Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

Chłopaki a przy poznaniaku 2.7 i opryskiwaczu 15m dużo zabaawy będzie żeby jakoś to ustawić? ma to może ktoś rozrysowane, bądz komuś się chce to rozrysować? A i w przypadku gdybym musial w pierwszym przejezdzie zamknąć pół siewnika, skąd pozniej bede wiedzial gdzie dokladnie jechać ?! pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Jeśli nie masz to kup sobie głowiczki obrotowe do opryskiwacza albo powstawiaj zaworki między końcówkami i wtedy będziesz mógł dostosować szerokość opryskiwacza do ścieżek a nie odwrotnie ;) . Problem może być tylko jeśli masz jakies przeszkody na miedzy lub za miedzą bo lance mogą wystawać po za miedzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

@aster453 Jak siejesz połową siewnika to zostaje Ci ślad w którym miejscu jechał siewnik, zawracasz i bierzesz granicę tego sianego na środek ciągnika i jedziesz tak jak po znaczniku. Gorzej to wychodzi jeśli ktoś ma znacznik na koło ustawiony, ale ja akurat mam na środek maski, więc nie mam tego problemu. ;)

czyli co ? podczas pierwszego razu wyłączam połowę siewnika a następnie na oko lekarza jadę na połowę sianego/agregatowanego jeśli np mam zestaw uprawowo-siewny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

Posiadam siewnik amazone d7 33 czyli szerokosc siewu 3,3 metra,  ustawienia sciezek 0123. Rosiewacz mam do 18 metrow. Przymierzam sie do zakupu opryskiwacza. Czy przy tej szerokości roboczej siewnika da sie ustawiac sciezki? Jesli tak to jak? i jaki opryskiwacz wybrac żeby to wszystko wspolgrało?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brawo    1

Co rozumiecie przez słowo "włącz / wyłącz" połowę siewnika, mój polonez nie jest dzielony na połowy. Czy chodzi o zasuwanie zasuwek, czy może jest inny sposób? :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobys    30

Witam, mam pytanie mam belkę 24 m i siewnikiem 3 m wychodzi mi że raz wkoło na połowie i potem normalnie , czy to będzie okej ?

Edytowano przez Kobys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deere2140    21

Mam opryskiwacz 12m i siewnik 3m , to będę musiał zrobic dwa przejazdy i zamknąć ,  1-1-0-1-1-1-1-0-1-1-1-1-0 , gdzie 0 to przejazd z zamkniętymi otworami w siewniku , a 1 to przejazd normalny . 


Moja potęga : John Deere 2140 i Zetor 7211
John Deere...Niezawodność jest naszą Siłą
Nothing Runs Like a Deere and Zetor ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

nie, najpierw jedziesz siewnikiem wkoło siejąc połową szerokości, potem jedziesz cała szerokością, czyli po dwóch przejazdach masz posiane 4,5m (oczywiście jak siejesz połową szerokości siewnika to połowa siewnika jest zamknięta) nastepny przejazd robi już ścieżki technologiczne. Między ścieżkami technologicznymi masz 3 przejazdy siewnika, a nie tak jak zaznaczyłeś cztery


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deere2140    21

dlaczego dookoła pierwszy raz połowa siewnika?


Moja potęga : John Deere 2140 i Zetor 7211
John Deere...Niezawodność jest naszą Siłą
Nothing Runs Like a Deere and Zetor ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

Jeśli belkę w opryskiwaczu mamy parzystą np 12 18 24 to trzeba zacząć połową siewnika 

Mając belkę nieparzystą np 15 21 wtedy zaczynamy całą szerokością siewnika.

Najlepiej weźcie sobie kartkę i długopis i zasymulujcie sobie siew na polu i wam wyjdzie wszystko ładnie, bo myśląc bez kartki i długopisa wciąż każdy będzie pytał o to samo ...

 

oczywiście mowa o siewnikach 3m

bo siewnikiem 2.7 lub 3.3 to może i uda się zrobić ścieżki ale to już jest zabawa i celowanie czy w dobrym miejscu będzie ścieżka

Edytowano przez adrian3005

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

dlaczego dookoła pierwszy raz połowa siewnika?

 

no zobacz na swoja symulacje która podałeś wczesniej, jeśli ścieżka to 0 to z każdej strony bierze 6m i już masz 12m, a gdzie szerokość przejazdu 0?

 

tak jak kolega wyżej pisał, kartka i jedziesz i gwarantuje Ci że nic innego w tym temacie nie wymyślisz


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deere2140    21

aa juz wiem o co chodzi, rozrysowalem to na kartce. Dzięki za pomoc. ;)

 

Aa jeszcze jak juz kończe i ostatnia ścieżka i opryskiwacz nie sięga do końca pola to co robic ? 

Edytowano przez deere2140

Moja potęga : John Deere 2140 i Zetor 7211
John Deere...Niezawodność jest naszą Siłą
Nothing Runs Like a Deere and Zetor ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

Mógłby ktoś wstawić zdjęcia jak ma zrobione ścieżki w siewniku ? Zdjęcia tylko tyłu siewnika. najbardziej by mi zależało na swoich osobistych "patentach" ;) Przeszukałem internet i zero takich "obrazków" nawet na af :/  może być na maila:  grzes955@wp.pl    

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

wlasnie tez szukam metody na zamontowanie scieżek w poznaniaku bo zamykanie ręczne i wychodzenie co trochę mi się nie widzi. Jak bys cie mieli jakies zdjecia to poprosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrews1987    3

Panowie mam pytanie mam jedno pole szerokie na którym chciałbym zrobić ścieżki do opryskiwacza. Zmieniłem opryskiwacz na 12m ale siewnik to poznaniak 2,7 i mam tu pytanie czy jest możliwość jeżdżąc od jednej strony siewnikiem liczyć które rurki zatkać żeby pasowało pod 12m????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

Przerób poznaniaka na 3 m i będzie po problemie ;) Nie wyjdzie Ci tak jak chcesz zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor95    2

Witam. Chciałbym prosić o pomoc, przy wyznaczeniu ścieżek technologicznych. Siewnik poznaniak 2,7m, opryskiwacz 12m. Jak wyliczyć w tym zestawie który lej i kiedy zamknąć, aby pasowało pod 360-siątkę. Bardzo proszę o pomocne rady, jest to mi całkiem obcy temat i nie mam pojęcia jak do tego dojść. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrews1987    3

Kolego mi mówił dopiero wyżej kolega że jest ciężko tak wyliczyć co który lejek. Bo do ścieżek przy opryskiwaczu 12m musi być siewnik 3m. choć mi by się przydało też jakoś wyliczyć od granicy co która rurka ma być zamknięta według mnie to wyliczył jakby jeździł od jednej granicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

Do ścieżek może być siewnik 2,4 m , ja swoim amazone 2,5m i zostawiam ścieżki na 12 m ale agregatem uprawowo-siewnym zawsze się lekko nadjedzie i wychodzi ok ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek151    1

Witam. Posiadam siewnik 4m Nordsten, opryskiwacz z belką 20m i rozsiewacz nawozu również 20m. W przyszłym tygodniu będę siał pszenicę i chciałbym zacząć zakładać ścieżki technologiczne i z tego co wywnioskowałem to wychodzi mi, że od granicy pola należy zamknąć na trzecim siewniku zapadki za kołami ciągnika a później na co piątym siewniku, dobrze myślę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialas33
      Witam, Potrzebuje pomocy w ustawieniu ścieżek technologicznych w siewniku euro masz 2,7m, ścieżki pod opryskiwacz 12m. Dodam iż opisy że starszych modeli siewnikow nie pasują gdyż ścieżki załącza się elektroniczne sterownikiem
    • Przez agropiotrmosz
      Witam
      Czy próba kręcona przy rzepaku w poznaniaku S043 podaje równą dawkę na ha? czy siewnik później wysiewa inną wartość?
      Bo siałem rzepak i miałem ustawioną skrzynie na dawkę 3,7 kg /ha a w polu wychodziło więcej
       
       
    • Gość
      Przez Gość
      Witam , wie ktoś ile razy zakręcic kołem w siewnika Poznaniak 6 so43/3c koło 4.00-16? Samą próbę wiem jak zrobić chodzi o te obroty koła bo na instrukcji mam inacZej napisane aniżeli na tabeli na pokrywie siewnika. I chodzi o obroty z uwzględnieniem 7% poślizgu.
    • Przez Majkelo
      Zapewne temat byl gdzies poruszany....
      Panowie jak rozwiazac problem sciezek technologicznych przy szer. opryskiwacza 18m i siewnika 3m.
       
    • Przez Krzysiu64
      Mam problem z siewnikiem poznaniak 6
      SO43/3 przy powtarzaniu próby kręconej siewnika  waga za każdym razem jest inna. Co jest tego przyczyną 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj