Skocz do zawartości

Polecane posty

Tomek55    7

mam talerze jak kupowałem agregat uprawowo siewny to poprzedni właściciel dal tyle ze jak na razie nie były mi potrzebne

icek1    178

ja to nie robię bo to strata powierzchni pola i przez to nizszy plon

gwozd    101

niektórzy nie pryskają bo gniecie się i szkoda zboża

Zauwarzyłem pewną zasadę im lepiej widoczne/wyjeżdzone ścieżki tym ładniejsze zboże

Wiadomość z agroFakt.pl

poosa21    53

Jak by opryskac tylko raz na chwasty to nawet ścieżki by się nie przydały ale jak się jedzie 10 razy to nie ma możliwości żeby coś urosło po przejechaniu tyle razy więc sciezki są koniecznością.

Robroy    5

Jak kolega wyżej wspomniał - zależy od tego jak intensywne są zabiegi. Moim zdaniem warto.

Bobbi    1
Napisano (edytowany)

co się nie da, już ze 3 lata takim sieję, popatrz na film, ładnie widać co i jak:

Witam, właśnie szukałem tematu jak poszerzyć Poznaniaka 2,7 m na 3 m... Z tego filmu co widać? Że koła na odwrót? To wiem. A jak redlice skrajne przerobić?

Starego typu- na docisku sprężynowym?...

Edytowano przez Bobbi

Grzela    0

Witam !!! Zakupiłem siewnik Hassia DU 300 w dość dobrym stanie ale nie działa mechanizm od zamykania ścieżek podejrzewam, że czegoś brakuje. Czy ma ktoś z Was coś podobnego?

post-27617-0-64133000-1497820576_thumb.jpg

post-27617-0-39710100-1497820606_thumb.jpg

izydor6280    464

Witam, właśnie szukałem tematu jak poszerzyć Poznaniaka 2,7 m na 3 m... Z tego filmu co widać? Że koła na odwrót? To wiem. A jak redlice skrajne przerobić?

Starego typu- na docisku sprężynowym?...

popatrz dobrze, na filmiku wszystko widać  ;)

pod kątówkę trzymającą redlicę jest wspawany profil 40 czy 50mm, oczywiście do zewnątrz, do niego przykręcasz skrajną parę, przedłużasz też profil od docisku i nieco powiększasz "fasolkę" w uchwycie docisku

Bobbi    1

Przepraszam. Zasada "najpierw myśl, potem pisz" nie zadziałała :rolleyes: . Po kilkukrotnym obejrzeniu filmiku ze stopklatkami, załapałem co i jak :P . Ciekawe czy u mnie wydadzą skrajne lejki bo mam metalowe... Przy okazji: jak to później jest z normą wysiewu przy próbie kręconej? Przekładnię od razu ustawia się "w górę" o 10% czyli np. B4 zamiast dotychczasowej B2, a kołem kręci 10% mniej, czyli zamiast 38 razy na 2 ary to 34,2 raza, tak? Dobrze kombinuję? Pozdrawiam.

izydor6280    464

za zakładałem całe z tworzywa i nie ma problemu, więc myślę że i metalowe przypasują, jeśli można obracać uchwyt

wysiew zwiększam o 1 stopień więcej, czyli jeśli w tabeli jest wysiew 100kg na a1 to ustawiam na a2

eddi87    0

Panowie mam takie pytanie czy jak zrobię ścieżki pod opryskiwacz 10m to nawozy mogę siać tymi ścieżkami? Lej 300 kg. Czy muszę gęściej?

greg91    3

To zależy jak ci sypie ale raczej tak,tez mam lej i opryskiwacz 10m i jeżdżę tymi samymi ścieżkami

robi57362    53
Napisano (edytowany)

Zmierz sobie rozstaw kol w c 360 wez sobie kartke w kratke a najlepiej kilka sklej tasma kazda kratka to 2 lejki ktore zajmuja iles tam cm i wszysto sobie ladnie rozpisujesz pozniej zapisujesz co ktory przejazd ktore lejki zamknac i masz

Edytowano przez robi57362

asharot    175

W C-360 daruj sobie ścieżki bo wychodzi wężyk.Jak chcesz mieć równo posiane to tylko ciągnik z przednim napędem.

Pigmei    68
Napisano (edytowany)

No bez przesady, z przednim napędem do siewnika konnego :D

Edytowano przez Pigmei

robi57362    53

A co ma przedni naped do rownosci posiania . Jak wszystko jest wporzadku z ciagnikiem polem i siewnikiem to jest prosciutko

Sean    233

No bez przesady, z przednim napędem do siewnika konnego :D

:D  Najlepiej jeszcze JD ze 180 koni.     :P      :D

Witam wszystkich. Mam problem ze ścieżkami. Posiadam siewnik Amazone d7 2.5m 19 redlic, natomiast belka opryskiwacza to 15m.Ciągnik Ursus c360. Nie mam pojęcia jak zrobić ścieżki w takim przypadku. Pomoże ktoś? :)

Konrad_Duda    2

Strona 29 tego tematu- rozrysowane dwa warianty( ścieżki na dwa koła w jednym przejeździe i dwóch). Chyba że pytasz jak i które aparaty wysiewające zamknąć ale kryształowa kula mi się stłukła.

zimrex    2
Napisano (edytowany)

Witam serdecznie mam do was pytanie co sądzicie o ścieżkach technologicznych bo właśnie myślę na wiosnę zrobić pierwsze mam siewnik 3m i opryskiwacz 15m i jaki rozsiewacz poleciće z rozsypem na 15m i jakieś porady jak zrobić ścieżki tak żeby było dobrze z opryskami i nawozami 

Z GÓRY DZIĘKUJĘ

Połączone

Edytowano przez danielhaker

patryk741    25
rozsiewacz to polecam amazone zaf 604 fajnie sieje i nie jest drogi A na 15 metrów rzuci :D zaznacz sobie na zasuwkach przy siewniki gdzie są ślady traktora i przejedz od miedzy dwa przejazdy ... za trzecim "zamknij" te rurki które zaznaczyles zrób jeden przejazd i "otwórz " i wykonaj 4 przejazdy i znowu zamknij i tak ciągle :D

zimrex    2
dzienki za pomoc ale ja rozsiewacz coś z nowego co sondzicie o firmie Janpol

matias95    74
Sam będę się borykal z zakupem rozsiewacza dwutalerzowego na wiosnę. Kilku znajomych rolników poleciło mi rozsiewacze firmy Wop-rol. I na produktach tego producenta się skupię. Prawdopodobnie wart swojej ceny

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się