Polecane posty

Konrad_Duda    83

Strona 29 tego tematu- rozrysowane dwa warianty( ścieżki na dwa koła w jednym przejeździe i dwóch). Chyba że pytasz jak i które aparaty wysiewające zamknąć ale kryształowa kula mi się stłukła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimrex    19

Witam serdecznie mam do was pytanie co sądzicie o ścieżkach technologicznych bo właśnie myślę na wiosnę zrobić pierwsze mam siewnik 3m i opryskiwacz 15m i jaki rozsiewacz poleciće z rozsypem na 15m i jakieś porady jak zrobić ścieżki tak żeby było dobrze z opryskami i nawozami 

Z GÓRY DZIĘKUJĘ

Połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk741    31
rozsiewacz to polecam amazone zaf 604 fajnie sieje i nie jest drogi A na 15 metrów rzuci :D zaznacz sobie na zasuwkach przy siewniki gdzie są ślady traktora i przejedz od miedzy dwa przejazdy ... za trzecim "zamknij" te rurki które zaznaczyles zrób jeden przejazd i "otwórz " i wykonaj 4 przejazdy i znowu zamknij i tak ciągle :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimrex    19
dzienki za pomoc ale ja rozsiewacz coś z nowego co sondzicie o firmie Janpol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matias95    80
Sam będę się borykal z zakupem rozsiewacza dwutalerzowego na wiosnę. Kilku znajomych rolników poleciło mi rozsiewacze firmy Wop-rol. I na produktach tego producenta się skupię. Prawdopodobnie wart swojej ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matias95    80
w tej cenie to ciężko znaleźć coś co będzie w miarę równo rozsiewalo nawóz, w dodatku na 15m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszbyk    59

Czy siewnikiem 2m jestem w stanie zrobić ścieżki technologiczne pod opryskiwacz 12 m. Musiałbym siać najpierw pół siewnika a pózniej dwa przejazdy i nastepny sciezki czy jest jakis inny sposób? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad_Duda    83

Da się ale to w zależności jak masz zamontowany mechanizm ścieżek(dwa ślady kół w jednym siewniku- symetrycznie czy ścieżki dzielone w dwóch przejazdach chyba że masz GPS).  Dokładniejsze są ścieżki na dwa ślady w jednym siewniku czyli to co proponujesz- pół siewnika a później dwa przejazdy i następnie ścieżki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszbyk    59

Orginalnie mechanizmu ścieżek w tym siewniku nie ma. Jest jeszcze mozliwość tak jak piszesz zrobić ścieżki dzielone czyli siać całym siewnikiem tylko 3 i 4 przejazd zamknąć dwie redlice, tylko ciekawy jestem czy będą one dokładne. Istnieją  wogole orginalne mechanizmy ścieżek dzielonych w siewnikach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad_Duda    83

Z mojej strony napiszę że od 4 lat używam ścieżek dzielonych w Amazone D7 2,5m(ścieżki pod opryskiwacz 10m) a dokładność zależy od ustawienia znaczników i od ciebie jak prowadzisz zestaw. Ja nie narzekam i nie zamierzam zmieniać choć porównując ścieżki zespolone wygląda to troszkę gorzej na końcach pola i górkach.

Jak chcesz zrobić nowe to lepiej w jedynym przejeździe.

Edytowano przez Konrad_Duda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszbyk    59

A to  ścieżki zamykasz ręcznie czy masz zrobiony mechanizm w tym siewniku do ścieżek ? Pytanie z innej beczki ta amazoke D7 masz specjal czy junior i jak oceniasz ten siewnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad_Duda    83

Ścieżki załączam przyciskiem w kabinie ciągnika(podłączenie przez wtyczkę instalacji elektrycznej- pin nr 2 światła przeciwmgielne). Wersja siewnika to standard(przynajmniej tak na nim jest napisane). Jeśli chodzi o siewnik to pracuje chyba u nas od 4 lub 5 sezonów wraz z brona wirową. Jestem zadowolony choć w zeszłym sezonie regenerowałem przekładnie(650zł) padł uszczelniacz na jednym z wałków i olej wyleciał.  Poniżej zdjęcie mechanizmu ścieżek - zamykam 2 zasuwy siłownikiem pneumatycznym. Cena zaworu to ~50 zł, siłownik 38 zł.

Amazone d7.jpg

Amazone D7-2.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67
Dnia 9.11.2017 o 21:02, zimrex napisał:

narazie paczę na wszystkie marki w tych cenach

Odpusc siewnik nowy polski w tej cenie, szukaj kuhna sam kupilem i nie zaluje. Znajomy kupil jakis tam polski teraz probuje sprzedac bo sial jak chcial a juz ma kupiona uzywke kuhna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153
Dnia 9.11.2017 o 21:02, zimrex napisał:

ja szukam coś nowego do 3500zł

w tej cenie myślę że langren 600l to dobra opcja, kilku użytkowników forum już ma i nie narzeka po pierwszych testach, choć tabela jest mocno orientacyjna


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    718

Panowie jest jakas aplikacja, która przypomni że trzeba przy odpowiednim przejeździe zamknąć sciezki? Skleroza nie boli. Albo jak Wy sobie z tym radzicie? Na razie będę ręcznie zamykał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

jedź i powtarzaj sobie ze robisz przejazd 1,2,3 itd. jak z pola zjezdzam to gdzies w ciagniku zapisuje który przejazd robilem zeby sie nie pogubic


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6891
2 godziny temu, ZYLA napisał:

Panowie jest jakas aplikacja, która przypomni że trzeba przy odpowiednim przejeździe zamknąć sciezki? Skleroza nie boli. Albo jak Wy sobie z tym radzicie? Na razie będę ręcznie zamykał. 

Za każdym przejazdem stawiam w ciągniku kreskę na kurzu. Co 5 kreska to ścieżka. Proste :P 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad_Duda    83

Na szybie bocznej mam przyklejona koszulkę taśmą klejąca w którą wsuwam kartkę A4 z wymiarami działki i liczba przejazdów. Po zakończeniu pełnego obrotu zaznaczam wykonanie okrążenie mazakiem.  Ułatwia to też kontrole wysiewu nasion- ile kg zamierzałem wysiać na hektar i kiedy się zatrzymać aby napełnić skrzynie zasypową. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
escha    13

Ścieżki robię bez żadnych kartek i komputera. Mam zamykane siłownikami powietrznymi z kabiny, podobnie jak Konrad-Duda w poście z 15 listopada. Mam 5 siewników na opryskiwacz. Na końcu przejazdu ze zamkniętymi lejkami cofam kilka metrów na zasiane( zaznaczam koniec ścieżki). Robię cztery siewniki i zawsze wyjdzie początek (zamykanie) z tego końca pola gdzie jest ślad ciągnika.  Spróbujcie zrobić to  na dużej kartce papieru.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasio88    75

Witam Świerzak jestem, przewertowałem cały wątek. Mam w planach zakupić opryskiwacz 15 i siewnik 2,7 i rozsiewacz z siewem granicznym 15 siewnik 2,7 ponieważ mam za słaby ciągnik i agregat 3m z hydropakiem będzie za duży wolę mieć zapas mocy jak jej brak. Jak to się przekłada na ścieżki przy 2,7 i 15 w praktyce bo z tego co czytam jest to do ogarnięcia pierwszy siewnik połową siewnika ale później brakuje trochę do 15 i z każdym opryskiwaczem więcej chyba że źle sobie to zwizualizowałem na kartce, więc chciałem zapytać  może ktoś Tak robi i się wypowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

kupno 2,7 to strzał w kolano, jeśli obawiasz się że 3m będzie za duży to kupuj 2.5


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialas33
      Witam, Potrzebuje pomocy w ustawieniu ścieżek technologicznych w siewniku euro masz 2,7m, ścieżki pod opryskiwacz 12m. Dodam iż opisy że starszych modeli siewnikow nie pasują gdyż ścieżki załącza się elektroniczne sterownikiem
    • Przez agropiotrmosz
      Witam
      Czy próba kręcona przy rzepaku w poznaniaku S043 podaje równą dawkę na ha? czy siewnik później wysiewa inną wartość?
      Bo siałem rzepak i miałem ustawioną skrzynie na dawkę 3,7 kg /ha a w polu wychodziło więcej
       
       
    • Gość
      Przez Gość
      Witam , wie ktoś ile razy zakręcic kołem w siewnika Poznaniak 6 so43/3c koło 4.00-16? Samą próbę wiem jak zrobić chodzi o te obroty koła bo na instrukcji mam inacZej napisane aniżeli na tabeli na pokrywie siewnika. I chodzi o obroty z uwzględnieniem 7% poślizgu.
    • Przez Majkelo
      Zapewne temat byl gdzies poruszany....
      Panowie jak rozwiazac problem sciezek technologicznych przy szer. opryskiwacza 18m i siewnika 3m.
       
    • Przez Krzysiu64
      Mam problem z siewnikiem poznaniak 6
      SO43/3 przy powtarzaniu próby kręconej siewnika  waga za każdym razem jest inna. Co jest tego przyczyną 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj