Polecane posty

woju88    0

jak to jest ?? ja wjade w pole z siewnikiem 3m a zakładam sciezki na 18m to przy pracy ze znacznikami to pewna ilość opuszczania i podnoszenia prawych i lewych znaczników , sama uruchomi zamykanie poszczególnych sekcji w siewniku. zadaje to pytanie bo nadejdzie niebawem nowy agregat kuhn-a , i sie zastanawiam ja to sie bedzie wszytsko działo w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dubzell    0

a czy ktoś wie na jakiej zasadzie napędzane są kółka wysiewające, te przy ścieżkach przy amazonce D7 30E. Bo kupiłem taki siewnik i tam ścieżki troche są za szeroko i muszę to przestawić i zastanawiam czy jak przestawie aparat o 2 kółka obok to jak sie zamknie ścieżka czy sie te drobne trybiki nie wyłamią bo ośka bedzie napędzać kółko, a aparat ścieżkowy będzie je blokował. troche zawiłe ale mam nadzieje że ktoś zrozumie o co mi chodzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

ma ktoś pomysł jak prosto zrobić ściezki dla siewnika 3m i opryskiwacza 10 m ?? :D zacząłem czytać ten temat i już z pół godzinki kombinuje na różniste sposoby jak to wszystko pogodzić...;/


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

ja nie robię wogóle ścieżek i sieje jak mi pasuje :) Przynajmniej nie mam pasków na polu :D


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

pasków? a jak pryskasz i rozsiewasz nawozy?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba25    0

Witam.

Mam opryskiwacz 18m szeroki i siewnik poznaniak 3m a do tego ciągnik c-360. Jak najlepiej zrobić żeby wyszły mi ścieżki technologiczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Ja mam problem, jak zrobić scieżki poznaniakiem 2,7 :) :) do rozsiewacza i oprywskiwacza 12 m I czy tam jakoś jest zautomatyzowane załazanie tych ścieżek, czy zabawa w mierzenie na polu :) Bo miałem pierwszy rok go i wiele przy nim sie nie bawiłem tylko siałem. Kumpel w rzepaku wymyslił taki sposób, zasiał i jak wzeszedł, to rozmierzył po 18 metrów pod jego opryskiwacz i wyjeździł ścieżki pod ZTSa :)


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

"siewnik 2,7m 12m zaślepić po jednej skrajnej dyszy zostaje lanca 11m i zwiększyć szer. siewnika na 2,75m 2,75*4=11m/to rozwiązanie stosowałem u siebie/" cytat z postu @ferdka1, wystarczylo poszukac na poprzedniej stronie. inaczej nie dasz rady zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Zgadza się dla innych szerokości też podałem wielkości.

dzięki Henius91@,niektórzy nie czytają tylko wolą się zapytać


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

bo ja przeczytałem 2 pierwsze i nic nie znalazlem a mi się paliło w jedno miejsce to sie zpaytałem hmm wezme oprywkiwacz, naleje wody, jak wzejdzie zboze to sobie pozaznaczam, a jak ciut większe bedzie to powyjeżdzam ścieżki i juz jak mam sie bawić, albo wezme sprzedam i kupie d7 :)


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

ile masz ha?? czy ja wiem czy Ci sie oplaca kupowac inny siewnik ze wzgledu na sciezki?? wedlug mnie sciezki najwazniejsze aby byly w rzepaku i pszenicy bo tam robisz najwiecej zabiegow a w pozostalych jezeli masz pare ha to nie warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Nie warto akurat,. jak mi sie pszenzyto okłosiło i mi mszyca wlazła to co jam iałem robić 5 ha do pryskania tylko jak teraz jak nie wiadomo jak :) Zżarła i mialem 2 silosyx 10 ton tylko zapowiadało sie więcej. wogóle to teraz idzie u nas nowa technologia uprawy. W jednej wsi, to w zwykłych zboząch po 7 razy jeżża to na takie chwasty to na robaka, to odżywek pelno ale i wqydajnosć jest tam tam opryskiwaz robi na 100ha ale jak policzyć cała robote co odwali to te prawie 1000 rocznie zalicza ciagnika wcale nie odczepiają. 12 ha mam do obsiania,. I jak powieksze nie będe isę tym kaleczył, po sezonie wymienie na D7 moze kumpel bedzie kupowal D8 to D7 sprzeda to wezme


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

7 przejazdów w łanie to zadne halo.

3 dawki nawozu i czesto 5-6 oprysków się robi, bo przecież pryskamy na różne rzeczy, wiele srodków nie można łączyć, na wiele rzeczy trzeba reagować szybko i nie ma jak połączyć z czymś co trzeba lac za 2tyg dlatego nie wyobrażam sobie teraz pol bez sciezek, szcegolnie na moich polach gdzie nie widac końca


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol0604    0

Witam powroce do glownego problemu tego tematu... :) moj sposob na sciezki przy jakiej kolwiek szerokosci siewnika i jakiej kolwiek szerokosci opryskiwacza jest taki... potrzebne beda dwa paliki i sznurek i izolacja :) sznurek musi mieć długość naszego opryskiwacza... na jego koncach przywiazujemy po jednym paliku... nastepnie rozmierzamy gdzie wypadaja koła naszego traktora ktorym wykonujemy oprysk(i zaznaczamy je izolacja obwijajac nia sznurek- najlatwiej podzielic sznurek na dwie polowy a nastepnie ustawiamy rozstaw kół tak aby jego srodek byl w pkt gdzie wypada srodek sznurka czyli szerokosci naszego opryskiwacza<juz jasniej sie nie dało>). Bedac na polu przy siewie wbijamy pierwszego palika w miejscu gdzie wykonujemy pierwszy przejazd czyli na "miedzy" przy "uwrociu" :) a sznurek rozciagamy po dlugosci tegoz "uwrocia" i gdy siewnik znajduje sie wmiejscu gdzie wypadaja na sznurku nasze sciezki po ustawieniu sie na lini nowego przejazdu zamykamy lejki ktore wypadaja na wprost dwoch pkt oznaczonych na sznurku izolacja, i gdy sciezka bd zrobiona przekladamy pierwszy palik dalej i dzieki czemu mamy gotowa pierwsza i przygotowana do zamkniecia 2 sciezke i tak za kazdym razem... :) i nasza praca przy robieniu sciezek ogranicza sie do przekladania palika i zamykania odpowiednich lejkow... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joachim    0

Witam!

Mam problem troszke z innej beczki ale związany ze ścieżkami. Chodzi o siewnik Amazone D8 special, problem polega na tym iz przy każdym przeżucaniu znaczników oczywiście chydraulicznie opada mi znacznik przedwschodowy a powinien tylko na zero w momencie gdy sa zamykane lejki. Dodam że lejki sa zamykane w odpowiednim momencie tylko gdy pokazuje sie zero. Bardzo prosze o pomoc bo juz wszystkiego probowalem i niewiem co moze byc przyczyna

dzieki i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer7745    19

JOACHIM; Odnośnie tych ścieżek w D-8 to steruje nimi specjalny zawór który przepuszcza olej w odpowiednim momencie a znajduje się z automatem.

Po pierwsze przełączając ścieżki musisz chwilkę przytrzymać dźwignię rozdzielacza aby olej podniósł talearze, a jak po zwolnieniu ciśnienia opadaję to sróbuj go wyregulować.

Regulacja polega na przestawieniu tulejki która jest na rurce wychodzącej z automatu ku dołowi do tyłu, wspomniana tulejka ma wkręconą śrubę M 8 i łączy się przez płaskownik z zaworem.

Poluzu śrubę i przestaw wspomnianą tulejkę, ale nie wiele, bo skok całości jest nie wielki.

D-8ki miały montowane rónież inne zawory (ale żadko) do sterowania ścieżkami przedwschodowymi, być może opisana regulacja nie będzie przydatna w twoim przypadku.

W jakiej kondycji masz sprężynę która pomaga cofnąć dźwignię zaworu?

Dlaczego nie sprawdzałeś tego przy zakupie?


ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyfral    0

Witam,

 

panowie robiąc ścieżki na 12m siewnikiem 3m, należy jak piszecie wyżej siać pierwszy siewnik jego "połową", zatem ten drugi przejazd jedziecie środkiem siewnika "na oko"? Mam nowego poloneza ze ścieżkami elektronicznymi, cZy muszę mu ustawiać jakoś - ile redlic ma zamykać oraz które? podejrzewam że tak, jeszcze jakby ktoś podrzucił...jak to zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Witam wszystkich stałem się posiadaczem siewnika Nordsten CLB MK II, który posiada mechaniczne ścieżki :) Wie ktoś jak one działają? Tam jes tak regulacja kułkiem 0,1,2,3 i od nowa 0,1,2,3 :) Nigdy nie miałem doczynienia z takim siewnikiem :) Może ktoś by pomógł i wytłumaczył jak to działa? :) Z góry dziękuje :)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

@cyfral

Skoro masz nowego to w instrukcji pisze co zrobić i jak przestawić zamykanie danych redlic. Ja mam Poznaniaka ze ścieżkami elektronicznymi i nic w nim nie przestawiałem.Jak otworzysz klapę zasłaniająca aparaty wysiewające to będzie widać które rynienki automat zamyka.Podłącz kabel pod instalację i niech ktoś ci włączy zamykanie ścieżek i wtedy zobaczysz jak to działa.


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialas33
      Witam, Potrzebuje pomocy w ustawieniu ścieżek technologicznych w siewniku euro masz 2,7m, ścieżki pod opryskiwacz 12m. Dodam iż opisy że starszych modeli siewnikow nie pasują gdyż ścieżki załącza się elektroniczne sterownikiem
    • Przez agropiotrmosz
      Witam
      Czy próba kręcona przy rzepaku w poznaniaku S043 podaje równą dawkę na ha? czy siewnik później wysiewa inną wartość?
      Bo siałem rzepak i miałem ustawioną skrzynie na dawkę 3,7 kg /ha a w polu wychodziło więcej
       
       
    • Gość
      Przez Gość
      Witam , wie ktoś ile razy zakręcic kołem w siewnika Poznaniak 6 so43/3c koło 4.00-16? Samą próbę wiem jak zrobić chodzi o te obroty koła bo na instrukcji mam inacZej napisane aniżeli na tabeli na pokrywie siewnika. I chodzi o obroty z uwzględnieniem 7% poślizgu.
    • Przez Majkelo
      Zapewne temat byl gdzies poruszany....
      Panowie jak rozwiazac problem sciezek technologicznych przy szer. opryskiwacza 18m i siewnika 3m.
       
    • Przez Krzysiu64
      Mam problem z siewnikiem poznaniak 6
      SO43/3 przy powtarzaniu próby kręconej siewnika  waga za każdym razem jest inna. Co jest tego przyczyną 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj