Polecane posty

andrejus    158

Nie pamiętam już. Ale teraz to już są nowsze typy.


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek064    0

Witam koledzy mam pytanie czy ktoś może mi pomoże?? Mam siewnik amazone d8 40 znaczniki, ścieżki i ustawianie wysiewu hydrauliczne a i docisk redlic również wszystko super działa tylko jest jeden problem po włączeniu ścieżki robię na 12 i 20 metrów wszystkie kółka kręcą się poprstu mechanizm nie zatrzymuje rolek wysiewających na któych jest założony przyżąd. proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

możliwe że jest to rozwiazane jak w moim siewniku. Na imbusie są takie haczyki. Trzeba je poluzowac i przesunać . W ten sposób ustawiasz sobie które redlice mają nie siać.


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizar    15

To może być wina złego wyregulowania tej dźwigni która łączy mechanizm ścieżek z tą zapadką przy sprzęgiełku załączającym, tam jest taka tulejka zabezpieczona śrubką imbusową, trzeba to dobrze ustawić.

Trudno cos więcej powiedzieć co to może jeszcze być, może samo sprzęgiełko masz popsute, musisz po prostu przyjrzeć się temu w pracy, i napisz coś więcej.

Edytowano przez bizar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek064    0

Witam. Wczoraj przejrzałem wszystki mechanizmy od ścieżek wszystko jest dobrze tylko jedna rolka którą zatrzymuje zacinała się na głównej osi i napędzała cały czas więc nie robił ścieżek. U mnie w tej d8 jest bardzo złe rozwiązanie bo mam 4 rzędy redlic i odstęp pomiędzy redlicami 8 cm więc gdy zamknę 3 redlice to i tak jest 32 cm i jeszcze na dodate zagarniacze zsówają ziarka. Docisk redlic już pusciłem do końca wiec zagarniacze powinny płynąc po wierzchu a one idą głeboko w ziemię nie am pojęcia co zrobic. Proszę o jakieś podpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizar    15

Ja mam ręczne ustawienie docisku redlic i zagarniaczy więc nie wiele pomogę, jedyne co przychodzi mi do głowy to sprawdź czy masz dobrze zapiety ten zagarniacz, u mnie z boku na zagarniaczu jest naklejka z rysunkiem na którym widać że te otwory (w miejscu gdzie schodzą się te rurki na których on wisi) dobiera się w zależności od rozmiaru kół jakie są przy siewniku.

Rozumiem że przy zagarniaczu masz jakiś siłowniczek który działa razem z siłownikami od docisku redlic ? Jeżeli tak jest to sprawdź czy ten siłowniczek cofa się gdy puścisz redlice, może coś tam sie zpiekło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

Ile lat ma ten siewnik?


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek064    0

Nie mam pojęcia ile ten siewnik może miec lat ale wszyscy tłumaczą mi że to jest amazone d840e więc ten nowszy ale wcale on mi się nie podoba muszę chyba w nim przerobic redlice wyjąc co nie które i ustawic żeby odstęp był co 12,5 cm a nie co 8 cm bo za gęsto jest. Nie powiem bo wysiew to można ustawic idealnie według tabeli i wychodzi elegancko. Na wiosnę zasiałem owies i jęczmień zobaczymy jakie ścieżki wyjdą w zbożach jarych bo na jesieni robiłem w rzepaku i ścieżek nie ma. Wszystkie mechanizmy działają wiec powinno byc dobrze okaże się za pare tygodni. Dzęki wszystkim za pomoc wasze podpowiedzi były bardzo pomocne jeszcze raz dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belarus820    5

Przyłączam się do tematu?

Też chce zrobić ścieżki tylko w siewniku poznaniak 6 2,7m a nie wiem jak to zrobic i która lejke zamknąć.

Opryskiwacz ma o szerokości belki15m.I pryskam szejdziesiątką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6891

Z tym właśnie jest problem. Ja miałem w tym roku sznurkiem zaznaczać ale KOS mi nie dosieje tyle nawozu co opryskiwacz więc póki co to w tym roku będzie bez ścieżek. Najprościej to odznaczać sznurkiem gdzie ścieżki i ewentualnie zapisywać na kartce a potem już z kartki kiedy i które zamknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk255    1

witam mam pytanie dotyczące ścieżek. A mianowicie mam siewnik amazone d7 typ 30 3 metrowy i na tym całym kółku zamykającym rurki do ścieżek jest taka podziałka 123f123f gdzie f to ścieżka i nie wiem do jakiej szerokości belki w opryskiwaczu on jest przystosowany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zipo1    2

Witam, mam pytanie a jeżeli na końcu nie pasuje ścieżka na przykład zostaje 4 m albo 11 m a powinno być 9 to jak rozwiązujecie ten problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogas    16

