Polecane posty

sthil007    62

Ma ktos patent na ulatwienie zliczania przejazdow przy siewniku bez komputera bo czasami mozna sie pogubic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

@tomi217

Może i by szło tylko za każdym razem musiałbyś zamykać inne "rurki" aby mieć ścieżki co 12 metrów, a to jest bardzo upierdliwe.Najlepszym sposobem jest rozszerzenie siewnika i zmniejszenie szerokości opryskiwacza i siewnika nawozu,lub zmiana siewnika na 3 metrowy bądź ewentualna zmiana twojego na 3 metrowy ale wówczas zmieni się także ilość wysiewanych nasion na ha. bo koło będzie się znacznie mniej razy obracało na hektar.Natomiast przy rozstawieniu siewnika na z 2,7m na 2,75m różnica w wysiewie będzie nieznaczna ,natomiast w opryskiwaczu wystarczy pozatykać po 1 dyszy krańcowej.

@sthil007

co do pogubienia się w zliczaniu ścieżek to można bardzo szybko i na polu są potem niespodzianki ,bądź trzeba chodzić i liczyć przejazdy ale to jest uciążliwe

Ja robię ścieżki co 12metrów czyli co 4 przejazd i żeby się nie pomylić to co ten 4 przejazd agregat opuszczam już od samej "miedzy"czy jak kto zwał od samego początku poprzeczaka(tak że nie znać śladów kół ciągnika)trzy następne przejazdy zaczynam ze 4 metry od "miedzy"(widoczne są wtedy ślady kół)i przejazd z załączonymi ścieżkami znów od samiutkiego początku poprzeczaka.Tym sposobem wiem kiedy mają być załączone ścieżki.Może trochę zagmatwałem wyjaśnienie ale mam nadzieje że zrozumiesz

  • Thanks 1

wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer7745    19

No ferdek1 ciekawy ten twój pomysł na te ścieżki.Ja jak siałem POZNANIAKIEM 2,7 m to robiłem ścieżki sumując 4 przejazdy co dawało 10,80 m, a w 12 m opryskiwaczu przytykałem po jednej dyszy i jakoś to wychodziło.

Dźiś użytkuję MAZONKĘ z automatem do ścieżek który jest przełączany hydra.

Widziałem u znajomego jak "poszeżył" POZNANIAKA w taki sposób że skrajne redlice przedłużył i zamocował je gdzieś za kołami,a żeby ziarno trafiło do niej użył giętkiego przewodu w którym niestety zdażały sie przytkania.

Z tego co pamietam to nie dodawał nowych lejków tylko te porozsuwał.


ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

jak siałem jeszcze Poznaniakiem 2,7 to żeby go przerobić na 2,75 nie było potrzeba wiele zachodu wystarczyło porozsuwać lejki a zewnętrzne troszkę wydłużyć ich mocowania bo są sprzężone parami a dodatkowo poobracałem jeszcze koła żeby koła nie ugniatały ziemi pod skrajnymi redlicami i wtedy 4 przejazdy dawały szer.11 metrów


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

co do znaczenia przejazdu ze sciezką wystarczy na koniec przejazdu cofnac ciagnik tak aby na zasianym zostawic wyrazny slad kół. bedzie to miejsce sciezek. ja mam u siebie licznik sciezek ale ze nie dziala mi czujnik magnetyczny (narazie) to sciezki licze recznie (na sterowniku specjalnym przyciskiem +) a gdybym sie pogubil to w trakcie robienia sciezek mam z tylu dwa pneumatyczne redelka ktore znaczą mi obie sciezki przez cala dlugosc przejazdu (znaczniki przedwschodowe). nie mam mozliwosci zeby pomyslic sciezke. agregat 3 metry, opryskiwacz 15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na to aby nie pogubić się w przejazdach ja mam taki wsój sposób mianowicie mam licznik a właściwie liczydło :) zrobione ze starego rozdzielacza od opryskiwacza zdobytego na szrocie (wiecie tych zaworków od poszczególnych sekcji na belce opryskowej) i mam to zamontowane w traktorze w dogodnym miejscu. Z racji tego ze wykonuje cały cykl w 5 przejazdach to wystarczaja mi 4 zaworki a własciwie ich dzwigienki :lol: A wygłada to tak: pierwsze dwa przejazdy od miedzy to se mozna w pamieci policzyc potem robie sciezki, gdy zaczynam kolejny przejazd juz z otwartymi scierzkami - 4 z kolei - odchylam sobie pierwsza dzwigienke go góry lub na dół - to nie ma znaczenia i tak za każdym razem az skończą sie dzwigienki, wtedy wiem ze trzeba zamknąc scieżki. A pózniej od początku tylko trzeba założyć sobie ze zawsze bedzie sie odchylało jeden kołeczek (dzwigienke) albo przed zaczęciem przejazdu albo po zakończeniu - w przeciewnym razie wychodzi misz-masz. Mysle ze kogoś może zainspirpowac mój patent :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas435    1

foty podam do galerii [jak dam radę] jutro lub po jutrze, a co do kół to odwróciłem je ,póżniej po przestawiałem redlice i to wszycho [siewnik ma tyle samo sekcji co 2,7 tylko w odstępach o 2cm większych].

Witam mam prośbę chciałbym podobnie do ciebie przerobić poznaniaka 2,7 m na 3 m ponieważ kupiłem właśnie agregat talerzowy 3m z hydropakiem a funduszy na nowy siewnik nie starczy, więc czy mógłbyś napisać dokładnie jak go przerabiałeś oczywiście zdjęcia równierz bardzo mi by to ułatwiły.

Jeśli by się udało chciałbym przetestować taki siewnik na wiosnę ale wszystko zależy od tego czy będę miał niezbędne informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesior90    23

Witam wszystkich. Widze ostatnio pracy w polu nie ma to i temat sciezek zaniedbany. mam siewnik amazone d7 3m i opryskiwacz pilmet 18metrów juz raz robilem sciezki w tkia sposób ze musialem rozlączac kółka wysiewajace z jednej strony i nie moglem uzywac tego automatu co jest w amazonkac poniewaz 3+3+3(sciezka z jednej str i powrót tez)3+3+3 =18m. Za kzdym włączaniem sciezki musialem wychodzic z ciagnika i podniesc z jednej str ta aparature na kółkach wysiewajacych. Zastanawiam sie czy nie byloby prostego i taniego sposobu aby robic to elektrycznie.....mam na mysli np elektromagnes od rozrusznika który gdy doprowadzimy do niego prąd sie wysówa. jak myslicie daloby tak radę?pzdr dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz82    3

Mam poznaniaka starego przerobionego na 3m. Ścieżki na zboża robię ręcznie przez zamknięcie odpowiedniej zasuwki. Siałem pierwszy raz rzepak, przestroiłem kółka próby kręcone zrobione, dawka dobra wschody też tylko brak ścieżek choć zamykałem 4 zasuwki na koło. Nasiona były drobne i dlatego przed kółkiem wysiewającym było tyle nasion że kółko i tak siało.Wiec jak Wy robicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

W nowych siewnikach zatrzymuje się to kółko, a w zamykaniu ręcznym jest taki problem, my mamy elektrycznie zasuwy to można wcześniej zamknąć, ale w rzepaku nie robimy ścieżek.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Witam, kupiłem niedawno siewnik Amazode D7 Specjal 2 i chciałbym siać ze ścieżkami tylko problem jest bo nie wiem jak siać żeby wszystko było ok. Opryskiwacz mam 10m, na automacie od ścieżek są cyfry 0,1,2,3. Jak ktoś może to proszę o poradę, jak działają te ścieżki i jak siać bo jutro chciałbym siać jęczmień? Będę wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel6485    242

Kolego Cyfra 0 to ślady a 1,2,3 poszczególne przejazdy ,jeżeli siewnik jest 2.5m to co 4 przejazdy będą wychodzić Ci ścieżki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Siewnik jest 3m. Czyli pierwszy przejazd zaczynam chyba od "3" i sieję normalnie a wracając sieję na pół siewnika i mam na "0" i robi ścieżkę i później już normalnie, czy tak? Dodam jeszcze, że jak jest na "0" to te kółka od ścieżek odskakują i wszystkie się kręcą tak samo cały czas.

 

Chciałbym się dowiedzieć jeszcze jak przeskakują te ścieżki?

Razem ze znacznikami czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david85    3

to masz ścieżki pod opryskiwacz 12m wtedy zaczynasz od 2 następny przejazd robisz na pół szerokości jest 3-ka i kolejny to już ścieżka moim zdaniem to najlepiej przedłużyć lance w opryskiwaczu do 12m bo pod 10m to już większe kombinacje trzeba by robić -takie jest moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek30404    0

Panowie. Mam pytanie jak przerobić ścieżki w amazone (3 metrowym) z 12 na 15 metrów? W automacie są cyfry 0 1 2 3 a wiem że do 15 metrowego opryskiwacza powinny być 0 1 2 3 4. Jest to siewnik amazone d8-30 special.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1542

w tym autoamcie sa takie rolki na ktore zachodzi ta "zapadka", chyba gdybys dorobil jedna tulejke mialbyc na 15 m, ale nie wiem czy to sie uda. napewno nie zgadzaly by sie te numerki. najlepiej jakbys kupil inny automat, najlepuej z cyframi do 5 tak jak u mnie, wtedy mozesz nawet na 18 m...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david85    3

Miałem ten sam problem i dowiadywałem się w Greene o tą zębatkę do ścieżek koszt około 370 zł żeby tyle nie płacić zawiozłem do zaprzyjaźnionego tokarza żeby dorobił mi podobną zębatkę tylko zamiast ośmiu ząbków zrobił dziesięć na tym samym obwodzie a rolki muszą być nadal dwie jak na razie śmiga jeszcze muszę dorobić nalepki od 0 do 4 ale bez tego da się pracować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aras2010    0

mam pytanie czy siewnik hassia du100 ma takie same zębatki bo mam automat 0,1,2,3 a chciałbym kupić aparat 15m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arielo    1

Witam koledzy powiedzcie czy w siewniku 2.5 m muszę przekładać ścieżki żeby pasowały pod opryskiwacz 12 czy zostawić tak jak są bo teraz to śladują za kołami ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialas33
      Witam, Potrzebuje pomocy w ustawieniu ścieżek technologicznych w siewniku euro masz 2,7m, ścieżki pod opryskiwacz 12m. Dodam iż opisy że starszych modeli siewnikow nie pasują gdyż ścieżki załącza się elektroniczne sterownikiem
    • Przez agropiotrmosz
      Witam
      Czy próba kręcona przy rzepaku w poznaniaku S043 podaje równą dawkę na ha? czy siewnik później wysiewa inną wartość?
      Bo siałem rzepak i miałem ustawioną skrzynie na dawkę 3,7 kg /ha a w polu wychodziło więcej
       
       
    • Gość
      Przez Gość
      Witam , wie ktoś ile razy zakręcic kołem w siewnika Poznaniak 6 so43/3c koło 4.00-16? Samą próbę wiem jak zrobić chodzi o te obroty koła bo na instrukcji mam inacZej napisane aniżeli na tabeli na pokrywie siewnika. I chodzi o obroty z uwzględnieniem 7% poślizgu.
    • Przez Majkelo
      Zapewne temat byl gdzies poruszany....
      Panowie jak rozwiazac problem sciezek technologicznych przy szer. opryskiwacza 18m i siewnika 3m.
       
    • Przez Krzysiu64
      Mam problem z siewnikiem poznaniak 6
      SO43/3 przy powtarzaniu próby kręconej siewnika  waga za każdym razem jest inna. Co jest tego przyczyną 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj