Polecane posty

fendt930    1

dołączę się do tematu do tej pory siałem na 15m bo taki automat był do ścieżek w siewniku Hassia 3m wyglądał to tak zaczynałem siać od granicy na automacie ustawiane było 3 4 z(ścieżka) potem 1 2 3 4 z(ścieżka) . tej jesieni robiłem ścieżki na 18m musiałem zamykać ręcznie mam pytanie czy można w jakiś sposób przerobić ten automat z 15m na 18m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Potrzebuję bębenek do automatu ścieżek amazone na 10 lub 15 ząbków ja mam na 12 ząbków, jeśli ktoś ma na zbyciu to bym odkupił lub się zamienił.

Edytowano przez piotrekzajaczkowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Pewnie jest jakaś ragulacja tylko na jakiej zasadzie to działa tak ja k amazone czy juz jest z pilotem ?


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hopper5    85

Witam. Potrzebuje automat do ścieżek amazone special II mam 0123 a potrzebuje 01234.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henes    11

Tak jak koledzy piszą rozsiewacz i opryskiwacz musi mieć ta sama szerokość robocza inaczej będziesz miał całe pole zjeżdżone. co do sciezek to ja 3m siewnikiem robię tak ze pierwszy przejazd sieje połowa siewnika a potem to juz wychodzi ok tylko ze jest przy tym trochę zabawy dlatego sam sie przymierzam do opryskiwacza 15m bo będzie wygodniej. co do stabilizacji to mam w 12m pilmecie i szału niema tym bardziej przy belce 15m w jakimś niedrogim opryskiwaczy na żadna rewelacjie nie liczę

Mam opryskiwacz 12m,rozsiewacz 12m i zamówiłem własnie agregat upraweowo siewny 3m.Czy nie lepiej jest zacząc robić obie sciezki w 2 przejeżdzie siewnika i przy 1 przejeżdzie opryskwacza wyłączyć 3 dysze niż zaczynać sianie połową siewnika lub zaczynać robić po jednej ściezce w 2 i 3 przejeżdzie siewnika?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel23456    0

robić po jednej ścieżkę w w dwóch przejazdach to nie wydaje mi się ze to byłby dobry pomysł. co do wyłączania dysz w opryskiwaczu to nigdy nie myślałem nad tym bo nie mam takiej możliwości w opryskiwaczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5549

Ja ścieżki robiłem tylko raz i za długo trwa siew bo mam normalnego poznaniaka S043 no i przez to musiałem co kilka przejazdów wychodzić z ciągnika zapier****ć za siewnik i zatykać lub wyciągać zastawki....


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Mam opryskiwacz 12m,rozsiewacz 12m i zamówiłem własnie agregat upraweowo siewny 3m.Czy nie lepiej jest zacząc robić obie sciezki w 2 przejeżdzie siewnika i przy 1 przejeżdzie opryskwacza wyłączyć 3 dysze niż zaczynać sianie połową siewnika lub zaczynać robić po jednej ściezce w 2 i 3 przejeżdzie siewnika?.

 

A przy sianiu nawozów co zrobić ?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henes    11

No tak,o tym nie pomyślałem.Czyli ten wariant rozpoczynania siewu odpada.Dzięki za zwrócenie uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    30

Lance opryskiwacza przedłuzyć o 1m i co 6 siewnik ścieżki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Jak ktoś by był zainteresowany zakupem kompletnego zestawu do zakładania ścieżek to u nas w sklepie przyfabrycznym taki zestaw do Poznaniaka/Poloneza kosztuję 2038zł netto, teoretycznie można go założyć do każdego siewnika który ma okrągły wałek wysiewający o średnicy 20mm.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Mam Amazone D7 s2, jest w nim zamontowany aparat ze ścieżkami na 12m, a chciałbym robić ścieżki na 21m, co muszę w nim wymienić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belarus820    5

Witam.

 

Potrzebuje waszej pomocy sorki ze moze juz jest gdzies taki temat.

Chciałbym zrobić scieżki technologiczne w tym siewniku ma on szerokosci 2.70m a opryskiwacz 15m i jest ciagany ursusem c-360 moje pytanie która lejke zamykac i co który siewnik. prosze o waszą pomoc

 

Połączony

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Proponuje ci poszerzyć go do 3m i wtedy za 3 przejazdem zamykasz lejki za kolami ciągnika i po problemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RYZYNH    3

Powiedzcie mi jak mam zrobić ścieżki na 16m accordem 4m.Chodzi mi dokładniej skąd wziąć jakiś automat czy coś do zamykania rurek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Możesz zwężyć do 2,5m i też będzie pasować. Bo inaczej to nie bardzo sie da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brawo    1

proponuje żebyś rozpatrzył zamiane siewnika, nawet z dopłatom z twojej strony i kupić coś zachodniego np. amazone. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam pytanko związane z siewnikiem amazone d7 super ,chodzio o znaczniki kture przestawia sie za pomoca takiego łańcucha ktury wchodzi do środka skrzyni ,i moje pytanie jest takie czy to przestawia sie ręcznie czy jakoś mechanicznie bo jak recznie to to bardzo ciezko chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

W takim siewniku jak jest wszystko sprawne znaczniki przestawiają się same po podniesieniu siewnika.Tam gdzie zapina się górny łącznik -cięgło powinien być mechanizm który wysuwając się podczas podnoszenia siewnika przestawia znaczniki.To rozwiązanie w starszych modelach i kiepsko działało.

 

Kolego "RYZYNH" masz mały problem bo o ile siewnik accord ma dobry system ścieżek to w twoim przypadku będą dwa problemy.Pierwszy prosty ale kosztowny, bo rozumiem że nie masz całego mechanizmu ścieżek.Musisz kupić np. z allegro cały zestaw używany tzn. sterownik-500-800zł ,4-szt elektrozawory ok.250zł/szt, czujnik przełącznika znaczników, kostkę przyłączeniową ,zamontować i będzie możliwość robienia ścieżek.Drugi problem to zrobienie 4-metrowym scieżki na 16m, bo trzeba zaczynać połową siewnika,co w accordzie jest problemem bo przeważnie nie posiada on zastawek do zamykania rurek,wprawdzie występują one ale jak już to przeważnie tylko kilka sztuk. Jedynym wyjściem jest robienie ścieżek na nie parzystą szerokość przejazdów np. 3x4m,5x4m itd. lub nałożenie połowy dwóch pierwszych przejazdów na siebie.

 

Dlaczego nie edytujesz, tylko piszesz posta pod postem?

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal6033    0

Witam! Na wstępie chciałbym się przywitać. Jestem nowym forumowiczem. Otóż mam problem. Posiadam siewnik 3m. Sieje ursusem 1614 ( z agragatem uprawowo-siewnym) opryskiwacz 12m, rozsiewacz 12m robione zetorem 7211 i w tym właśnie problem, że nie mogę obliczyc ścieżek technologicznych. Czy ktoś mógłby mi w tym pomóc? Z góry dzięki za każde cenne wskazówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Ja tak miałem to tak od poczatku pola pierwszy przejazd zamkniete sciezki potem zamykam zewnetrzną strone siewnika i jade spowrotem przy kolejnym przejezdzie z dwuch połówek powstanie sciezka .. aparat wysiewający miałem z prawej strochy patrząc od tyłu


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialas33
      Witam, Potrzebuje pomocy w ustawieniu ścieżek technologicznych w siewniku euro masz 2,7m, ścieżki pod opryskiwacz 12m. Dodam iż opisy że starszych modeli siewnikow nie pasują gdyż ścieżki załącza się elektroniczne sterownikiem
    • Przez agropiotrmosz
      Witam
      Czy próba kręcona przy rzepaku w poznaniaku S043 podaje równą dawkę na ha? czy siewnik później wysiewa inną wartość?
      Bo siałem rzepak i miałem ustawioną skrzynie na dawkę 3,7 kg /ha a w polu wychodziło więcej
       
       
    • Gość
      Przez Gość
      Witam , wie ktoś ile razy zakręcic kołem w siewnika Poznaniak 6 so43/3c koło 4.00-16? Samą próbę wiem jak zrobić chodzi o te obroty koła bo na instrukcji mam inacZej napisane aniżeli na tabeli na pokrywie siewnika. I chodzi o obroty z uwzględnieniem 7% poślizgu.
    • Przez Majkelo
      Zapewne temat byl gdzies poruszany....
      Panowie jak rozwiazac problem sciezek technologicznych przy szer. opryskiwacza 18m i siewnika 3m.
       
    • Przez Krzysiu64
      Mam problem z siewnikiem poznaniak 6
      SO43/3 przy powtarzaniu próby kręconej siewnika  waga za każdym razem jest inna. Co jest tego przyczyną 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj