Egzo

kverneland ciekawostka

Polecane posty

Egzo    27

Witam wszystkich ostatnio spotkałem sie z opinniami ze kverneland to najnajlepszy pług. Moim zdaniem tak nie jest ale najciekawsze jest to iz jego cena jest porównywalna do lemkena a nawet wyższa a czy wiecie gdzie on jest składany? W POLSCE jesli kto niedawno kupił ten pług nie obczai to na tabliczce MADE IN POLAND a cena ? Pług może dobry lecz jeśli mamy bardzo cięzkie gleby to musimy dołozec jedno dodatkowe "pióro" do resora a słyszałem ze i tak po pewnym czasie resory sie wyrobia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Używam pługa Kverneland już dwa sezony i nie narzekam spisuje się świetnie i raczej nie zamienił bym go na żaden inny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Egzo ale kvera nie masz a AF jak długie i szerokie UŻYTKOWNICY tego pługa zazwyczaj chwalą... Więc coś w nim jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

powiem ci tak. osobiście wybierałem pług 4x40 zagonowy do mojego belarusa. chciałem kupić akpilu lub agromaszu ale gdy te pługi zobaczyłem to się przestraszyłem. rama cieniutka, słupice delikatne robione chyba z 4mm ceownika bodajże, ale w końcu kupiłem od prywaciarza który robi sam pługi ma formę i wszystko ładnie pięknie ale on robi te pługi z 1 cm blachy więc są o wiele wiele solidniejsze. Miał także wiele pługów polskich i zachodnich. to co do polskich miał kilka sztuk które przywieźli ludzie bo się coś pwyginało, to wziął ten facet pokazał mi co jest wewnątrz tych pługów. sam się przestraszyłem gdy zobaczyłem z jakiej grubości materiału są robione i jakie to delikatne więc nie dziwię się że się powyginały. Zachodnie pługi są robione z cieńszej stali ale z lepszej jakości materiału, ale ten facet też miał dużo pługów takich np kverland lemken które przywoziłli mu żeby blachy zmienił na polskie bo zachodnie dorgie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh... nie lubię ludzi którzy myślą ze jak coś jest zagraniczne to od razu jest niezawodne a polskie to gó**o! Kolego bylem ostatnio u dilera kverneland-a i pług do mojego ciągnika około 40 tyś zł netto. Znajdziesz mi NOWEGO LEMKENA za takie pieniądze ?? jeżeli tak to daj namiary na dilera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kony111    2

Ciekawe jest to co piszesz, musze sie dowiedziec szczegolow :D ale jezeli masz racje to trzeba sie cieszyc ze KV inwestuje w Polsce !!! Jak dla mnie to obojetne gdzie KV składa maszyny, przeciez materiały sa te same !!??(pomijajac Chiny itp) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1542

cena wyzsza od Lemkena, hehe dobre sobie. zobacz sobie cene Kvenrelanda np. EM 100 4-skib, a zobaczysz, ze nie jest to drogi plug. ja mam Kvernelanda juz 5 rok i jakos nie narzekam. raczej jak bede kupowal nastepny plug to bede bral rowniez z Kvernelanda.

Edytowano przez Henius91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koleba coś bajki opowiada.Pracuję w firmie zajmującej się sprzedażą maszyn Kverneland i niczego takiego na tabliczce nie widziałem.Teraz Jest promocja cenowa na maszyny Kverneland i pług w wersji 150 B i 150 S jest w tej promocji i cena jego jest bardzo atrakcyjna a dodatkowo rama jest 150x150.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Kverneland nie ma fabryki w Polsce , no chyba że się wstydzą fabryki w Polsce, a nie wstydzą w Rosji :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwy89    1

prawda jest taka ze kazda maszyna ma swoje zalety i wady. i niemozna jej wielce wychwalac ani z blotem mieszac kver jest konkretna maszyna ktora dosc lekko i labdnie orz. elementy robocze sa zadawalajace w znacznym stopniu ale tez ma wady bo u nas ciagle obrywa sruby od pacomatu i przy predkosci orki ok 10km/h udezajac w przeszkode wygina lemiesze a nie resory <_<

 

prawda jest taka ze kazda maszyna ma swoje zalety i wady. i niemozna jej wielce wychwalac ani z blotem mieszac kver jest konkretna maszyna ktora dosc lekko i labdnie orz. elementy robocze sa zadawalajace w znacznym stopniu ale tez ma wady bo u nas ciagle obrywa sruby od pacomatu i przy predkosci orki ok 10km/h udezajac w przeszkode wygina lemiesze a nie resory <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Co do ceny Kvernelanda a Lemkena to w tamtym roku szukałem pługa do ciągnika 150 km i w takim samym wyposażeniu ,podobne pługi to Lemken był 2 tyś zł droższy.

Kupiłem używanego Kvernerlanda Vario. Teściu ma 5 skib Lemkena Euro Opal 7 który był przełamany na pół, Wstawił do środka ramy kształtownik 10 mm i teraz ma 20 mm rama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dannygumis    21

 Mój  AB 100 z 2009r i na tabliczce Made in Norway. A ostatnio zakładam dłuta Duńskie Morblo 

Edytowano przez dannygumis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koleba coś bajki opowiada.Pracuję w firmie zajmującej się sprzedażą maszyn Kverneland i niczego takiego na tabliczce nie widziałem.Teraz Jest promocja cenowa na maszyny Kverneland i pług w wersji 150 B i 150 S jest w tej promocji i cena jego jest bardzo atrakcyjna a dodatkowo rama jest 150x150.

 

@grzesiu w jakiej firmie pracujesz jeśli można wiedzieć??


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Egzo    27

Troszeczke źle sie wyraziłem i chciałbym przeprosic wszystkich uzytkowników ponieważ miałem tylko na myśli fakt iż jesli pługi sa składane w polsce to powinny byc jednak troche tansze ale z tym made in poland to prawda podobno farbryka jest w Totuniu dealer w płońsku tak mi powiedział i sprawdziłem u wujka na zagonowym i tam tez było made in poland

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Toruniu na ulicy Krętej jest główna siedziba KvernelandGroup Polska i tam są wszystkie maszyny na placu a dopiero z tamtąd maszyny jadą do miejsca zamówienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj