Polecane posty

hubertuss    4652

Blokują się, gdy pokręcam do tyłu. Lekko sprężynki rozciągałem bo myślałem, że dociskają kołnierz do kółka wysiewającego i że kołnierz się rusza na wałku wysiewającym. Końce sprężynek wchodzą w otwory w kółku. lub z nich wychodzą przenosząc napęd lub nie. Ale potem powertowałem net i katalog cześć. I doszedłem, że ma być tak jak napisałem w drugiej części posta i tak jak ty piszesz. Jutro mam zamiar to zmontować. Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

I jak już będziesz dokręcał całe sprzęgiełko do wałka to dopchnij je do kólka wysiewającego aby tam nie było luzu by te koncówki sprężynek były dobrze umocowane w kółku.

Ja nawet wczoraj dokładałem u siebie w Polonezie po jednym sprzęgiełku.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Od miedzy lecisz jeden przejazd. Potem następnym wjeżdżasz na połowę tego wcześniejszego - 1,5 m. Potem następny przejazd zakładasz ścieżki. Potem 3 przejazdy bez ścieżek i za czwartym razem ścieżki  znowu 3 przejazd bez ścieżek i za 4 ścieżki. Rozrysuj sobie na kartce i policz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Wiem, że musi być dopchnięte bo już przyuważyłem, że jak do końca nie dopchniesz to też się blokuje. Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sadek9    186

jedziesz od miedzy pelnym wracasz z zamknieta zewnetrzna sciezka w druga strone nic nie zmieniasz a 4 raz znowu pelny od miedzy zostanie ci pasek ale reszta jak w pysk strzelil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Mozna i tak tylko większość siewników ma zamykane i otwierane obie ścieżki razem. Więc trzeba dokonać przeróbek i zamykać tylko jedną ścieżkę na dwa przejazdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubamako66    545

witam ma siewnik 2,5m (2,39m plus jedno międzyrzędzie czyli jakieś 10,9cm i wychodzi 2,5m) ja zrobić ścieżki na 12m czyli co ile i jak zamykać leje za ciągnikiem ?

Edytowano przez kubamako66

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Co to za ścieżki na 2,5m? Ścieżki przeważnie robi się 10,12,15m.
Do ścieżek trzeba mieć siewnik co blokuje koła wysiewające,zamykanie redlic kiepsko wychodzi zawsze coś się przedostanie do redlicy.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Napisze ktoś jak zrobić ścieżki siewnikiem 2.5m pod opryskiwacz 15m. Z moich obliczeń wynika że zaczynając siać z lewej strony pola to za 3 przejazdem trzeba zamknąć zasuwki z  prawej strony siewnika i tak samo wrócić. Później 4 razy normalnie i za 5 znowu tak samo. Jak robicie siejąc agregatem i od miedzy zostanie np 1metr do zasiania? Siejecie drugi raz na kupę czy jak tam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

1/2 siewnika jedziesz tylko raz od miedzy,pierwszą ściężkę zakładasz za trzecim całym przejazdem a później stosujesz zasadę 012345


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Coś mi w tym nie pasuje żeby było 15 metry to musi być 6 pełnych przejazdów. Jak zrobię 1/2od mniedzy to nie wyda. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Są dwie opcje jak wyżej ktoś ci napisał. Albo tak jak ty piszesz. 6 pełnych przejazdów w tym 3 i 4 z zamkniętymi tylko dwiema czy trzema aparatami. Tak by te dwa przejazdy dały jedna kompletna ścieżkę. Wszystko jest jasne wystarczy omysleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie zapytanie, mam kawałem szerokości około 68m i sieję na scieżki na opryskiwacz szerokości 12m

Takie zapytanie mam do bardziej doświadczonych w ustalaniu ścieżek: Zrobić najpierw ścieżki skrajne  i poźniej siać od jednej do drugiej? Wtedy bd sie przejazdy opryskiwacza na 1-2m nakładały, czy to nie stanowi problemu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podjadacz    18

siewnik 3m a opryskiwacz 15m jak będą ściezki?

zaczynam zawsze z prawej strony pola

 

2 przejazdy normalnie za 3 włączam ścieżkę a zaś na 5 przejazd czy na 6 ? chodzi o to żeby później nie pryskać 2 razy na kupe


bla bla bla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

OOZOOOOZOO

 

O otwarte 

Z zamknięte 

3m na ścieżkę 15m.

 

Najlepiej w około zalożyć pełną ścieżkę czyli OOZOO i potem od brzegu, a pod koniec jak wyjdzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
escha    13

Mam inny sposób na liczenie przejazdów i robienie ścieżek. Pięć siewników na opryskiwacz. Sieję dwa przjazdy od miedzy-na trzecim zamykam lejki- na końcu trzeciego przejazdu otwieram lejki i cofam ciągnikiem 2-3 metry na zasiane - od tego miejsca robię cztery przejazdy i zawsze zamykanie będzie z tej strony pola co poprzednio były otwierane lejki( czyli ten ślad ciągnika na zasianym).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

w tym roku zrobiłem ścieżki na 15m. Obecnie mam opryskiwacz 12m i będę go poszerzał. Stąd moje pytanie, czy jeśli go poszerzę to wystarczy że na rozdzielaczu ustawię takie4 samo ciśnienie jakie było przedtem, czyli 4,8 bara? mam najzwyklejszy rozdzielać 3 sekcyjny taki jak w linku poniżej:
http://www.alejahandlowa.pl/tr/produkt/rozdzielacz-kpl--opryskiwacza-3-sekcje-brak-producenta-3sek_8138332.html

pompa 120l/min. Będzie dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Tak nic się nie zmieni. Po prostu zawór zwróci mniej cieczy z powrotem do zbiornika. Wydajność na hektar się nie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    427

Dlaczego wychodzą mi mijaki po środku . Mam siewnik 2m a opryskiwacz 12m czyli wychodzi jak jade od miedzy od prawej strony to 3 przejazdy i ścieżka a potem 6 przejazdów i ścieżka . Niby wszystko pasuje a i tak w tym roku było po środku 0,5 m nieopryskane . W niektórych miejscach pasowało a w niektórych te mijaki . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

ścieżke robisz w którym przejezdzie licząc od miedzy? jak jedziesz 3 przejazdy - ścieżka - 3 przejazdy to nic dziwnego nie pasuje


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Z tego co zrozumiałem nie zaczynasz połową siewnika i tu pierwszy błąd. W sumie najlepiej zrobić schemat jak siejesz i wtedy można coś wnioskować, bo narazie to bitwa na domysły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialas33
      Witam, Potrzebuje pomocy w ustawieniu ścieżek technologicznych w siewniku euro masz 2,7m, ścieżki pod opryskiwacz 12m. Dodam iż opisy że starszych modeli siewnikow nie pasują gdyż ścieżki załącza się elektroniczne sterownikiem
    • Przez agropiotrmosz
      Witam
      Czy próba kręcona przy rzepaku w poznaniaku S043 podaje równą dawkę na ha? czy siewnik później wysiewa inną wartość?
      Bo siałem rzepak i miałem ustawioną skrzynie na dawkę 3,7 kg /ha a w polu wychodziło więcej
       
       
    • Gość
      Przez Gość
      Witam , wie ktoś ile razy zakręcic kołem w siewnika Poznaniak 6 so43/3c koło 4.00-16? Samą próbę wiem jak zrobić chodzi o te obroty koła bo na instrukcji mam inacZej napisane aniżeli na tabeli na pokrywie siewnika. I chodzi o obroty z uwzględnieniem 7% poślizgu.
    • Przez Majkelo
      Zapewne temat byl gdzies poruszany....
      Panowie jak rozwiazac problem sciezek technologicznych przy szer. opryskiwacza 18m i siewnika 3m.
       
    • Przez Krzysiu64
      Mam problem z siewnikiem poznaniak 6
      SO43/3 przy powtarzaniu próby kręconej siewnika  waga za każdym razem jest inna. Co jest tego przyczyną 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj