Polecane posty

Matey    885

w sprawie ścieżek na 12 metrów zostało już wszystko powiedziane i nic nowego nie wymyślisz, przejrzyj ostatnie posty i bedziesz wiedział jak zrobić ściezki bez zbędnych kombinacji 


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja robię tak jak powiedziałeś akaku i wszystko wychodzi. Robię jeden przejazd całym siewnikiem, na drugim przejeździe zamykam 2 lejki na jedno koło i z powrotem jadę nic nie zmieniając. Pozniej jeden przejazd pełnym siewnikiem i gotowa ścieżka na 12m. Według mnie zamykanie połowy siewnika jest dobre, ale jak dla mnie zbyt czasochłonne, bo mam za duże rozdrobnienie pól.
Do tego przy sposobie ktory ja praktykuje jest ciężej sie pomylić, bo zamykasz/otwierasz lejki zawsze po tej samej stronie pola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Może mi ktoś wytłumaczyć jak siać siewnikiem 3 metrowym żeby zrobić ścieżki na 24 m ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majcin    7

Zaczynasz połową siewnika(1,5m) dookoła, później 3x cały siewnik na czwartym robisz ścieżkę, od ścieżki na 8mym przejeździe robisz ponownie ścieżkę

             

taka sama zasada do 18m tylko ścieżka wychodzi na 3cim przejeździe i na 6stym przejeździe liczonym od ścieżki

post-28690-0-28383900-1457526257_thumb.jpg

Edytowano przez Majcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Jak się nie da siać na pół siewnika to co trzeba przesiać któryś siewnik połową żeby tak wyszło? I co później któryś siewnik na nowej szerokości to samo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majcin    7

Jak nie da się zamknąć połowy siewnika, siej pierwszy przejazd całym i drugi też. Jest też wyjście, połowa siewnika ta co ma być zamknięta nie zasypać tam zboża. Uruchom wyobraźnię może zobaczysz to (wolne miejsce między kreskami I  I  to szerokość siewnika)

post-28690-0-74588600-1457544235_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

A jaki to problem, skoro nie da się zamknąć połowy (tylko co stoi na przeszkodzie żeby zastawki zasunąć?) to po prostu sie sieje z nakładką, te 1,5m posiane gęściej nikomu nie zaszkodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Te przesianie jest tylko na pierwszej szerokości czy na każdej? Chyba coś zaczyna świtać że zakładka z ostatniego siewnika na 24m jest też pierwszą na nową szerokość i wtedy ścieżkę na którym przejeździe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Tylko na pierwszej. Widać że nie rozumiesz tego systemu, a skoro go nie rozumiesz to nie będziesz potrafił go dobrze używać nawet gdyby Ci pod nos podstawić gotowca. Weź kartkę papieru w kratę, przyjmij jedna kratka = 1m, rozrysuj dwie ścieżki i przeanalizuj to co tam masz. Jak zrozumiesz to nic na polu nie będzie Ci potrzebne prócz własnej głowy i ew. czegoś do zliczania przejazdów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzymek98    6

Witam. Mam siewnik Poznaniak 2.7 m opryskiwacz 15 m roziewacz nawozów 15 m. Jak robić ścieżki ? co ile przejazdów zamykac lejki i które zamykać ? z góry dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Przy rozstawie kół opryskiwacz /rozsiewacza około 135cm siewnik 270cm poznaniak lub do buraków 6 rzędowy.

5,5 siewników na przejazd opryskiwaczem. 11 siewników na dwa przejazdy i trochę wyobraźni... od miedzy robisz 3 przejazdy siewnikiem w 3 zatykasz na środkuj masz ścieżkę jedno koło z 4 siewnikiem się odsuwasz około 15cm i pomiędzy 3/4 masz ścieżkę na drugie koło...

Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Panowie a jak by zrobić zamykanie ściezek prosto na zapadki aparatów. Zamontowac siłownik na zapadki aby się otwierały i zamykały tylko jaki siłownik elektryczny użyć aby miał skok 600mm? 


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KacperDemczuk    298

Siemka panowie posiada ktoś tabelę wysiewu do siewnika nordsten lift-o-matic po polsku lub oryginalną?? 

jak by ktoś miał to proszę o wysłanie jej na e-maila markuss10@tlen.pl

Z góry wielkie dzięki 

Edytowano przez KacperDemczuk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Panowie, mam siewnik o szerokości 225cm i radlica od radlicy jest przesunięta o 15cm. Scieżki chciałbym robić pod opryskiwacz 12m czyli jak dobrze licze to trzeba zrobić 5 przejazdów żeby wyszło 12m i jak dobrze rozumiem przy 3-cim siewniku musiałbym zamykać radlicę na przeciwko kół czy coś źle policzyłem?? A może ktoś z was robił takim siewnikiem ścieżki i ma dobry sposób jak łatwo je zrobić? 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubamako66    546

sąsiad ma siewnik 2m i czy da nim zrobić ścieżki na 12m żeby zamykać za ciągnikiem leje a nie jak u mnie w siewniku trzeba zamykać za każdym razem inne bo nie wychodzi te same bo siewnik ma 2,5m, bo bym od niego pożyczył i bym u siebie siał ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393

sąsiad ma siewnik 2m i czy da nim zrobić ścieżki na 12m żeby zamykać za ciągnikiem leje a nie jak u mnie w siewniku trzeba zamykać za każdym razem inne bo nie wychodzi te same bo siewnik ma 2,5m, bo bym od niego pożyczył i bym u siebie siał ?

zamknij jedną lejkę i siej na 2,4m lub dwie skrajne z jednej i drugiej strony poco pożyczać i jechać 6x na 12m jak można 5x na 12m .szkoda deptać pola i tracić czasu .Poznaniakiem jest zabawa pod 12m ale idzie się nauczyć i sieje się jak w automacie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qpricz    0

Czy rzeczywiście jest tak, że siewnikiem 2,5m nie da się zrobić ścieżek pod opryskiwacz 12m, 5 przejazdów po 2,5m daje 12,5m czyli o 0,5 m więcej niż szerokość opryskiwacza, przez te 25cm z każdej strony na prawdę wychodzą aż takie mijaki przy opryskach? Wydaje mi się że taki 12 metrowy opryskiwacz przy standardowym rozstawie rozpylaczy opryska więcej niż 12m,czy może dawka na końcach będzie za mała? Wyprowadźcie mnie z błędu jeśli się mylę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Jak masz przypalić zboże to pokryje się idealnie całe pole, ale jak zwalczyć chwasta to będzie miał lepszy znacznik niż pianowy - bo na stałe, pasy zielska. Nie łatwiej przy siewie za każdym przejazdem zrobić nakładkę na jeden skrajny lejek tracąc 5x po ok 10cm, zamiast kombinować i liczyć na szczęście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qpricz    0

Puki co mam opryskiwacz 10m i siewnik isaria 2,5, do którego Niemiec dołożył ścieżki hydrauliczne ja jednak z nich nie korzystam bo nie bardzo mi się chce zaczynać z połowy siewnika a ich konstrukcja uniemożliwia robienie ścieżek w dwóch przejazdach (jeden siłownik zamyka obie strony na raz) myślałem o zmianie opryskiwacza na 12m lub o poszerzeniu tego, który mam do 12,5 ale nie wiem czy ma to sens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

też mam siewnik 2.5 i opryskiwacz 12, siałem normalnie bez zakładania i nie było żadnych pasów czy coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialas33
      Witam, Potrzebuje pomocy w ustawieniu ścieżek technologicznych w siewniku euro masz 2,7m, ścieżki pod opryskiwacz 12m. Dodam iż opisy że starszych modeli siewnikow nie pasują gdyż ścieżki załącza się elektroniczne sterownikiem
    • Przez agropiotrmosz
      Witam
      Czy próba kręcona przy rzepaku w poznaniaku S043 podaje równą dawkę na ha? czy siewnik później wysiewa inną wartość?
      Bo siałem rzepak i miałem ustawioną skrzynie na dawkę 3,7 kg /ha a w polu wychodziło więcej
       
       
    • Gość
      Przez Gość
      Witam , wie ktoś ile razy zakręcic kołem w siewnika Poznaniak 6 so43/3c koło 4.00-16? Samą próbę wiem jak zrobić chodzi o te obroty koła bo na instrukcji mam inacZej napisane aniżeli na tabeli na pokrywie siewnika. I chodzi o obroty z uwzględnieniem 7% poślizgu.
    • Przez Majkelo
      Zapewne temat byl gdzies poruszany....
      Panowie jak rozwiazac problem sciezek technologicznych przy szer. opryskiwacza 18m i siewnika 3m.
       
    • Przez Krzysiu64
      Mam problem z siewnikiem poznaniak 6
      SO43/3 przy powtarzaniu próby kręconej siewnika  waga za każdym razem jest inna. Co jest tego przyczyną 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj