Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
yacenty    3840

jakie gumy? 14.9 czy inne w tej 60?

jesli 14.9 to ja bym zamykal po 3


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1541

tak. gumy 14.9 a teraz z innej beczki. wlasnie ten siewnik o ktorym pisalem ma troche dlugie zanczniki i nie da sie ich regulowac. czy jest jakis inny sposob niz uciecie? i nie wie czasami ktos gdzie i za ile mozna do siewnika amazone kupic podest( ta belka z tylu siewnika gdzie mozna stanac)? pisalem o tym temat ale nikt nie chce odpowiedziec. to jest ten siewnik http://www.allegro.pl/item396356464_agrega...one_reform.html ten amazone. wlasnie go kupilem. jutro po niego jade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3840

rozwiazanie bardzo, bardzo dziwne, moze wypowie sie ktos od amazona jak sobie z tym poradzil, a moze po prostu one sa ustawione na srodek ciagnika?

U mnie w kuhnie jest tak ze sa tak dlugie ramy od znacznikow ze po prostu ustawilem je sobie na srodek ciagnika i mam to z nosie


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2

Nie zapominajmy że drugim najważniejszym powodem (jak dla mnie) dla którego powinno się robić ścieżki to brak ugniecionego zboża pod kołami ciągnika podczas wykonywania oprysków i zasilania nawozem. Bez ścieżek gnieciemy zboże które w późniejszym czasie się podnosi i jest jeszcze nie dojrzałe gdy cała reszta na polu nadaje się do koszenia. W efekcie czego jesteśmy zmuszeni kosić zboże które jest jeszcze nie dojrzałe - w miejscu po kołach ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3840

powazny argument,

druga kwestia to taka ze bez sciezek nie spsoob zrobic wszystkie zabiegi tym samym sladem, przez co gnieciemy zboze a ono pozniej juz nie odzysuje pelnej "sprawnosci"


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8

nie wiece gdzie mozna kupic taki malutki siłowniczek moze byc cienszy od palca u reki bo mam sciezki w poznaniaku zrobione i było wszystko ok jak był przy 360 to sie linkami zamykało a od dwoch lat jest z agregatem i linki nie wchodza w gre a co 4. przejaz wysiadac mi sie nie usmiecha... skok tak około 10 cm, patrzyłem od amazonki ale w serwisie za nowy beda wołac majatek...


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1117

Mały siłownik wykona ci każdy tokarz, jako gryf siłownika można wykorzystać część amortyzatora od samochodu osobowego lub ciężarowego (będzie to siłownik jednostronnego działania), bo z siłownikiem dwustronnym to już większy problem.

 

I bez problemu wyjdzie taniej i zastąpi : http://www.allegro.pl/item437256103_amazon...32700_rozs.html


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzys83    0

a propo ściezek jesli sa zrobione to niema problemu ze sie opryskiwaczem omyli i potem chwasty rosną zboże zagłuszone a jak pole kliniaste to bez sciezek to juz wogóle lipa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzys83    0
rozwiazanie bardzo, bardzo dziwne, moze wypowie sie ktos od amazona jak sobie z tym poradzil, a moze po prostu one sa ustawione na srodek ciagnika?

U mnie w kuhnie jest tak ze sa tak dlugie ramy od znacznikow ze po prostu ustawilem je sobie na srodek ciagnika i mam to z nosie

 

ja tez miałem taki problem w stegstedzie znaczniki długie u ciąć nie było jak bo trzeba było obie cześci skracać więc tez ustawiłem je na środek ciągnika i nawet jest teraz lepiej siać tylko ze na masce w ciagniku jest dobre znaczny środek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aju13    0

masz racje z tymi klinami tez mam z tym problem albo niedośieje nawozu albo niedopryskam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

mam poloneza 4m zakładanie ścieżek odbywa się elektrycznie,przy zbożu to jest git,ale przy rzepaku porażka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3840

czemu przy rzepaku poracha?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

są zamykane siłownikiem elektrycznym zastawki den czy jak to się tam nazywa,przy małej ilości wysiewu 2,5kg to ta ilośc rzepaku która zostaje pod kółkiem wysiewającym pozwala na przejechanie około 300m.pola sa różnej długosci, i poniżej 300m scieżek brak pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3840

u mnie jest sprzęgło na rolkach i rolka od razu przestaje się krecic tak więc bedzie ok 1-2m nim zadziała


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

a umnie kiszka ale tak jest jak się kupi prototyp mam tą satysfakcje że jest to pierwszy model w polsce.Rolmasz dwa razy go przerabiał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1117

Tak jest z takim zamykaniem ale można zamykać dużo wcześniej i po problemie "teoretycznie", najlepiej w takich sytuacjach spisują się sprzęgieł ka rozłączające kółka wysiewające jak ma yacenty.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MTZ1    0

Wszystko ma wady i zalety ja mam sprzęgieł ka i kiedyś się zacięło i nie włączyło i miałem Ścieżki na każdym przejeździe na 2,5ha niezbyt to wyglądało teraz sprawdzam przy każdym napełnianiu skrzyni czy jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3840

no tak fajnie tylko ze jak jadę siać 10ha rzepaku to do skrzyni zaglądam tylko od przypadku, najczęściej jak mi zacznie wyć czujnik ilości zboża, niestety dla rzepaku to mimo ze zacznie wyć to można jeszcze obsiać jakieś 4-5ha


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MTZ1    0

Ja akurat rzepaku nie sieje więc trudno mi się wypowiadać w tej materii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krycha094    7

ja w poznaniaku mam elektryczne ścieżki i fajna sprawa ale by się przydał komputer co by sam zliczał przejazdy u mnie z rzepakiem jest to samo co piszą koledzy wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesin    1

ja niedawno kupiłem siewnik kongskilde demeter 3000 z komputerem i ścieżkami technologicznymi i też mam sprzęgło na rolkach, ciekawe jak będzie się nim siać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MTZ1    0
ja w poznaniaku mam elektryczne ścieżki i fajna sprawa ale by się przydał komputer co by sam zliczał przejazdy u mnie z rzepakiem jest to samo co piszą koledzy wyżej

A mógłbyś coś więcej napisać na jakiej zasadzie to działa? Bo powiem szczerze że się nie spotkałem z elektrycznym zamykaniem ścieżek bez komputera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krycha094    7

to jest tak że mam taki włącznik w kabinie (pilot) i podłączony do gniazdka zapalniczki drugi kabel idzie do siłownika elektrycznego w siewniku i musisz pamiętać gdzie robiłeś ścieżkę i przejedziesz np 4 przejazdy co daje ścieżkę co 15 m

(1,5+3+3+3+3+1,5m) i zamykasz lub otwierasz w danym momencie tylko musisz zliczać w głowie przejazdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialas33
      Witam, Potrzebuje pomocy w ustawieniu ścieżek technologicznych w siewniku euro masz 2,7m, ścieżki pod opryskiwacz 12m. Dodam iż opisy że starszych modeli siewnikow nie pasują gdyż ścieżki załącza się elektroniczne sterownikiem
    • Przez agropiotrmosz
      Witam
      Czy próba kręcona przy rzepaku w poznaniaku S043 podaje równą dawkę na ha? czy siewnik później wysiewa inną wartość?
      Bo siałem rzepak i miałem ustawioną skrzynie na dawkę 3,7 kg /ha a w polu wychodziło więcej
       
       
    • Gość
      Przez Gość
      Witam , wie ktoś ile razy zakręcic kołem w siewnika Poznaniak 6 so43/3c koło 4.00-16? Samą próbę wiem jak zrobić chodzi o te obroty koła bo na instrukcji mam inacZej napisane aniżeli na tabeli na pokrywie siewnika. I chodzi o obroty z uwzględnieniem 7% poślizgu.
    • Przez Majkelo
      Zapewne temat byl gdzies poruszany....
      Panowie jak rozwiazac problem sciezek technologicznych przy szer. opryskiwacza 18m i siewnika 3m.
       
    • Przez Krzysiu64
      Mam problem z siewnikiem poznaniak 6
      SO43/3 przy powtarzaniu próby kręconej siewnika  waga za każdym razem jest inna. Co jest tego przyczyną 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj