Polecane posty

DamianDF    0
Dnia 11.03.2019 o 06:46, soltys48 napisał:

Nic nie trzeba zwężać ani mierzyć 

Zamykasz ścieżkę w 3 przejeździe od miedzy potem w co 5 ,wychodzi co 12.5m ścieżka. Podczas pryskania spokojnie doleci 

Robię tak od 12 sezonów 

Dziękuję Ci bardzo za odpowiedz, rozwiałeś wszelkie wątpliwości ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Panowie macie może jakiś wzór na ustawienie długości znaczników? Albo w jaki wy sposób ustawiacie, tylko nie chodzi mi że tak na oko czy plus minus podczas siania a bardziej chodzi o dokładność. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wzór ? Trzeba zmierzyć skąd dokąd i ile i ło .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Wiem że można podczas siania to zrobić ale dzies kiedyś napotkałam się jak to wyliczyć ze wzoru ale nie mogę tego znaleźć teraz i dlatego pytam czy ktoś coś podobnego nie ma w swoich zapisach (głowie).


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

O wzorze nie słyszałem . W zależności co ma pokazywać znacznik - środek traktora , czy koło ustawia się znacznik . Trzeba zmierzyć szerokość traktora np do środka opony , szerokość roboczą siewnika , odjąć traktor od siewnika , podzielić na pół i na tyle ustawić znacznik mierząc od brzegu siewnika (od brzegu roboczego) . Chyba tak ? 🤔

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może akurat tego nie wiedział . 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174

Na ile macie znacznik ustawiony w 3m siewniku? Środek maski, 1,4m i trochę osiewy robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Dodaj do pytania czy koło ma iść obok znaku zew' cz wew' a może środkiem znaku Sama opona może mieć np 40 cm i to jak ją prowadzisz ma dużą różnicę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Dzięki za wzór ;). A tak poza tym to znaczniki nie problem ustawić chodziło mi właśnie o ten wzór a wiem że gdzieś widziałem. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mordgar    0

Witam posiadam siewnik agro-masz 2,7 ze sterownikiem i ścieżkami technologicznymi. Mam pytanie czy jakimś cudem da się ustawić go pod opryskiwacz 15m? A jak nie pod 15 to pod ile metrów zawsze można kilka dysz zamknąć i będzie mniej. Czy mógłby mi ktoś pomóc z tym tematem.

Tematy połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Bardzo proste liczenie, np 2,7mX5=13,5m. Niektóre firmy oferują takie opryskiwacze


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2423

Ja robię ścieżki poznaniakiem na opryskiwacz 11m (dokładnie 10,8 - 4×2,7m), muszę pole zaczynać połową siewnika, Tobie proponowałbym robić ścieżki co 13,5m czyli co piąty siewnik ścieżka i nie musisz zaczynać siać od połowy siewnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian12345    45

ja poznaniakiem 2,7 robię na 15m. na trzecim siewniku zamykam środkowe redlice, a czwarty przejazd jadę o ok. 30 cm dalej od poprzedniego i już mam ścieżkę. Później dziewiątym siewnikem jadę dalej o ok. 30 cm od poprzedniego i zamykam środkowe redlice. 11 siewników to 2 przejazdy opryskiwaczem. Później zaczynam od nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiak28    0

Witam 

czy ktoś zakładał ścieżki technologiczne w siewniku meprozet s107 (3m) ? ma jakieś sprawdzone rozwiązanie i może podesłać kilka zdjęć jak to rozsądnie i w miarę estetycznie rozwiązał 🙂 ? 

Głupotą było zamówić nowy siewnik bez ścieżek a teraz się chłopie morduj i wysiadaj co jakiś czas aby zamknąć lub otworzyć aparaty - dramat.  W tym roku muszę to jakoś rozwiązać 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xerkses    108

Nie mam w siewniku mechanizmu ścieżek technologicznych , czy macie jakiś patent na ich zamykanie ręczne a bardziej na nie zapominaniu o otwarciu lub zamknięciu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Pytanie do tych co pryskają qq w rozstawie 225. Jak wjeżdżacie w kolejną ścieżkę? Liczycie rzędy? GPS? Czy jakieś inne pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialas33
      Witam, Potrzebuje pomocy w ustawieniu ścieżek technologicznych w siewniku euro masz 2,7m, ścieżki pod opryskiwacz 12m. Dodam iż opisy że starszych modeli siewnikow nie pasują gdyż ścieżki załącza się elektroniczne sterownikiem
    • Przez agropiotrmosz
      Witam
      Czy próba kręcona przy rzepaku w poznaniaku S043 podaje równą dawkę na ha? czy siewnik później wysiewa inną wartość?
      Bo siałem rzepak i miałem ustawioną skrzynie na dawkę 3,7 kg /ha a w polu wychodziło więcej
       
       
    • Gość
      Przez Gość
      Witam , wie ktoś ile razy zakręcic kołem w siewnika Poznaniak 6 so43/3c koło 4.00-16? Samą próbę wiem jak zrobić chodzi o te obroty koła bo na instrukcji mam inacZej napisane aniżeli na tabeli na pokrywie siewnika. I chodzi o obroty z uwzględnieniem 7% poślizgu.
    • Przez Majkelo
      Zapewne temat byl gdzies poruszany....
      Panowie jak rozwiazac problem sciezek technologicznych przy szer. opryskiwacza 18m i siewnika 3m.
       
    • Przez Krzysiu64
      Mam problem z siewnikiem poznaniak 6
      SO43/3 przy powtarzaniu próby kręconej siewnika  waga za każdym razem jest inna. Co jest tego przyczyną 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj