Polecane posty

Michalmeer    483

ja miałem poznaniaka z orginalnymi scieżkami ;p


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brawo    1

Kilka lat temu kupowałem nowego POLONEZA, to za elektryczne sterowanie ścieżkami dopłacałem coś około 4 tys. PLN , ( tj. sterownik + cały system czujników ). ;)

 

Przepraszam, trochę się zagapiłem, to odpowiedź na pytanie z poprzedniej strony. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak zamykać ścierzki w poznaniaku 2.70m na 18 metrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

18/2,7 = 6,67 siewnika - na tych parametrach nie jest to do uzyskania.

Zwęzić siewnik do 2,65 m i ścieżki na 16 m.

To tak zaczynasz połową siewnika następnie 2 pełne i w kolejnym ścieżki 5 siewników pełnych i w kolejnym ścieżki.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor135    0

witam mam taki problem z amazone d8 przyznaje ze sieje bez sciezek przejazd ale w tym roku mlodszy syn pociagnal za ten licznik przejazdow a starszy sial ze znacznikami i bez no inarobilo sie co ktorys przejazd te sciezki sie zamykaly tragedia po wschodach sial raz przy razie i duzo szpurow jak to teraz wylaczyc bo chce siac rzepak i zeby gipsu nie narobic z gory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pleban1330    1

witam posiadam oprzskiwacz 18 m oraz siewnik 3m w zwiazku z tym sciezki wyjda tak ze pierwszy przejazd polowa siewnika a potem juz normalnie sciezki otwieram co 3 przejazd ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Co 3 przejazd? Wtedy będziesz mieć ścieżki co 9m a nie co 18m. Wg mnie powinieneś zacząć 2 razy normalnie obsiać, za 3 razem ścieżka. A potem to co 6 przejazd ścieżka i będziesz miał 18m.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

Milan to tak nie wyjdzie,

ja przy 15m robie na poczatku na 3. przejeździe a później co 5 przejazdów.

Na 18m (parzystą ilość powtórzeń - 12,18,24,30) musi na początku siać na pół siewnika bo scieżki idą na srodku siewnika, no chyba ze kolega ma wyższy poziom abstrakcji i technologii i zakłada scieżki asymetrycznie - w jednym przejeździe robi jeden slad, w drugim przejeździe drugi slad.

Próbowałem tak ale bez dobrego GPS jest cholernie ciężko zrobić równoległy przejazd


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

kolego na 18m to pierwszy jedziesz na 0.5 siewnika potem przy pełnym 3 przejeździe robisz ścieżkę a później jak dobrze obliczyłem co 6 przejazd masz ścieżkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek88    2

U siebie mam siewnik 3m i opryskiwacz 12. Od granicy jeden cały, później zamykam na jedno koło, jak wracam to też mam zamknięte i ścieżka wychodzi na łączeniu siewników. Da radę to dobrze zrobić, ale znaczniki najlepiej przedłużyć na środek ciągnikach i zaczynać siać od prostej granicy. Problem jest tylko na ciasnych łukach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Milan to tak nie wyjdzie,

ja przy 15m robie na poczatku na 3. przejeździe a później co 5 przejazdów.

Na 18m (parzystą ilość powtórzeń - 12,18,24,30) musi na początku siać na pół siewnika bo scieżki idą na srodku siewnika, no chyba ze kolega ma wyższy poziom abstrakcji i technologii i zakłada scieżki asymetrycznie - w jednym przejeździe robi jeden slad, w drugim przejeździe drugi slad.

Próbowałem tak ale bez dobrego GPS jest cholernie ciężko zrobić równoległy przejazd

A no to sorry, coś źle obliczyłem, wyjdzie tak jak mówisz. Dobrze że przynajmniej dobrze oceniłem że co 6 przejazd :D


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

kolego Bartek za dużo zabawy jak na łączeniu wychodzi. Lepiej na 12m dać 1 cały potem połową i jechać później już całym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek88    2

Czy ja wiem :) I tak na te 12 metrów trzeba 2 razy wyjść niezależnie od sposobu zakładania. Już się przyzwyczaiłem że zawsze muszę wyjść na drugim poprzeczniaku, czy to zamknąć lub otworzyć zasuwki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

ale majac na srodku siewnika 2 sciezki to zawsze odległość od lewej do prawej jest np 120 cm.

robiąc po jednej sciezce - ta odległość faluje. u mnie zdarzał się rozrzut do 40-50cm, raz 90cm a raz 150.

Co później pryskają czy rozsiewając nawóz?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek88    2

Mam u siebie rozstawione na 135 cm (uprawiam buraki i ziemniaki), i odchyleń większych jak 5 cm nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pleban1330    1

Tzn. tak co 6 przejazd otwieram zgadza sie a 3,5 przejazdu to od granicy .Zrobilem blad bo moglem kupic burego z belka 21 m a z ta 18m jest troche wiecej kombinacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

a jak założyć ścieżki siewnikiem poznaniak 2,7m, rozstaw kół do c-330 i szerokość opryskiwacza i rozsiewacza 10m szerokość pola 80 m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

zachacz siewnik i jedz pomału po miekkiej ziemi ... jeden patrzy z tyłu gdzie idą koła drugi pomalutku jedzie


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

nie trzeba jechac, wystarczy się odsunąc i popatrzyć, ja tak ustawiam i pod duży i pod mały siewnik


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Driver220    0

Witam, chcę kupić siewnik Amazone D8, tylko nie wiem jak tam załączają się ścieżki technologiczne. Na przykładowych zdjęciach, które zamieściłem są dwa typy załączania, chciałbym się dowiedzieć jak one działają i które rozwiązanie jest lepsze. Proszę o dokładne wytłumaczenie zasady działania. Za odpowiedzi z góry dziękuje. :)

post-35654-0-38591900-1384722166_thumb.jpg

post-35654-0-73774300-1384722176.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

W pierwszym masz na pilota który tam wisi, a drugie hydrauliczne przełączane razem ze znacznikami .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Driver220    0

Dzięki Darpol za odpowiedź, czyli w tym pierwszym załączanie polega na tym że jak się belka uniesie to poprzez tego tzw. pilota załącza ścieżki, tak? A w tym drugim przypadku to po nastawieniu za którym razem ma ścieżkę załączyć podczas zmiany znacznika załączają się też ścieżki, dobrze rozumiem??? Które rozwiązanie jest lepsze???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Sory! Ja tak napisałem bo myślałem że trochę kumasz i załapiesz mój żart.Pierwszy za każdym przejazdem zmieniasz nastawienie automatu "pilotem" tzn tym sznurkiem a ścieżka robi się kiedy liczydło wskazuje "0"a w drugim samo się przełącza po każdej zmianie znaczników a scieżka też na 0 musisz mieć założoną odpowiednią tarczę w automacie zależną od szer. siewnika i opryskiwacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialas33
      Witam, Potrzebuje pomocy w ustawieniu ścieżek technologicznych w siewniku euro masz 2,7m, ścieżki pod opryskiwacz 12m. Dodam iż opisy że starszych modeli siewnikow nie pasują gdyż ścieżki załącza się elektroniczne sterownikiem
    • Przez agropiotrmosz
      Witam
      Czy próba kręcona przy rzepaku w poznaniaku S043 podaje równą dawkę na ha? czy siewnik później wysiewa inną wartość?
      Bo siałem rzepak i miałem ustawioną skrzynie na dawkę 3,7 kg /ha a w polu wychodziło więcej
       
       
    • Gość
      Przez Gość
      Witam , wie ktoś ile razy zakręcic kołem w siewnika Poznaniak 6 so43/3c koło 4.00-16? Samą próbę wiem jak zrobić chodzi o te obroty koła bo na instrukcji mam inacZej napisane aniżeli na tabeli na pokrywie siewnika. I chodzi o obroty z uwzględnieniem 7% poślizgu.
    • Przez Majkelo
      Zapewne temat byl gdzies poruszany....
      Panowie jak rozwiazac problem sciezek technologicznych przy szer. opryskiwacza 18m i siewnika 3m.
       
    • Przez Krzysiu64
      Mam problem z siewnikiem poznaniak 6
      SO43/3 przy powtarzaniu próby kręconej siewnika  waga za każdym razem jest inna. Co jest tego przyczyną 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj