Polecane posty

lukasz222    2883
Napisano (edytowany)

Sieje się raz za razem, a ścieżki na uwrociach (czy dookoła pola - zwał jak zwał) robi się osobno. Ja np. u siebie najpierw sieję po bokach, do momentu założenia pierwszej ścieżki z obu stron, a później raz za razem od jednej strony, na poprzeczniaku ścieżki nie zakładam. Na większe areały i opryskiwacze sieję od jednego boku raz za razem, a pod koniec sieję jednym ciągiem poprzeczniaki i drugi bok, tak że ścieżka idzie jednym śladem dookoła pola.

Edytowano przez lukasz222

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janek35    0

Mam siewnik amazone d7 i automat do ścieżek 01234 , a potrzebny mi jest 012345, jakby ktoś chciał się zamienić to piszcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

jak zrobić ścieżki na 12m siewnikiem 2.5m ?wychodzi na 12.5m | | Ś | | | | Ś | | | | ... no to nie bardzo opryskiwacza nie poszerze, można coś zrobić aby na 12m wyszło ?

 

Ja kiedyś problem 0,5 m rozwiązałem poszerzeniem opryskiwacza o 2 dysze i w nie zamontowałem dysze o mniejszym wydatku, kilka lat tak pryskaliśmy.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosa29    2

a jak zrobić ścieżki na poprzeczkach żeby nie były zarośnięte zawsze mnie to nurtowało bo jak będziemy siać i zajedziemy za daleko to w tedy na poprzeczkach nie zrobi ścieżek chodzi że na 15 a za tym 3 może już być zasiane

m to dopiero za 3 siewnikiem 3m robi się ścieżki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

To trzeba trzymać odległość od miedzy i tyle. Kwestia praktyki, na początku można sobie wbijać tyczki po bokach pola i się mniej więcej tym sugerować. Ewentualnie zrobić najpierw te 3 przejazdy na poprzeczniaku, ale wtedy ujeździsz sobie to co zasiane robiąc nawrót

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapec22    37
Napisano (edytowany)

okazało się że mój siewnik 2.5m ma już ustawione redlice na szerokość 2.3m czyli dobrze, bo po przejeździe w jedną stronę a potem w drugą krańcowa redlica nie może iść przecież w tym samym miejscu co wcześniej tylko obok tyle co rozstaw redlic a u mnie to 10cm więc ścieżki na 12m wyjdą dobrze mówię ?

 

pierwszy przejazd 230 +10 

drugi  230 +10

trzeci  230 +10 ścieżka

czwarty 230 +10

piąty 230 +10 = 12.00m

 

pierwszy raz bd siał i w dodatku robił ścieżki :P

Edytowano przez kapec22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Przy siewniku 2.5-metrowym powinieneś mieć rozstaw redlic na 2.4m.

Nie wiem co to za siewnik ale przeważnie skrajne redlice są ustawione że idą po wewnętrznej stronie koła tak że w następnym przejeździe koło idzie po tym samym śladzie.

Ciężko jest zrobić ścieżki 2.5-metrowym siewnikiem po opryskiwacz 12-m,wychodzą ułamki.

Najlepiej robi się ścieżki pod to co można podzielić.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapec22    37
Napisano (edytowany)

tak redlice idą po wewnętrznej stronie koła, ale podczas siewu nie patrzy się gdzie idzie koło tylko znacznik się ustawia pod szerokość traktora żeby przy drugim przejeździe redlica szła 10cm obok a jakby patrzył na koło to nie wyjdzie bo odległość od koła a redlicy jest inna i dlatego siewnik na 2.3m bo dochodzi te 10cm i jest 2.4m

dobrze myślę ? 

Edytowano przez kapec22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392
Napisano (edytowany)

4,5 siewnika na opryskiwacz tak jak w 6-ścio rzędowym siewniku do buraków. 9 siewników na 2 opryskiwacze.

Siejesz 2 razy od miedzy na łączeniu siewników 2/3 jedno koło opryskiwacza na środku 3 siewnika drugie koło, następnie odwrotnie na środku 7 i pomiędzy 7/8 drugie koło i od nowa. Oczywiście przy rozstawie kół opryskiwacza 135cm.

Wychodzi co prawda 12,15m ale można zasiać trochę na zakładkę te 3cm i będzie co do cm

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Miałem kiedyś 12,2 m zasiane i po oprysku okazało się że zostały wstążki chwastów, rozwiązaniem okazał się pomysł opisany powyżej.

 


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek90    7

witam, jesli bylby ktos zainteresowany zamiana automatu mechanicznego do sciezek w siewniku amazone d7, mam na 4 przejazdy czyli 0 1 2 3 , a potrzebuje na 5 przejazdow 0 1 2 3 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

jaka macie szerokość ścieżki na koło 9,5 w ciągniku  ?


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Też można zrobić zamykając zasuwy na redlicach,tylko że z pełnym zbiornikiem ciężko zasunąć tak zasuwę żeby żadne ziarno nie przeleciało.

W automatach jest łatwiej bo sam liczy przejazdy i nie musisz wychodzić z ciągnika. Blokowane są aparaty wysiewające na wybranych redlicach co daję 100% pewności że żadne ziarno nie wpadnie w redlice.

Konny ma 2,5m pod 12metrowy opryskiwacz będzie ciężko,musisz rozpisać. sobie na kartce


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

jak robicie ścieżki w rzepaku bo po zasunięciu zasuw rzepak cały czas jest pod rolką i go podaje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

X lat temu jak sieliśmy rzepaku ok. 8 kg/ha ten patent się sprawdzał zaś dziś przy 3 kg/ha siejemy bez ścieżek, trzeba by pokombinować aby założyć sprzęgiełka na kółka i wyłączać kółka.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Teraz mam sprzęgiełka ale w poznaniaku zasuwałem zastawki i wychodziło dobrze przez jakies 5m nie było sciezek ale później sie pojawiały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GravV    0

Jak zrobic sciezki technologiczne :

siewnik:poznaniak3m/27 aparatow wysiewajacych

opryskiwacz:pilmet18m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Kolego jak przeczytałeś ten temat i nie widzisz dla siebie rozwiązania to dalszy temat nie ma sensu.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Pytanie do posiadaczy amazonek D7, D8 z aparatami do robienia ścieżek sterownymi hydraulicznie łącznie ze znacznikami, zmieniłem automat do robienia ścieżek z 12m na 15m i na jakim numerze powinno zakładać ścieżki? Bo ja ustawiłem na 3 ale coś mi to nie pasuje i raczej na 2 było by chyba lepiej, a chodzi o to aby jak najłatwiej w koło pola zrobić ścieżki na trzecim przejeździe i tak aby znaczniki pasowały bo jak mam na 3 to za bata mi znacznik ni pasuje co bym nie robił. A według moich obliczeń jakby dac na 2 to mozna by jechać jedną stroną do znacznika i potem przejechać na drugą stronę lub na polach z nieparzystą liczbą ścieżek jechać od jednej strony do przedostatniej ścieżki i dopiero wtedy przejechać na drugą stronę ale jak będzie parzysta liczba ścieżek to wtedy po przejechaniu na drugą stronę znacznik pójdzie po miedzy? Dobrze to ja myślę czy jest jakiś inny łatwiejszy uniwersalniejszy sposób aby to pasowało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Właśnie montuje ścieżki technologiczne w poznaniaku 2008 rok. Mam pytanie odnośnie montażu tych zabieraków na wałku wysiewającym.

Kolejność elementów patrząc gdy się stoi za siewnikiem od lewej. Najpierw tulejka z kołkiem blokującym, potem sprężynki, potem takie kółko z blaszanym kołnierzem (nachodzi na sprężynki i częściowo tulejkę z kołkiem blokującym), no i oczywiście kółka wysiewające? Tak ma być? Bo na rysunku w katalogu sprężyna jest między kółkiem z kołnierzem a kółkiem wysiewającym. Ale wg mnie tak nie będzie działać.

Czy w związku z tym elementem, który powoduje że kółko wysiewające zaczyna się kręcić są dwa końce sprężynek wchodzących w otwory w kółku wysiewającym?

Jak dobrze to wszyto rozumiem to, gdy wałek sterujący ścieżkami przesunie się w prawo to wszystkie kółka sieją ścieżek nie robi. Gdy przesunie się wałek w lewo to końce sprężynek wysuwają się z otworów w kółkach wysiewających i ścieżki są robione?

Czy może jest tak, że na wałku z kołami wysiewającymi nic się nie suwa. A ścieżki są robione, gdy palce na wałku sterującym ścieżkami przesuną się w lewo i zablokują kółka wysiewające poprzez oparcie się na tych wypustkach na kółku z blaszanym kołnierzem?

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik95    1

Połączone

 

Witam mam siewnik poznaniaka 3m  jak zrobić scieżki technologiczne do opryskiwacza 12 m ?

Edytowano przez kris14
Pkt. 1.2 +1p. ostrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Wszystko jest dokładnie tak jak napisałeś. Jak złożysz sprzęgiełko to złap jedną ręką tulejkę a drugą kołnierz i spróbuj cofnąć do tyłu. Jak się zablokuję to dobrze. Wiele razy zdarzyło mi się przy montażu wałka wysiewającego że sprężynki nie  zaciskały się na tulejce więc ich jakość to loteria i lepiej sprawdzić zawczasu.

 

Ścieżki są robione wtedy gdy wałek wysunie się w prawo i palce zablokują ruch obrotowy kołnierza. Wtedy sprężynki się rozluźniają i tulejka co jest zablokowana kołkiem na wałku może się kręcić a kółko wysiewające stoi w miejscu.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialas33
      Witam, Potrzebuje pomocy w ustawieniu ścieżek technologicznych w siewniku euro masz 2,7m, ścieżki pod opryskiwacz 12m. Dodam iż opisy że starszych modeli siewnikow nie pasują gdyż ścieżki załącza się elektroniczne sterownikiem
    • Przez agropiotrmosz
      Witam
      Czy próba kręcona przy rzepaku w poznaniaku S043 podaje równą dawkę na ha? czy siewnik później wysiewa inną wartość?
      Bo siałem rzepak i miałem ustawioną skrzynie na dawkę 3,7 kg /ha a w polu wychodziło więcej
       
       
    • Gość
      Przez Gość
      Witam , wie ktoś ile razy zakręcic kołem w siewnika Poznaniak 6 so43/3c koło 4.00-16? Samą próbę wiem jak zrobić chodzi o te obroty koła bo na instrukcji mam inacZej napisane aniżeli na tabeli na pokrywie siewnika. I chodzi o obroty z uwzględnieniem 7% poślizgu.
    • Przez Majkelo
      Zapewne temat byl gdzies poruszany....
      Panowie jak rozwiazac problem sciezek technologicznych przy szer. opryskiwacza 18m i siewnika 3m.
       
    • Przez Krzysiu64
      Mam problem z siewnikiem poznaniak 6
      SO43/3 przy powtarzaniu próby kręconej siewnika  waga za każdym razem jest inna. Co jest tego przyczyną 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj