Polecane posty

pasiu66    18

Nie mam dużo ha więc to nie problem a jeśli chodzi o opryskiwacz to mogę go przedłużyć na 12,5 albo siewnik skrocić na 2,4m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizar    15

Przy szerokości siewnika 2,4m wyjdzie ci na 12m rytm byś miał wtedy 3401234012 gdzie 0 to ścieżka czyli jedziesz dwa razy od granicy a przy trzecim razie zasuwasz sobie ścieżki potem cztery razy i znowu ścieżki i znowu cztery razy i znowu ścieżki itd. Jeśli wolisz zostawić siewnik na 2,5m a poszerzyć opryskiwacz na 12,5m to wtedy będzie tak samo 3401234012.

Edytowano przez bizar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tilek    0

mam siewnik Amazone d8 i prubuje ustawiś sciezki technologiczne aktualnie ustawione sa na 12m a potrzebuje 15m jak to zrobić jak kombinowałem to na 18m da się zrobić ale na 15m nie wychodzi.... więc moje pytanie czy da sie to ustawić na moim urzadzeniu czy musi być inne mam 12 otworów i 12

zebów. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

w sumie da rade 2,5 siewnikiem na 12 opryskiwacz bo to teoria tylko że każdy przejazd będzie idealnie na 2,5 m szerokosci. Ja robie skrajnymi redlicami nakładki i jest ok. Tylko w tym roku na wiosne skopałem sprawe bo na koło zamykałem tylko jeden lejek a to za wąsko choc bylo co nieco widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

przez rok robiłem na dwa lejki,

w drugim roku lewa strona na 2 lejki, prawa na 3.

teraz już robię obie strony na 3 lejki


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi1349    8

Mam do Was takie pytanie:

Mam siewnik poznaniak 2,7m i opryskiwacz 12m.

I tak sobie myślę żeby opryskiwacz poszerzyć do 13,5m i wtedy mógłbym zrobić ścieżki przejazdowe co Wy na to?

I czy ten opryskiwacz dałby radę rozprowadzać oprysk na 13,5m?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Zaintrygowałeś mnie, tym pytaniem, bo też mam taki problem . Powinien dać radę, biorę pod uwagę tez zwężenie, wtedy pasowałoby zaślepić skrajne dysze.

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi1349    8

Dokładnie. Tylko czy ten sposób wypali. Poszerzając opryskiwacz do 13,5m musiałbym z jednej strony poszerzyć 0,75m i z drugiej tyle samo. I jest problem bo każda dysza rozpyla na 0,5m wiec o 0,25m za mało żeby było 0,75m.

A zakładając dysze rozpylające na 0,7m to czy będzie taką samą dawkę oprysku rozpylał jak te na 0,5m?

I czy zwykły rozsiewacz (lejkowy z jednym talerzem o ład 400kg) rozsypie nawóz na szerokość 13,5m?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Napisałem Ci na priv o swoich rozmyślaniach.W moim opryskiwaczu rozstaw dysz wynosi 12m, więc teoretycznie zajmuje 12,5m.

Lejek z pewnością nie poradzi, a taki zachodni już tak(sprawdzone w praktyce).

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Dokładnie. Tylko czy ten sposób wypali. Poszerzając opryskiwacz do 13,5m musiałbym z jednej strony poszerzyć 0,75m i z drugiej tyle samo. I jest problem bo każda dysza rozpyla na 0,5m wiec o 0,25m za mało żeby było 0,75m.

A zakładając dysze rozpylające na 0,7m to czy będzie taką samą dawkę oprysku rozpylał jak te na 0,5m?

I czy zwykły rozsiewacz (lejkowy z jednym talerzem o ład 400kg) rozsypie nawóz na szerokość 13,5m?

 

Kiedyś tak miałem tylko opryskiwacz na 14 m i skrajne były założone ,mniejsze końcówki.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Kolega kiedyś testował na swoim polu takie urządzenie ale nie zakupił go gdyż nie był zadowolony z efektów (szybkie znikanie piany).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi1349    8

Chodziło mi tylko, żeby było jak najmniej nakładów finansowych, a żeby były ścieżki technologiczne założone. Tylko dylemat jest z tym rozsiewaczem, bo niby pisze że do 14m;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maly86    18

Ja do swojego opryskiwacza 12m dorobiłem po 1 końcówce! A jeśli rozsiewacz dorzuca ci do 14m to niewidzę problemu! Powinno pasić! Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6891

Witam wszystkich zaczynam w tym roku siać ze ścieżkami.Mam siewnik famarol 2,7m i opryskiwacz 15m i sobie tak wymysliłem sianie scieżek mam25 radlic co 10,80 co daje 270cm +nastempny przejazd10,80 to wychodzi280,8x5 przejazdówto jest14,04 to jak zamkne dwie dysze koncowe w opryskiwaczy to powinienem opryskac bez zakładki. Niewiem czy dobrze to rozumuje ale na papierze tak wychodzi>Może ktos tak juz robił czekam na opinnie :):)

 

Co myślicie o tym sposobie? Przejdzie coś takiego?

Ile cm ścieżki zostawiacie pod koło, np. c-360?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Ja pod C-330 26 cm - 2 redlice zamykałem. Do C-360 3 nie mniej.

Edytowano przez mickas092

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaasz    2

czy siewnikiem 3.6m idzie zrobić ścieżki pod opryskiwacz 18m?

 

 

plan mam taki:

- od miedzy 2 razy przejechać, 3 raz zamykam jadę raz, następnie zamykam i jadę 4 razy, a z 5 zamykam i tak w kółko. wyjdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konop    0

witam czytałem wasze wypowiedzi i uważam że się dobrze znacie na ścieżkach więc mam pytanie kupiłem w tym roku siewnik 3m Nordsten lit of matik clb 300 z komputrkem agron 2 sa na nim liczby od 1-6 i 3+4 oraz pause . Pause wiem do czego słuzy tzn.przełacza przejazdy na komie jesli sie pomylisz .Mam pytanie do was jak ustawic na tym kompie żeby były sciezki a mam opryskiwacz 12m .zgury dzięki za fachową pomoc. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

byś musiał na sucho sprawdzić kiedy zakłada ścieżki i prubować z ustawieniami jak tu ci nikt nie podpowie. Przy 12m opryskiwaczu, ja robie tak że pierwszy jade całością potem wracam i sieje tylko połową siewnika, następny przejazd to ścieżka i wtedy za każdym razem 4 przejazd to ścieżka która jest zakładana zawsze z tej samej strony. Mi w amazonce ten mechanizm od przełączania nawala i muszę sobie w pamięci liczyć. Chociaż w tamtym roku siałem i raz się orżnąłem o jedo he:) czyli na moje ustawiasz pokrętłem na 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areqo    35

moj siewnik sieje na 2m opryskiwacz mam na 10m więc jak przejade 2 razy to zaaa 3 zamykam lejki te co za kolami i pozniej jade 2razy i mam szerokosc opryskiwacza czy dobrze jest to obliczone??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Wygląda to tak zaczynając od lewej:

 

 

XXPXXXXPXXXXPXXX ............

gdzie X - przejazd bez ścieżek, P - przejazd z ścieżkami.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialas33
      Witam, Potrzebuje pomocy w ustawieniu ścieżek technologicznych w siewniku euro masz 2,7m, ścieżki pod opryskiwacz 12m. Dodam iż opisy że starszych modeli siewnikow nie pasują gdyż ścieżki załącza się elektroniczne sterownikiem
    • Przez agropiotrmosz
      Witam
      Czy próba kręcona przy rzepaku w poznaniaku S043 podaje równą dawkę na ha? czy siewnik później wysiewa inną wartość?
      Bo siałem rzepak i miałem ustawioną skrzynie na dawkę 3,7 kg /ha a w polu wychodziło więcej
       
       
    • Gość
      Przez Gość
      Witam , wie ktoś ile razy zakręcic kołem w siewnika Poznaniak 6 so43/3c koło 4.00-16? Samą próbę wiem jak zrobić chodzi o te obroty koła bo na instrukcji mam inacZej napisane aniżeli na tabeli na pokrywie siewnika. I chodzi o obroty z uwzględnieniem 7% poślizgu.
    • Przez Majkelo
      Zapewne temat byl gdzies poruszany....
      Panowie jak rozwiazac problem sciezek technologicznych przy szer. opryskiwacza 18m i siewnika 3m.
       
    • Przez Krzysiu64
      Mam problem z siewnikiem poznaniak 6
      SO43/3 przy powtarzaniu próby kręconej siewnika  waga za każdym razem jest inna. Co jest tego przyczyną 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj