Polecane posty

jacor95    2

a jak wyliczyć ścieżki w zestawie 2,5m siewnik i opryskiwacz 10m? To chyba nie jest zbyt skomplikowane na ten zestaw? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

Pierwszy przejazd połową , następnie drugi przejazd, następny trzeci ścieżki za kołami i co 4 przejazd,, ścieżki na 10 m i 2,5 m szer  zestaw lub siewnik;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

Przerób poznaniaka na 3 m i będzie po problemie ;) Nie wyjdzie Ci tak jak chcesz zrobić

 

mógłbyś mi powiedzieć jak go najlepiej przerobić :) ? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

Musisz przerobić albo dokupić coś takiego :

http://allegro.pl/redlica-siewnika-prawa-za-kolem-siewnik-poznaniak-i5142365686.html

http://allegro.pl/redlica-podwojna-lewa-poznaniak-35cm-3043340010-i5126534258.html

Może się mylę ale ktoś mi kiedyś mówił że tak zrobił ;) Szczerze nigdy nie miałem i nie będę miał poznaniaka więc mało wiem o nich :)

Kiedyś sam walczyłem ze ścieżkami także temat jest obcykany :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor95    2

Pierwszy przejazd połową , następnie drugi przejazd, następny trzeci ścieżki za kołami i co 4 przejazd,, ścieżki na 10 m i 2,5 m szer  zestaw lub siewnik;)

Czy dobrze rozumiem, że w 3-cim przejeździe zamykam lejki dokładnie za kołami ciągnika, następnie 3 przejazdy wolne i w 4-tym robię ścieżki za kołami ciągnika? I tak w koło. Dobrze tak? Widzę, ze się znasz na tym. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

jak sobie radzicie ze ścieżkami technologicznymi chodzi mi o zalaczanie tak po prostu liczycie w głowie przejazdy czy macie jakieś liczydlo a może zapisujecie ?? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasko1993    11

siewnik ma taką funkcję i i na uwrociu załączasz hudraulikę i przełączają się znaczniki, ścieżki i ścieżki przedwschodowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

że siewnik ma taką funkcje to rzecz oczywista , i że moga być załączane np. elektrycznie itd.. chodzi mi o ilość przejazdów aby je załączyć pamiętasz je czy zapisujesz albo jeszcze inny sposób ..

Edytowano przez Matey
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
escha    13

Mam bardzo prosty sposób na 5 siewnikow na jeden opryskiwacz. Na końcu przejazdu z zamkniętymi lejkami cofam ciągnikiem około 3 metry ( żeby zrobić ślad na polu) Robię cztery przejazdy, Zamykanie(początek ścieżek) będzie zawsze z tej strony pola co poprzednio był koniec ścieżek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    33

Pierwszy przejazd połową , następnie drugi przejazd, następny trzeci ścieżki za kołami i co 4 przejazd,, ścieżki na 10 m i 2,5 m szer zestaw lub siewnik;)

Przejazd pierwszy w ktorym polowa sieje a jak sobie zaznaczasz aby mijak nie wyszedl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

@jacor95  tak ;)

@Sanuf Nie wyjdzie Ci mijak jak pojedziesz kołem po skrajnej redlicy pierwszego przejazdu lub jak dobrze pamiętam jak używasz znaczników to jedziesz drugim przednim kołem w "bruzdzie" znacznika to powinno Ci wyjść  ;) ścieżki na 10 m ostatni raz zostawiałem z 5 lat od tamtej pory na 12 m ;)

Edytowano przez rafto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasko1993    11

ci mówie że moja stara amazonka ma taką funkcję bez zadnego zapisywania czy zapamiętywania, co 4 przejazdy robi scieżki do 12m opryskiwacza i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bools    19

Witam wszystkich .

mam mały problem postanowilem robic scieżki technologiczne  mam siewnik nodet gc 3 m ale opryskiwacz tylko 10 m wogule nie mam zielonego pojecia jak to zrobic itp...  i czy wogule da sie zrobic prosze o szybka odp . z gory dzieki :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Odejmij dwie końcówki przy opryskiwaczu żeby miał 9m i siewnikiem 3m zrobisz ścieżki bez problemu. I siej tak: I Ś I I Ś I I Ś I I...


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapec22    37

jak zrobić ścieżki na 12m siewnikiem 2.5m ?wychodzi na 12.5m | | Ś | | | | Ś | | | | ... no to nie bardzo opryskiwacza nie poszerze, można coś zrobić aby na 12m wyszło ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bools    19

Powiedzcie mi jak zrobic sciezki siewnik 3 m opryskiwacz 12 m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

@kapec22 zmniejsz szerokość siewnika na 2,4m ;)

 

@bools zaczynasz połową siewnika i później już całą szerokością siewnika siejesz ;) Pierwsze ścieżki załączasz w 3 przejeździe i później co 4 przejazd ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapec22    37

żeby zmniejszyć do 2.4m to musiałbym zatkać jeden lejek z jednej strony obok koła i chyba znacznik z tej strony ustawić krócej, tylko czy wtedy będzie  równo wychodził siew ?

 

A jak wy opryskujecie na uwrociach jak przejeżdżacie z jednej ścieżki do drugiej wyłączacie opylacz czy nie? bo w ten sposób wychodzą nie opryskane kliny i chyba lepiej wyłączać i potem opryskać w poprzek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapec22    37

żeby zmniejszyć do 2.4m to musiałbym zatkać jeden lejek z jednej strony obok koła i chyba znacznik z tej strony ustawić krócej, tylko czy wtedy będzie  równo wychodził siew ?

 

A jak wy opryskujecie na uwrociach jak przejeżdżacie z jednej ścieżki do drugiej wyłączacie opylacz czy nie? bo w ten sposób wychodzą nie opryskane kliny i chyba lepiej wyłączać i potem opryskać w poprzek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32
Napisano (edytowany)

Ja u siebie  poprzeczak robię na 12 m i jego pryskam na sam koniec a gdy masz na 12 m to widzisz gdzie wyłączyć opryskiwacz gdy do niego dojeżdżasz bo rośliny rosną w drugą stronę  ;)

Ja u siebie zmniejszyłem szerokości między redlicami ;) A znaczników nie używam ponieważ sieję agregatem uprawowo siewnym ale jak Ty używasz to jakbyś zrobił tak jak ja to znaczniki z dwóch stron musiałbyś zmniejszyć ;)

Edytowano przez rafto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

zastanawia mnie jedno czy takim siewnikiem można siać dookoła czy raz za razem i co jak ścieżki wyjdą Ci koło granicy ? Tzn jak będzie jeździł dookoła wówczas podwójne ścieżki mogą ci wyjść w środku lub coś dziwacznego a jak raz za razem wówczas moze wyjść pierwszy od granicy. Do rzeczy jak tym się sieje tzn raz za razem czy dookoła co z uwrociami czy np. podniesienie siewnika na uwrociu powoduje zmianę na liczniku tzn. obok granicy 0 uwrocie 1 z drugiej strony 2 drugie uwrocie 3 czy jakoś inaczej to działa  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialas33
      Witam, Potrzebuje pomocy w ustawieniu ścieżek technologicznych w siewniku euro masz 2,7m, ścieżki pod opryskiwacz 12m. Dodam iż opisy że starszych modeli siewnikow nie pasują gdyż ścieżki załącza się elektroniczne sterownikiem
    • Przez agropiotrmosz
      Witam
      Czy próba kręcona przy rzepaku w poznaniaku S043 podaje równą dawkę na ha? czy siewnik później wysiewa inną wartość?
      Bo siałem rzepak i miałem ustawioną skrzynie na dawkę 3,7 kg /ha a w polu wychodziło więcej
       
       
    • Gość
      Przez Gość
      Witam , wie ktoś ile razy zakręcic kołem w siewnika Poznaniak 6 so43/3c koło 4.00-16? Samą próbę wiem jak zrobić chodzi o te obroty koła bo na instrukcji mam inacZej napisane aniżeli na tabeli na pokrywie siewnika. I chodzi o obroty z uwzględnieniem 7% poślizgu.
    • Przez Majkelo
      Zapewne temat byl gdzies poruszany....
      Panowie jak rozwiazac problem sciezek technologicznych przy szer. opryskiwacza 18m i siewnika 3m.
       
    • Przez Krzysiu64
      Mam problem z siewnikiem poznaniak 6
      SO43/3 przy powtarzaniu próby kręconej siewnika  waga za każdym razem jest inna. Co jest tego przyczyną 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj