Polecane posty

akaku    79

A jak zrobić ścieżki siewnikiem Poznaniakiem 2,5. pod opryskiwacz 12m?


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Przerób opryskiwacz na 12,5 metra.Wtedy ścieżki montujesz na środku siewnika i co 3 przejazd zamykasz, a 5 przejazdów to 12,5 metra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer21    1

A jeśli mam siewnik 2,5m z automatem 0,1,2,3 i opryskiwacz 10m to w jaki sposób zrobić ścieżki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roltech    11

A jeśli mam siewnik 2,5m z automatem 0,1,2,3 i opryskiwacz 10m to w jaki sposób zrobić ścieżki?

W takim wypadku, jeżeli masz możliwość to pierwszy przejazd siejesz połową siewnika. Później, drugim przejazdem dosiewasz połowę 1go a na 3 zakładasz ścieżki. Później zakładasz ścieżki co 4 siewnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ajar    1

Witam wydaje mi się że niema potrzeby zmieniać automat wystarczy włączyć dowolną cyfrę oprócz 0 i będzie siało a jak chcemy włączyć ścieżki to włączamy 0 tylko trzeba liczyć przejazdy samemu .


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Panowie, chciałbym sie pobawic w ścieżki. Mamy siewnik 3m, rozsiewacz i opryskiwacz na 12m i teraz pytanie, jak to zrobic zeby sie wszystko zgrało?

 

Myślałem żeby pierwszy przejazd przejechac na pół siewnika, czyli 1,5m, a dalej już normalnie, zgra się?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

zgra sie, tzn nie wiem jak wyobrazasz sobie przejazd pierwszy raz na pol siewnika, ale za drugim mozesz juz spokojnie to zrobic i juz do konca sciezki ci prawidlowo wyjda :) .

 

warto stosowac sciezki, zobaczysz wtedy o ile przyjemniej i taniej wykonuje sie wszelkie zabiegi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Ojciec jak sieje to znaczników nie uzywa, myslalem zeby cos przymocowac na srodku siewnika co ryłoby w ziemi, zeby bylo widac dokladnie gdzie jest srodek. jak myślisz?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel6485    242

Jezeli siewnik ma 3 m Najlepiej jest jechać środkiem ciągnika po końcu uprawionej ziemi przez siewnik wtedy jest idealnie wiem z doświadczenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamse    2

zgra sie, tzn nie wiem jak wyobrazasz sobie przejazd pierwszy raz na pol siewnika(...)

 

Normalnie można posiać połową sekcji, zamykając drugą połowę. W kolejnym przejeździe jedziemy już całym siewnikiem "przytulając" się do posianego i mamy 1,5 przejazdu.

 

Tutaj LINK DO INSTRUKCJI z rysunkami, strona 65, trzeci przykład od góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

jesli sie da zamknac polowe to oczywiscie nie ma zadnego problemu, ale nie wydaje mi sie, zeby @Matey posiadal taki siewnik. a kazde okno recznie zamykac to by mi sie nie chcialo, wole obsiac podwojnie drugi przejazd.

 

Jezeli siewnik ma 3 m Najlepiej jest jechać środkiem ciągnika po końcu uprawionej ziemi przez siewnik wtedy jest idealnie wiem z doświadczenia:)

a co zrobisz gdy na skraju jest miedza/drzewa/row?

Ojciec jak sieje to znaczników nie uzywa, myslalem zeby cos przymocowac na srodku siewnika co ryłoby w ziemi, zeby bylo widac dokladnie gdzie jest srodek. jak myślisz?

srodek to tylko raz ci potrzebny jest do siania, ale mozna by zrobic jakies opuszczane 2 zeby, ktore by ci sciezke odznaczyly przed wschodami. oczywiscie o ile pryskasz, np. rzepak przedwschodowo.

przy 3 metrach da sie jechac w miare precyzyjnie bez znacznikow kolejnego przejazdu, ale nie szkodzi jesli by byly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamse    2

W Rapid'zie 300 który teraz mamy jest sprzęgiełko którym da się wyłączyć prawą stronę siewnika ale w starym z 2001 roku to trzeba było ręcznie każdą sekcję zamykać.

Ale jak już ktoś napisał, to jest jeden przejazd od granicy pola i faktycznie czasami nie chciało mi się kombinować i siałem "nakłdkę" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

ale czy ty masz jakas aureole nad soba czy jak? @Matey sie pytal, wiec mu staramy sie pomoc, g..no nas obchodzi twoj rapid, wiadomo, ze dzisiejsze siewniki maja takie mozliwosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

no tak, musiałbym recznie, po kolei każda sekcje zamykac, chyba faktycznie lepiej bedzie obsiac podwójnie

 

czyli najpierw robie trzy okrązenia w koło, z czego 3 jest juz ze sciezkamii potem zamykam na 4 przejazd, dobrze rozumuje?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel6485    242

jesli sie da zamknac polowe to oczywiscie nie ma zadnego problemu, ale nie wydaje mi sie, zeby @Matey posiadal taki siewnik. a kazde okno recznie zamykac to by mi sie nie chcialo, wole obsiac podwojnie drugi przejazd.

 

 

a co zrobisz gdy na skraju jest miedza/drzewa/row?

 

srodek to tylko raz ci potrzebny jest do siania, ale mozna by zrobic jakies opuszczane 2 zeby, ktore by ci sciezke odznaczyly przed wschodami. oczywiscie o ile pryskasz, np. rzepak przedwschodowo.

przy 3 metrach da sie jechac w miare precyzyjnie bez znacznikow kolejnego przejazdu, ale nie szkodzi jesli by byly.

 

Pierwszy przejazd jedziesz od granicy połówką siewnika a póżniej wjeżdzas srodkiem ciagnika tak jak pisałem ;) mi tak zawsze wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

ale zeby tak wjechac musisz miec albo nowoczesny siewnik, albo lapa zamykac wszystkie okna. oczywiscie na to samo wychodzi siejac cala szerokoscia, tylko raz polowka jest obsiana podwojnie.

no tak, musiałbym recznie, po kolei każda sekcje zamykac, chyba faktycznie lepiej bedzie obsiac podwójnie

 

czyli najpierw robie trzy okrązenia w koło, z czego 3 jest juz ze sciezkamii potem zamykam na 4 przejazd, dobrze rozumuje?

nie :) . pierwszy raz dookola jedziesz normalnie, a drugi raz siejesz polowka i wszytko do konca juz bedzie ci sie zgadzac :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

ok, to narazie wszystko wiem, dzieki za pomoc, jak cos mi sie pomiesza bede pytal ;)


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy94    188
Napisano (edytowany)

Ja mam Siewnik 3m amazone D7 i nie mogę go zamknąć aby siała tylko połowa ;) Pierwszy raz jadę od miedzy normalnie a potem spowrotem połową siewnika jadę po zasianym także 1,5m jest podwójnie. Potem to już idzie normalnie sieje już tak 3 lata i zawsze wychodzi dobrze;) Dodam że opryskiwacz mam 12m ;)

Edytowano przez Cichy94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz82    3

A ja robię tak: 12m ścieżka;siewnik 3m. Pierwszy przejazd pełny, 2 zamykam z na jedna ścieżkę od wewnętrznej strony pola i jadę tam i s powrotem a potem znów pełny. Wynik taki że doglebowo pryskając mam od razu ścieżkę wyznaczoną kołem siewnika- jadę biorąc ślad na środek ciągnika. Wada to trzeba liczyć i się nie pomylić i ogarniać całe pole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3333fresh    0

jeśli ma siewnik 6m a opryskiwacz 12m to zamykasz z jednej strony 2 rurki i jeździsz raz przy raz. musisz tylko równo jeździć bo jedna ścieżka będzie z 2 przejazdów i jak pokrzywisz to nie zawsze będzie się ciągnik z opryskiwaczem mieścił.

Można jeszcze inaczej. Pierwszy przejazd na 1/2 siewnika a potem zamykasz rurki po środku siewnika i jedzcież ale co drugi przejazd musisz otwierać i zamykać. Czyli w jedno stronę siejesz wszystkimi a w drugą 4 (2x2) zamykasz.

jak 2 rurki pierwsze maja byc cały czas zamkniete z jednej strony i bedzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Mam siewnik Amazode D7 S2 i chciałbym robić ścieżki pod opryskiwacz 10m. Nie jestem pewny czy to tak ma być więc zapytam. Zaczynamy od miedzy z prawej strony na automacie mamy 3, wracając robimy jedną ścieżkę, później jedziemy znów robiąc także jedną i wracamy siejąc całym siewnikiem a na automacie musimy przestawić na 2. Czy dobrze rozumuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizar    15

Witam posiadam 3m siewnik amazone d8, czy ktoś chciałby się zamienić na tarcze od ścieżek technologicznych? ja mam pod opryskiwacz 24m a potrzebuje pod 15m. Tak dla jasności moje tarcze mają po 16 otworów a na kółku jest 0123456701234567 a potrzebuję tarcze z 15 otworami a na kółku 012340123401234

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek30404    0

Ja miałem podobny problem, miałem ścieżki na 12m a przerabiałem na 15m. Z zamianą to ciężko kogoś znaleźć ale mi udało się dokupić kółko te z otworami tylko numerki musiałem usunąć oryginalne z tego plastikowego i nakleić takie zwykłe kupione w sklepie papierniczym. Całość działa bez zarzutu jak na razie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialas33
      Witam, Potrzebuje pomocy w ustawieniu ścieżek technologicznych w siewniku euro masz 2,7m, ścieżki pod opryskiwacz 12m. Dodam iż opisy że starszych modeli siewnikow nie pasują gdyż ścieżki załącza się elektroniczne sterownikiem
    • Przez agropiotrmosz
      Witam
      Czy próba kręcona przy rzepaku w poznaniaku S043 podaje równą dawkę na ha? czy siewnik później wysiewa inną wartość?
      Bo siałem rzepak i miałem ustawioną skrzynie na dawkę 3,7 kg /ha a w polu wychodziło więcej
       
       
    • Gość
      Przez Gość
      Witam , wie ktoś ile razy zakręcic kołem w siewnika Poznaniak 6 so43/3c koło 4.00-16? Samą próbę wiem jak zrobić chodzi o te obroty koła bo na instrukcji mam inacZej napisane aniżeli na tabeli na pokrywie siewnika. I chodzi o obroty z uwzględnieniem 7% poślizgu.
    • Przez Majkelo
      Zapewne temat byl gdzies poruszany....
      Panowie jak rozwiazac problem sciezek technologicznych przy szer. opryskiwacza 18m i siewnika 3m.
       
    • Przez Krzysiu64
      Mam problem z siewnikiem poznaniak 6
      SO43/3 przy powtarzaniu próby kręconej siewnika  waga za każdym razem jest inna. Co jest tego przyczyną 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj