Polecane posty

akaku    79

Panowie mam siewnik poznaniaka 2,7 a opryskiwacz 12m. Jesli zrobie pierwszy przejazd całym i drugi przejazd całym siewnikiem to da nam 5,4m wiec do 6m brakuje nam 0,60 cm, wiec trzeci przejazd siejemy od brzega 0,60cm i zamykam 2 ścieżki i rozmierzam roztaw c360 i zamykam też jeszcze 2 ścieżki w trzecim przejeździe i mam zrobione ścieżke. Dobrze mysle?


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

Witam, znalazłem wyliczenia które redlice i kiedy trzeba zamknąć do siewnika 2.7m i opryskiwacza 12m.

Zawsze liczy się od strony miedzy przy której zaczynamy siać, na razie sprawdzałem tylko w teorii czyli na kartce bo zborze już posiane, ale zgadza mi się wszystko co do centymetra.

 

Co by nie było że przypisuje sobie czyjeś wypociny :)

To obliczenia ścieżek dla siewnika poznaniak 2,7 m i opryskiwacza 12 m, ciągnik c-330 o rozstawie kół 135 cm , wyliczenia dla pól o szerokości do 120 m ,wymaga tylko liczenia kolejnych przejazdów.

 

Podziękowania dla adam69b z agrofoto.pl

post-52961-0-00969400-1351588596_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

Ja u siebie też robię ścieżki 12m poznaniakiem 2,7m. Jest z tym trochę problemów, jak ktoś ma dopasowany siewnik do opryskiwacza to liczy tylko do 4 czy 5 a tu trzeba niestety liczyć wszystkie przejazdy i za każdym razem inne lejki zamykać żeby potem jaja nie powychodziły na polu. Dobrym sposobem jest przyklejenie karteczki na szybie i zapisywanie przejazdów lub rozsypanie odrobiny zboża przy zamknięciu ścieżek i później można krokami się upewnić czy już pora na kolejne ścieżki.

Tak porównuje ze swoimi i ja mam trochę inaczej liczone ale to może dlatego że u mnie są węższe środki (9 lejków otwartych między kołami) bo tak pasuje mi pod c-330. Widzę też że ogólnie mam 1 lejek mniej na każdy opryskiwacz, ale to już sobie każdy musi sam dostosować bo jeden przy sianiu robi idealnie odstęp ok 10cm pomiędzy skrajnymi lejkami sąsiednich przejazdów siewnika a inny sieje tak że mu pierwszy lejek wchodzi w ostatni poprzedniego przejazdu albo nawet jeszcze bardziej, bo i tak też nieraz po polach widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak jeszcze miałem siewnik Poznaniak 2.7m to opryskiwacz ustawiałem nie na 12 a na11 metrów i było dobrze, bez zbędnego rozpisywania na kartce tych wszystkich przejazdów.Małym minusem była nakładka 20 centymetrowa.Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja u siebie też robię ścieżki 12m poznaniakiem 2,7m. Jest z tym trochę problemów, jak ktoś ma dopasowany siewnik do opryskiwacza to liczy tylko do 4 czy 5 a tu trzeba niestety liczyć wszystkie przejazdy i za każdym razem inne lejki zamykać żeby potem jaja nie powychodziły na polu.

 

Tak jak kolega @KRISTOFORn pisze, opryskiwacz 12-to metrowy na 11m lejki zamykane za kołami i nie potrzeba nic kombinować z innymi lejkami za każdym razem, tylko jeden warunek - rozpoczynanie siewu połową siewnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6863

1. A na 15m z 2,7m siewnika to w opryskiwaczu zakręcić dwie skrajne końcówki aby skrócić go do 14m?

2. @Toru, te wyliczenia pasują pod każdy siewnik 2,7m? Czy różne siewniki mają różny rozstaw redlic?

 

3. No i pytanie ogólne, jak ścieżki są zrobione np. pod 15m to rozsiewacz (nie lejek) również na 15m powinien być ustawiony czy troszkę szerzej aby przejazdy trochę się na siebie nakładały i było równomiernie rozsiane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

wszystko da się zrobić co najwyżej zamknąć dwie albo trzy dysze w opryskiwaczu i gotowe sasiad tak zrobił bo siałem mu rzepak ja robię ścieżki na 12m bo taki posiadam sąsiad ma opryskiwacz na 15m to sobie zamknął parę dysz i po kłopocie, rozsiewacz mam taki że mogę rozrzucać na 24m ale mam ustawione na 15 a jak zaczynam pole to daję mniej obrotów na silniku to ładnie rzuci tylko na 12m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

1. A na 15m z 2,7m siewnika to w opryskiwaczu zakręcić dwie skrajne końcówki aby skrócić go do 14m?

2. @Toru, te wyliczenia pasują pod każdy siewnik 2,7m? Czy różne siewniki mają różny rozstaw redlic?

 

3. No i pytanie ogólne, jak ścieżki są zrobione np. pod 15m to rozsiewacz (nie lejek) również na 15m powinien być ustawiony czy troszkę szerzej aby przejazdy trochę się na siebie nakładały i było równomiernie rozsiane?

 

1. Tak dwie, po jednej z każdej strony, bo dysze są co 50cm. = 14m i po 25 cm będzie zakładu z każdej strony, inaczej nie pasuje.

2. Rozstaw redlic nie jest jednakowy, we wszystkich siewnikach

3. Trochę szerzej, może być zakład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6863

Trudno, te 25cm to jeszcze nie jest tak dużo. Jak się pryska "na oko" to robią się większe nakładki a przy ścieżkach widać gdzie wjechać i jak jechać.

No właśnie tak myślałem że tamte obliczenia tyczą się konkretnego siewnika który ma ileś tam redlic...

Chciałem w tym roku zrobić ścieżki ale bałem się że jeśli coś spierniczę to trzeba będzie jechać obok ścieżek ;) Spróbuję wiosną w mieszance.

Dzięki za odpowiedź ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krakers16    2

Chetnie kupie ściezki technologiczne MECHANICZNE do Siewnika AMAZONE JUNIOR D7 Typ 25 .prosze o wszelkie informacje jesli ktos wie gdzie mozna kupic taki mechanizm:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Powinienem mieć taki automacik do D7 ale musiałbyś go raczej odebrać osobiście bo z wysyłką są problemy bo to 2m druta i kilka plastików .Chyba że to daleko od Lublina to jakoś wyślemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Zdjęcia da się zrobić ale to są oryginalne ścieżki d7 żółta skrzynka z wajchą z druta i wałek z trybikami montowany z tyłu aparatów wysiewających i to cały automat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Chyba mógłbym się zamienić, po świętach zobacze jakie mam w automatach.Oczywiście mówimy o amazone D-8 bo z iinych to najwyżej do hassi dkl mam jakiś bębenek ścieżek.

Edytowano przez Darpol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi8317    1

Witam jestem w trakcie kupna nowego opryskiwacza max 5000tyś zł jakom szerokość belki 12 czy 15 m najlepiej żeby pasowały ścieżki posiadam nowego poznaniaka 3 m z ścieżkami elektrycznymi wcześniej nigdy ścieżków nie robiłem więc proszę o porade opryskiwacz będzie pracował z zetorem 7211; i czy warto dopłacić za stabilizację belki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Siewnikiem tym to możesz robić ścieżki co 12 lub 15 metrów, stabilizacja belki jest przydatna na krzywych i nierównych polach. Po ścieżkach nie tylko będziesz jeździł opryskiwaczem, rozsiewacz nawozów też nie raz wjedzie na pole. Szerokość robocza obu maszyn musi być taka sama

Co to za opryskiwacz? Cena 5000 tyś to nie to samo co 5 tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2203

Ścieżki najlepiej robić przy 15m bedzie bo na 3 a potem na 5 przejedzie i odrazu masz 2 ścieżki za jednym przejazdem. Przy 12 metrach jest porażka 2 przejazdy trzeba zrobić żeby były 2 ścieżki,, najpierw 2 i 3 przejazd potem 3 i 4. Bedzie klops jeśli masz rozsiewacz na 12m :D. Za stabilizację warto jeśli orkę robisz zagonowym pługiem na napewno warto, tylko pytanie czy ta stabilizacja bedzie chodzić, ja mam w pilmecie i szału niema może spróbuje olejem posmarowac bo smar nic nie daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek918    6

Nie baw się w ścieżki 12 metrowe przy siewniku 3metrowym. Tylko i wyłącznie 15 metrów. Oprócz opryskiwacza zwrócić uwagę również na rozsiewacz do nawozów on też musi ci rzucać na 15 metrów abyś mógł korzystać z tych ścieżek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel23456    0

Tak jak koledzy piszą rozsiewacz i opryskiwacz musi mieć ta sama szerokość robocza inaczej będziesz miał całe pole zjeżdżone. co do sciezek to ja 3m siewnikiem robię tak ze pierwszy przejazd sieje połowa siewnika a potem to juz wychodzi ok tylko ze jest przy tym trochę zabawy dlatego sam sie przymierzam do opryskiwacza 15m bo będzie wygodniej. co do stabilizacji to mam w 12m pilmecie i szału niema tym bardziej przy belce 15m w jakimś niedrogim opryskiwaczy na żadna rewelacjie nie liczę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialas33
      Witam, Potrzebuje pomocy w ustawieniu ścieżek technologicznych w siewniku euro masz 2,7m, ścieżki pod opryskiwacz 12m. Dodam iż opisy że starszych modeli siewnikow nie pasują gdyż ścieżki załącza się elektroniczne sterownikiem
    • Przez agropiotrmosz
      Witam
      Czy próba kręcona przy rzepaku w poznaniaku S043 podaje równą dawkę na ha? czy siewnik później wysiewa inną wartość?
      Bo siałem rzepak i miałem ustawioną skrzynie na dawkę 3,7 kg /ha a w polu wychodziło więcej
       
       
    • Gość
      Przez Gość
      Witam , wie ktoś ile razy zakręcic kołem w siewnika Poznaniak 6 so43/3c koło 4.00-16? Samą próbę wiem jak zrobić chodzi o te obroty koła bo na instrukcji mam inacZej napisane aniżeli na tabeli na pokrywie siewnika. I chodzi o obroty z uwzględnieniem 7% poślizgu.
    • Przez Majkelo
      Zapewne temat byl gdzies poruszany....
      Panowie jak rozwiazac problem sciezek technologicznych przy szer. opryskiwacza 18m i siewnika 3m.
       
    • Przez Krzysiu64
      Mam problem z siewnikiem poznaniak 6
      SO43/3 przy powtarzaniu próby kręconej siewnika  waga za każdym razem jest inna. Co jest tego przyczyną 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj