Polecane posty

miszka31    31

z komputerem też trzeba pilnować potrafi sam załanczać ścieżki tam gdzie nie trzeba u mnie może te czujniki sa w złych miejscach,a czujnik poziomu nasion przy siewie rzepaku to zaklejam taśmą bo nie idze tegó wysłuchać,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MTZ1    0
to jest tak że mam taki włącznik w kabinie (pilot) i podłączony do gniazdka zapalniczki drugi kabel idzie do siłownika elektrycznego w siewniku i musisz pamiętać gdzie robiłeś ścieżkę i przejedziesz np 4 przejazdy co daje ścieżkę co 15 m

(1,5+3+3+3+1,5m) i zamykasz lub otwierasz w danym momencie tylko musisz zliczać w głowie przejazdy

Ale to można dokupić osobno czy jest to na wyposażeniu siewnika? Chodzi mi o to czy da rade takie sterowanie założyć do siewnika Famarolu i ile takie cudo kosztuje (orientacyjnie)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jest tak że mam taki włącznik w kabinie (pilot) i podłączony do gniazdka zapalniczki drugi kabel idzie do siłownika elektrycznego w siewniku i musisz pamiętać gdzie robiłeś ścieżkę i przejedziesz np 4 przejazdy co daje ścieżkę co 15 m

(1,5+3+3+3+1,5m) i zamykasz lub otwierasz w danym momencie tylko musisz zliczać w głowie przejazdy

A czy przypadkiem 1,5+3+3+3+1,5 to nie jest =12m ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krycha094    7

sory dobrze liczysz to moja pomyłka ;)

 

 

MTZ jak byś się uparł to byś kupił siłownik pilota i dorobił zamykanie ale pilot 200zł (ale idzie taki sam zrobić kawałek kabla i odpowiedni włącznik)wiem bo kupywałem a siłownik pewnie jeszcze droższy. Możesz zrobić np na hydraulikę pneumatykę albo z centralnego zamka w top agrar i w galerii też coś takiego było na pewno taniej cię by to wyniosło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam nie chce zakładać kolejnego tematu więc pisze tutaj

 

kupiłem ostatnio siewnik amazone D7

i mam w nim ścieżki technologiczne tylko nie wiem co który przejazd działają, a nie chce próbować na polu żeby później się ludzie ze mnie nie śmiali ze nie dosiało wiec mam problem pomóżcie

 

na automacie od ścieżek mam liczby od 0 do 6 i sam już nie wiem czy to są na 18 czy na 15 czy na........

 

pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer7745    19

W AMAZONKACH automat do ścieżek dzała tak że zawsze jak jest zero to są zakładane ścieżki.

Np. chcesz robić na 15 m to automat powinien mieć 5 pozycji, czyli 1,2,3,4 i 0.

Zaczynasz od 3 dalej 4, następnie 0 (ścieżki) potem 1 i 2 co w sumie daje 15 m ze ścieżkami w środku przy szer. rob 3m.

Jak masz od 0 do 6 to są na 21 m.

Przy niektórych kombinacjach trzeba zamykać połowę siewnika, albo robić ścieżki w dwóch przejazdach tam i z powrotem po jednej.


ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13091993    0

My mamy nowego Amazone i jak na razie super, komputerek itd. <_<


Wiosna nadchodzi !!! Mówisz masz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

A jak zrobić ścieżki do siewnika 3 metry i opryskiwacza 10m. oraz jeżeli siewnik ma 2,5 metra a opryskiwacz 12metrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MTZ1    0

To będzie ciężko! Wiem ze kiedyś firma Krukowiak robiła opryskiwacze do siewników 2,7m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1537

na 10 m to chyba trzeba robic tak ze zamykasz tylko jedna sciezke wiec na te dwie sciezki musisz zrobic 2 przejazdy raz jedna a raz druga strona siewnika a na 2,5 m do 12 m to nie wiem a co do 2,7 m to do opryskiwacza 12 m dokladasz chyba po jednej dyszy na konce lanc i wtedy pasuje. kiedys tak moj tata robil ale ja nie pamietam jak to bylo dokladnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

3metrowym siewnikiem nie zrobi ścieżek na 10metrowe lance chyba że się zaślepi po jednej końcówce skrajnej to tak. dlugość belki polowej opryskiwacza musi się dac podzielić przez szerokość siewnika a wynikiem musi być liczba calkowita bo inaczej to się raczej nie da. tak mi sie wydaje mogę sie mylić jak tak to niech mnie ktoś poprawi :)


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

siewnik 3m lance 10 m zaślepić po jednej skrajnej dyszy zostaje lanca 9m 3*3=9m,

siewnik 2,5m 12m zmniejszasz szerokość roboczą siewnika na 2,4m 2,4*5=12m,

siewnik 2,7m 12m zaślepić po jednej skrajnej dyszy zostaje lanca 11m i zwiększyć szer. siewnika na 2,75m 2,75*4=11m/to rozwiązanie stosowałem u siebie/


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateush    2
to jest tak że mam taki włącznik w kabinie (pilot) i podłączony do gniazdka zapalniczki drugi kabel idzie do siłownika elektrycznego w siewniku i musisz pamiętać gdzie robiłeś ścieżkę i przejedziesz np 4 przejazdy co daje ścieżkę co 15 m

(1,5+3+3+3+3+1,5m) i zamykasz lub otwierasz w danym momencie tylko musisz zliczać w głowie przejazdy

 

 

sam montowałeś te scieżki elektryczne?? jesli tak to mniej wiecej jak to wygląda.... i jaki jest koszt zamontowania czegoś takiego... mam Hassie du 100 z automatem do scieżaek... narazie sieje 60 ale moze sie to zmieni.. scieżki ustawione są chyba na 15m.. nie pamiętam... mam zebatke na 12... ale jest pytanie jak później rególować jesli np opószcze siewnik do zasypu? a takie sciezki elektryczne fajna sprawa... tylko jaki jest koszt takiej inwestycji? i jeśli ktoś ma pomysł do przerobienia prosze o opinie...

 

PS. ścieżki na 10m moja Hassią da sie zrobic bo ma 3,33m;d ale odczepione ma dwa lejki za kołami i sieje na 3m...;d tak więc ściezki na 12 żaden problem..


sprzedam wałek strunowy szer 2,2m z dociskiem pojedyńczy dzielony zapraszam po info na PW lub gg PŁUG RABE 4+1 w stanie idealnym na ażurach cena do uzgodnienia możliwośc przesłana zdjec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

A mój ojciec uważa że po tym jak ciągnik przejedzie to zawsze się coś podniecie no i plon większy ;) czy to prwada?

Ja mam c330 siewnik poznaniak 2.7m opryskiwacz 12m i siewke motyl ale chyba zrobie tak by rzucała na jedną strone na 6metrów. Czy opłaca mi się robic ścieżki? Ile zamknąc rurek żeby było akurat na c330? I jeszcze jedno mam tylko jeden znacznik przy siewniku więc musze jeździc tak jak pługiem zagonowym czyli zajeżdżac, i jak wtedy? Którą rurke zamknąc? (przyjmijmy że zaczynam od prawej strony ponieważ po lewo jest znacznik)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateush    2

jeździ sie raz przy razie a nie tak jak plugiem... to po pierwsze po drógie przeczytaj cały temat tam już były poruszane problemy na temat poznaniaka 2,7m i ściezek.... jak przeczytasz to sie wszystkiego dowiesz;p zawsze zamyka sie dwa lejki po przy jednym widac nie będzie...


sprzedam wałek strunowy szer 2,2m z dociskiem pojedyńczy dzielony zapraszam po info na PW lub gg PŁUG RABE 4+1 w stanie idealnym na ażurach cena do uzgodnienia możliwośc przesłana zdjec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Jak raz przy razie? Jeździ sie tak jak z pługiem zagonowym ponieważ jest znacznik z jednej strony... Niby jest napisane w temacie tylko jak to się ma w praktyce, bo jak coś zrąbe to będe pośmiewiskiem całej wsi...


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

eh, przez 10 lat ojciec siał dookoła - tak jak pługiem zagonem i było ok, co to ma do rzeczy ze scieżkami? mozecie mi to fachowcy wyjasnic?

jak bedzie zakładał co któryś siewnik to i tak i tak wyjdzie.

a co do zakładania sciezek to sa 2 opcje synchroniczna i asynchroniczna - najczesciej stosowana przy parzystej wielokrotności siewnika


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

to ile mu poprzeczniakow wychodzilo??? tak jak koledzy pisali, jak sial dookola to mu cuda na srodku wychodzily, chyba ze macie bardzo ksztaltne pola, u mnie sa niektore takie trojkaty, zebys pozniej nie wiem jak wjechal w taka sciezke, jakby ci sie na srodku skonczyla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

poprzeczniak standard - 4 siewniki - 11m, tyle mu było potrzeba bo sie nie musiał krecić.

Jak siejesz raz przy razie to tez gdzies z boku cuda ci wychodza co nie?

 

nie wiem jak wy siejecie ale ja teraz jezdze 5 razy do okoła tak jak pługiem zagonowym, tak aby miec 1. sciezkę na 15m a pozniej raz za razem ale pomiedzy tym do okoła a tym raz przy razie tez "cuda" wychodza bo tak jak napisałeś nie ma prostokątnych pól


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1537

no to prawda ze pierw pare razy do okola ale pzoniej raz przy raz bo ze sciezkami jest identycznie jak ze sianiem kuku. musisz siac od strony bo inaczej ci wyjdzie klin na srodku i nie bedziesz mogl zrobic tam oprysku w tym klinie. wiec lepiej zeby takie "cuda" wychodzily przy miedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

@yacenty

jak zrobisz przy boku to zjezdzasz w polowie pola ale na sciezke ktora biegnie dookola pola, wiec zawsze jest polaczenie

z reszta moze i na to samo wyjdzie, ja wole pojechac od rownego boku i miec wysztkie sciezki rowne, jakbym robil dookola to mialbym czesto szlaczki, wiec to nie mialoby sensu w moim przypadku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

ja mam chyba tylko jedno pole które chociaz troszke przypomina prostokąt ;)

reszta ma takie kształty ze nawet nie wiem jak je okreslić, no moze poza tymi 11ha - tam jest idealny trojkat, ale zaden bok nie jest prosty w linii :)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

ja też mam takie wigibaresy, ale wybieram równy bok pola i sieje raz przy razie bądz staram się wyrównać je , lepiej by przy brzegu pola wychodziły te cuda czy jak je tam nazywacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

wieć na zero masz ścieżka a 1-6 to normalna praca jeśli siewnik jest 3m to masz 18m ścieżkę ;) a żeby to ustawić inaczej to ja nad tym pracuje trzeba nową naklejkę na koło z numerkami no i jakis tam tryb:D pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialas33
      Witam, Potrzebuje pomocy w ustawieniu ścieżek technologicznych w siewniku euro masz 2,7m, ścieżki pod opryskiwacz 12m. Dodam iż opisy że starszych modeli siewnikow nie pasują gdyż ścieżki załącza się elektroniczne sterownikiem
    • Przez agropiotrmosz
      Witam
      Czy próba kręcona przy rzepaku w poznaniaku S043 podaje równą dawkę na ha? czy siewnik później wysiewa inną wartość?
      Bo siałem rzepak i miałem ustawioną skrzynie na dawkę 3,7 kg /ha a w polu wychodziło więcej
       
       
    • Gość
      Przez Gość
      Witam , wie ktoś ile razy zakręcic kołem w siewnika Poznaniak 6 so43/3c koło 4.00-16? Samą próbę wiem jak zrobić chodzi o te obroty koła bo na instrukcji mam inacZej napisane aniżeli na tabeli na pokrywie siewnika. I chodzi o obroty z uwzględnieniem 7% poślizgu.
    • Przez Majkelo
      Zapewne temat byl gdzies poruszany....
      Panowie jak rozwiazac problem sciezek technologicznych przy szer. opryskiwacza 18m i siewnika 3m.
       
    • Przez Krzysiu64
      Mam problem z siewnikiem poznaniak 6
      SO43/3 przy powtarzaniu próby kręconej siewnika  waga za każdym razem jest inna. Co jest tego przyczyną 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj