzie" znacznika to powinno Ci wyjść  ;) ścieżki na 10 m ostatni raz zostawiałem z 5 lat od tamtej pory na 12 m ;)

Edytowano przez rafto

jasko1993    10

ci mówie że moja stara amazonka ma taką funkcję bez zadnego zapisywania czy zapamiętywania, co 4 przejazdy robi scieżki do 12m opryskiwacza i tyle

bools    13

Witam wszystkich .

mam mały problem postanowilem robic scieżki technologiczne  mam siewnik nodet gc 3 m ale opryskiwacz tylko 10 m wogule nie mam zielonego pojecia jak to zrobic itp...  i czy wogule da sie zrobic prosze o szybka odp . z gory dzieki :) 

kamil16251290    324

Odejmij dwie końcówki przy opryskiwaczu żeby miał 9m i siewnikiem 3m zrobisz ścieżki bez problemu. I siej tak: I Ś I I Ś I I Ś I I...

kapec22    26

jak zrobić ścieżki na 12m siewnikiem 2.5m ?wychodzi na 12.5m | | Ś | | | | Ś | | | | ... no to nie bardzo opryskiwacza nie poszerze, można coś zrobić aby na 12m wyszło ?

bools    13

Powiedzcie mi jak zrobic sciezki siewnik 3 m opryskiwacz 12 m

rafto    29

@kapec22 zmniejsz szerokość siewnika na 2,4m ;)

@bools zaczynasz połową siewnika i później już całą szerokością siewnika siejesz ;) Pierwsze ścieżki załączasz w 3 przejeździe i później co 4 przejazd ;)

kapec22    26

żeby zmniejszyć do 2.4m to musiałbym zatkać jeden lejek z jednej strony obok koła i chyba znacznik z tej strony ustawić krócej, tylko czy wtedy będzie  równo wychodził siew ?

A jak wy opryskujecie na uwrociach jak przejeżdżacie z jednej ścieżki do drugiej wyłączacie opylacz czy nie? bo w ten sposób wychodzą nie opryskane kliny i chyba lepiej wyłączać i potem opryskać w poprzek ?

kapec22    26

żeby zmniejszyć do 2.4m to musiałbym zatkać jeden lejek z jednej strony obok koła i chyba znacznik z tej strony ustawić krócej, tylko czy wtedy będzie  równo wychodził siew ?

A jak wy opryskujecie na uwrociach jak przejeżdżacie z jednej ścieżki do drugiej wyłączacie opylacz czy nie? bo w ten sposób wychodzą nie opryskane kliny i chyba lepiej wyłączać i potem opryskać w poprzek ?

rafto    29
Napisano (edytowany)

Ja u siebie  poprzeczak robię na 12 m i jego pryskam na sam koniec a gdy masz na 12 m to widzisz gdzie wyłączyć opryskiwacz gdy do niego dojeżdżasz bo rośliny rosną w drugą stronę  ;)

Ja u siebie zmniejszyłem szerokości między redlicami ;) A znaczników nie używam ponieważ sieję agregatem uprawowo siewnym ale jak Ty używasz to jakbyś zrobił tak jak ja to znaczniki z dwóch stron musiałbyś zmniejszyć ;)

Edytowano przez rafto

aster453    24

zastanawia mnie jedno czy takim siewnikiem można siać dookoła czy raz za razem i co jak ścieżki wyjdą Ci koło granicy ? Tzn jak będzie jeździł dookoła wówczas podwójne ścieżki mogą ci wyjść w środku lub coś dziwacznego a jak raz za razem wówczas moze wyjść pierwszy od granicy. Do rzeczy jak tym się sieje tzn raz za razem czy dookoła co z uwrociami czy np. podniesienie siewnika na uwrociu powoduje zmianę na liczniku tzn. obok granicy 0 uwrocie 1 z drugiej strony 2 drugie uwrocie 3 czy jakoś inaczej to działa  

lukasz222    2353
Napisano (edytowany)

Sieje się raz za razem, a ścieżki na uwrociach (czy dookoła pola - zwał jak zwał) robi się osobno. Ja np. u siebie najpierw sieję po bokach, do momentu założenia pierwszej ścieżki z obu stron, a później raz za razem od jednej strony, na poprzeczniaku ścieżki nie zakładam. Na większe areały i opryskiwacze sieję od jednego boku raz za razem, a pod koniec sieję jednym ciągiem poprzeczniaki i drugi bok, tak że ścieżka idzie jednym śladem dookoła pola.

Edytowano przez lukasz222

Janek35    0

Mam siewnik amazone d7 i automat do ścieżek 01234 , a potrzebny mi jest 012345, jakby ktoś chciał się zamienić to piszcie.

Sadek    449

jak zrobić ścieżki na 12m siewnikiem 2.5m ?wychodzi na 12.5m | | Ś | | | | Ś | | | | ... no to nie bardzo opryskiwacza nie poszerze, można coś zrobić aby na 12m wyszło ?

Ja kiedyś problem 0,5 m rozwiązałem poszerzeniem opryskiwacza o 2 dysze i w nie zamontowałem dysze o mniejszym wydatku, kilka lat tak pryskaliśmy.

kosa29    2

a jak zrobić ścieżki na poprzeczkach żeby nie były zarośnięte zawsze mnie to nurtowało bo jak będziemy siać i zajedziemy za daleko to w tedy na poprzeczkach nie zrobi ścieżek chodzi że na 15 a za tym 3 może już być zasiane

m to dopiero za 3 siewnikiem 3m robi się ścieżki

lukasz222    2353

To trzeba trzymać odległość od miedzy i tyle. Kwestia praktyki, na początku można sobie wbijać tyczki po bokach pola i się mniej więcej tym sugerować. Ewentualnie zrobić najpierw te 3 przejazdy na poprzeczniaku, ale wtedy ujeździsz sobie to co zasiane robiąc nawrót

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się