Ja robię tak, że najpierw objeżdzam pola dookoła trzy razy, za trzecim robię ścieżkę (rozstaw 15m) i później jeżdzę raz koło razu. Jak wyjdzie tak jak u Ciebie to poprostu mam ścieżkę obok ścieżki i kombinuję sekcjami opryskiwacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyndkorz    0

witam jak zrobić ścieżki na siewniku 2.7m na opryskiwacz 12 metrów

Edytowano przez Wyndkorz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zabalex    19

Witam wszystkich zaczynam w tym roku siać ze ścieżkami.Mam siewnik famarol 2,7m i opryskiwacz 15m i sobie tak wymysliłem sianie scieżek mam25 radlic co 10,80 co daje 270cm +nastempny przejazd10,80 to wychodzi280,8x5 przejazdówto jest14,04 to jak zamkne dwie dysze koncowe w opryskiwaczy to powinienem opryskac bez zakładki. Niewiem czy dobrze to rozumuje ale na papierze tak wychodzi>Może ktos tak juz robił czekam na opinnie :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6891

Mam dokładnie taki sam zestaw jak ty. Wg. twojego opisu to jeśli zamknięte skrajne dysze w opryskiwaczu spowodują zwężenie opryskiwacza o 1m to raczej powinno być chyba dobrze ale lepiej niech się wypowie ktoś kto już tak próbował. Ja też w tym roku chcę spróbować ze ścieżkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bart3k    0

Witam podepne sie do tematu:) ostatnio kupilem siewnik AMAZONE D7 GARANT 4m i mam pytanie zwiazane z tym siewnikiem, a mianowicie jak robic sciezki na 18m dodam ze automat mam 0 1 2 polaczony z hydraulicznymi znacznikami przejazdów. Mysle ze jak zaczne siac od 1 2 0 to powinno byc dobrze bo przejade raz calym pozniej polówka i sciezka dobrze mysle czy zle?? A pozniej musze raz ominac sciezke i powinno byc dobrze? Pomóżcie bo za tydzien bede sial rzepak i potrzebuje sciezki. Zgóry dzieki za odpowiedzi :)

Edytowano przez bart3k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redek    47

Nie będzie dobrze. Cztery przejazdy dają Ci 4x4=16metrów, 5 siewników da 20 metrów. Możesz zamykać siewnik co 9 przejazdów, wtedy będziesz miał zrobioną co drugą ścieżkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizar    15

Dokładnie tak jak kolega pisze siewnikiem 4m nie da rady zrobić ścieżek na 18m, chyba że co drugą ścieżkę tak jakbyś robił na 36m, ja bym ci proponował kolego przedłużyć lance po meterku w każdą stronę i robić ścieżki na 20m opryskiwacz wtedy byś miał rytm 3401234012 lub zamknąć końcówki i robić na 16m wtedy rytm 230123012 z tym że zaczynasz połową siewnika. A tym że masz automacik na 12m 012 to się nie przejmuj podorabiaj sobie takie tulejki do tego bębenka powkładaj w odpowiednie otworki do tego numerki i już.

Edytowano przez bizar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Ja mam siewnik 2,5 metra bez ścieżek i opryskiwacz 12 metrów. Może mi ktoś wytłumaczyć jak krowie na rowie jak zrobić te ścieżki bo liczę, kombinuje i nic nie mogę pokapować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizar    15

Nie da rady kolego, w żaden sposób nie wyjdzie ci na 12m możesz tym siewnikiem robić na 10m albo na 15m, ale jak nie masz w nim ścieżek to ja bym zmienił siewnik bo tak wychodzić za każdym razem i zamykać zastawki to ja dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialas33
      Witam, Potrzebuje pomocy w ustawieniu ścieżek technologicznych w siewniku euro masz 2,7m, ścieżki pod opryskiwacz 12m. Dodam iż opisy że starszych modeli siewnikow nie pasują gdyż ścieżki załącza się elektroniczne sterownikiem
    • Przez agropiotrmosz
      Witam
      Czy próba kręcona przy rzepaku w poznaniaku S043 podaje równą dawkę na ha? czy siewnik później wysiewa inną wartość?
      Bo siałem rzepak i miałem ustawioną skrzynie na dawkę 3,7 kg /ha a w polu wychodziło więcej
       
       
    • Gość
      Przez Gość
      Witam , wie ktoś ile razy zakręcic kołem w siewnika Poznaniak 6 so43/3c koło 4.00-16? Samą próbę wiem jak zrobić chodzi o te obroty koła bo na instrukcji mam inacZej napisane aniżeli na tabeli na pokrywie siewnika. I chodzi o obroty z uwzględnieniem 7% poślizgu.
    • Przez Majkelo
      Zapewne temat byl gdzies poruszany....
      Panowie jak rozwiazac problem sciezek technologicznych przy szer. opryskiwacza 18m i siewnika 3m.
       
    • Przez Krzysiu64
      Mam problem z siewnikiem poznaniak 6
      SO43/3 przy powtarzaniu próby kręconej siewnika  waga za każdym razem jest inna. Co jest tego przyczyną 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj