Billie

C-360-3p vs mf 235 vs mf 255

Polecane posty

Rolnik1973    15368

U mnie 2 sąsiady mają 3p to za lasem 2 km już słychać że wraca do domu bo żęzi.. Też miałem dylemat 6 lat temu co wybrać czy 3p czy u3512. Kupiłem 3512 dokupiłem koła 14.9R28 TAURUSA i teraz to rakieta lezie po błocie jak amfibia, a 3p sąsiad bardziej grzęźnie w błocie bo ciężki. A w pługu 3 na regulacji siłowej wcale kołami nie grzebie i tak samo idzie jak 3p. Wybór co kto lubi. Ja postawiłem na ciszę a nie jazgot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

amfibia ;) hehe 3514 to bym się zgodził, mf ma inny rozkład masy bo c 360 i mf ważą dokładnie tyle samo, w mf na tył przypada 60% masy a w c 360 70% i to ma swoje plusy i minusy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Billie    0

dzieki wielkie wszystkim za posty :) narazie nie kupuje tylko sie zastanawiam, kupie gdzie w jesieni

a powiedzcie mi panowie jeszcze jedno. mf 255 to to samo co ursus 3512?

i tak samo mf 235 i ursus 2812? co lepsze massey ferguson? czy ursus? czy wogule nie ma roznicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Billie    0

aha

 

cytujesz i do tego post, bardzo długi :P

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
armi95    0

Mf 255 i Ursus 3512 to to samo. Jak wygasła licencja Fergusona to Polacy pozmieniali kilka drobnostek i z tego wyszedł 3512. A więc 255 i 3512 to jest to samo.


<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Zapomnieliście o paru szczegółach np takim że 3512 ma udzwig podnośika 1330kg, a mf coś ponad 1t.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83
Napisano (edytowany)

Na początku robili na angielskich podzespołach, ale czasem ursus zastępował je swojej produkcji także to nie tak do końca, że MF 255 to na angielskich częściach.

Różnica udźwigu jest bo w U3512 zastosowano pompę nowego typu i ma zwiększony udźwig i chyba te ursusy mają regulację ciśnieniową, której MF"y nie miały ;)

Edytowano przez samczyk1991

Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Ja mam c-360 i ursusa 3512 i napewno 3512 jest dużo lepszym ciągnikiem, wygodniejszym, bardziej zwrotnym, ma dużo lepszą pompe, mniej awaryjnym i ogólnie dla mnie nie ma porównania :D Co do wcześniejszych wypowiedzi to mf 255 i ursus 3512 różni się przede wszystkim w środku, w ursusie są dużo lepiej umiejscowione pedały, jest nagrzewnica, dużo więcej miejsca w kabinie itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Zależy w jakiej kabinie :P Bo tyle masz rozdzajów że hoho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Kabina z tego co pamiętam chyba firmy koja rocznik 1999

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
Napisano (edytowany)

3p nawet porównania do mf a nie ma. Skrzynie tak wyją, że w kabinie silnika nie słychać. Mf jest lepszy w każdym porównaniu poza wagą oczywiście. Pług 3 skibowy jest do tego silnika poprostu za duży idealny był by jak ktoś napisał 2x40. 255 i 3512 to praktycznie to samo 235 jest krótki i z tej racji do jakichś cięższych prac praktycznie się nie nadaje.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jamakazi    0

Na początku robili na angielskich podzespołach, ale czasem ursus zastępował je swojej produkcji także to nie tak do końca, że MF 255 to na angielskich częściach.

Różnica udźwigu jest bo w U3512 zastosowano pompę nowego typu i ma zwiększony udźwig i chyba te ursusy mają regulację ciśnieniową, której MF"y nie miały ;)

 

 

to ci się ciągniki pomyliły

właśnie mf miały ciśnieniową a u3512 nie

 

co do mojego osobistego zdania wybrałbym mf 255

poprostu

z 3p styczności nie miałem ale standardową c360 jeździłem i tak most wyje że głowa mała, naszczęście kabiny nie miała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camael    0

Choć jestem fanem ursusa to zdecydowanie wybrał bym MF 255. Jestem pełen podziwu , co ten traktor może wytrzymać. Z silnikami bywa różnie , ale most i skrzynia to chyba nie do ruszenia :blink: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

Nie masz racji. MF jest wolniejszy od C-360. MF przy 2250obr jedzie 24,4km/h a 360 25,37km/h, więc MF jest słabszy i wolniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj