Polecane posty

SawekBraczyk    453

No więc jade 3 przejazdy od miedzy i ścieżka  a potem dalej 6 i ścieżka . Próbowałem to jakoś zwężać ale widze dalej to nie wychodzi . Czy są jakieś rozpylacze krańcowe  żeby troche szerzej robiły niż te 0,5m . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    892

to nic dziwnego że Ci nie wychodzi bo robisz ściezki na 14m a nie na 12. Od miedzy jedziesz pierwszy raz połową siewnika, potem dwa razy normalnie, w trzecim przejeździe robisz ścieżke i kolejna ścieżka wychodzi za 5 przejazdów


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Matey następna ścieżka wypada w 6tym przejeździe od pierwszej :)  najlepiej sobie wszystko rozrysować, wtedy ma się pewność, że jest dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    892

no tak, o to mi chodziło, ścieżka, 5 pełnych przejazdów, 6 przejazd to ścieżka


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

No więc jade 3 przejazdy od miedzy i ścieżka  a potem dalej 6 i ścieżka . Próbowałem to jakoś zwężać ale widze dalej to nie wychodzi . Czy są jakieś rozpylacze krańcowe  żeby troche szerzej robiły niż te 0,5m . 

 

Dlatego że źle robisz.

Przy takim sposobie każda ścieżki składają się z dwóch przejazdów, co ciężkie jest opanować..

Musisz zacząć 1/2 siewnika a potem pierwsza ścieżka w 3-przejeździe, następne w systemie 012345 .


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

użytkuje ktoś ''komputer'' do sterowania śnieżkami w siewnikach agromasz ?  jak się to spisuje ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    892

po dwóch przejazdach masz mieć posiane 4,5m, w trzecim przejezdzie robisz ścieżkę, pozniej 3 przejazdy pełnym siewnikiem i w 4 przejezdzie ścieżka


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

To jedna z technik zakładania ścieżek zamiast tzw. połówkowania na początku pola. Tyle że raczej rzadko stosowana. Nie wiem tylko po co po raz n-ty tłumaczyć jak zakładać ścieżki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie a czy może mi ktoś rozrysować i wytłumaczyć w sposób łopatologiczny jak zrobić ścieżki siewnikiem 2.5 metrowym.
Będę wdzięczny.
Dodam że chcę ścieżki pod opryskiwacz i siewkę 15 metrową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wl_master    9

zaczynasz od miedzy na poł siewnika i potem liczysz do 3 i na tym idzie sciezka a potem co 6 przejazd sciezka jezdzac raz kolo razu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad_Duda    83

Odpowiedz dla sharot

Robię ścieżki w dwóch przejazdach bo tak mam przygotowany siewnik i nie zastanawiałem się nad przeróbką. Wiem że wykonanie w jednym przejeździe jest dokładniejsza, może i warto zmodyfikować sprzęt- zobaczymy.

 

Odpowiedz dla blondynek2004

Poniżej szkic jak powinny być załączane ścieżki (dwie metody)

 

 

post-155041-0-40932800-1454748416_thumb.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Łopatologicznie było to tłumaczone już tyle razy, że powielanie tego to tylko ułatwianie życia leniwym. Nawet dziecko w podstawówce mając ołówek i kartkę papieru w kratkę jest w stanie to rozplanować, trzeba tylko chwilę ruszyć głową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ostatki trwają już dobre pare dni to nie koniecznie jest łatwo ruszyć głową a co dopiero myśleć. A poza tym skąd ja teraz wezmę zeszyt w kratkę dzieciaki jeszcze małe a i nie wiem czy ja te kwadraciki to bym zobaczył. Dobrze że jeszcze literki widzę i że słownik jest bo tak to bym nic nawet nie napisał. Jak to mówią byle do środy i będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883
Napisano (edytowany)

A co, w poniedziałek jedziesz siać? To trzeba było dzieciom dać, pewno zrobiłyby to szybciej niż ty już po ostatkach :rolleyes:

Jak się prowadzi przedsiębiorstwo nie mając nawet jednego zeszytu w domu?

 

Poniższe posty odbiegające od tematu zostały usunięte /matey

Edytowano przez Matey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam12br    0

Witam . 

Ktoś może mi narysować jak robić ścieski technologiczne siewnik 2,5m opryskiwać albo 12 albo 15 m będe kupywał brosze do oku to muj e-mail adam12-98@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

A siejac  siewnikiem 3m pod opryskiwacz 12m to jesli pierwszy siewnik zasieje cały a drugi zamknę 2 rurki pierwsze od nieobsianego pola i 3 przejazd zrobie na tych samych rurkach to wyjdzie ściezka? 


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialas33
      Witam, Potrzebuje pomocy w ustawieniu ścieżek technologicznych w siewniku euro masz 2,7m, ścieżki pod opryskiwacz 12m. Dodam iż opisy że starszych modeli siewnikow nie pasują gdyż ścieżki załącza się elektroniczne sterownikiem
    • Przez agropiotrmosz
      Witam
      Czy próba kręcona przy rzepaku w poznaniaku S043 podaje równą dawkę na ha? czy siewnik później wysiewa inną wartość?
      Bo siałem rzepak i miałem ustawioną skrzynie na dawkę 3,7 kg /ha a w polu wychodziło więcej
       
       
    • Gość
      Przez Gość
      Witam , wie ktoś ile razy zakręcic kołem w siewnika Poznaniak 6 so43/3c koło 4.00-16? Samą próbę wiem jak zrobić chodzi o te obroty koła bo na instrukcji mam inacZej napisane aniżeli na tabeli na pokrywie siewnika. I chodzi o obroty z uwzględnieniem 7% poślizgu.
    • Przez Majkelo
      Zapewne temat byl gdzies poruszany....
      Panowie jak rozwiazac problem sciezek technologicznych przy szer. opryskiwacza 18m i siewnika 3m.
       
    • Przez Krzysiu64
      Mam problem z siewnikiem poznaniak 6
      SO43/3 przy powtarzaniu próby kręconej siewnika  waga za każdym razem jest inna. Co jest tego przyczyną 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj