Zaloguj się, aby obserwować  
tomparkiet

MF 3125-Spalanie i ocena stanu przy zakupie.

Polecane posty

tomparkiet    1

Witam wszystkich posiadaczy MF po dłygich rozważaniach i przemyśleniach za i przeciw bardzo mocno zastanawiam się nad zakupem MF 3125 mam na oko takiego z 93 roku za 35 tyś. do lekiej negocjacji chciałbym się od was dowiedzieć ile on spalać na mtg w lekkiej pracy w turze np. zworzenie bel czy załadunek obornika i na co zwracać uwagę prze sprawdzaniu skrzyni biegów żeby nie kupić a za tydzień remontować.Za podpowiedzi z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciągnik to nie ładowarka - daruj sobie ładowacz, a tym bardziej TUR'a.

Remont skrzyni predziej cczy pozniej i tak bedziesz musiał zrobić, także sprawdzać nawet nie musisz.

A spalanie adekwatne do wykonanej pracy, jak nie bedzie jeździł na pusto to ile zrobi tyle spali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey1993    15

pewnie slaby stan wizualny ale zapytaj dlaczego tak tanio bo taka cena to naprawde tanio a ten koleś co pisze ze ciągnik to nie ladowarka to albo bogacz albo diler ladowarek nie każego stac na ladowarke za 120tys skoro moze kupic tura za 20tys


kupię przyczepę wywrotkę 4,5t, sprzedam ursus c330m 1991r, rozsiewacz KOS na podnośnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Oj kolego co Ty gadasz z tą skrzynia to siew głowie nie mieści. Z jakiej okazji ma mieć remont tak czy siak? Jak kupi dobry egzemplarz który był poprawnie eksploatowany, czyli nikt biegów na siłę nie wrzucał, i olej i filtry były na czas wymieniane to skrzynia jest w dobrym stanie, i nie wiem dlaczego widzisz konieczność remontu. Jesteś użytkownikiem takiego mfa?

Co do tego Mfa za 35 tysięcy, to jak go masz na oku na allegro czy na innym takim serwisie to nie napalaj sie za bardzo, sam ostatnio stałem przed kwestia zakupu i naprawdę, na allegro wszystko ładnie pięknie, a zajeżdżasz i kupa złomu. Ciężko znaleźć ćoś w dobrym stanie z tych mfów, a jeszcze za taka gotówkę nikt dobrej maszyny raczej nie odda;) Spalanie dość niskie, na pewno będziesz zadowolony;)

Co do tura to naprawdę jest przydatny, ale jak byś miał kupowac to kup lepiej ciagnik i do niego dokup tura, bo jak kupisz zestaw, lub ciagnik który chodził przy turze to jest bardzo duże prawdopodobieństwo że przednia oś bedzie wykonczona.

Edytowano przez Bartek72511

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomparkiet    1

Mam właśnie tak zrobić szykałem traktorów z turami to albo za drogie albo też tak sobie pomyślełem z zajechaną przednią ośką przecież na zachodzie nie stły w garażu mam już tura FAUCHUOX F2 i myślę żę ten 3125 by się do niego nadał cenę tem mf ma taką sobie nie okazja i nie wygórowany chłop miał takiego to go sprzedał i po przywieżć po 3 maja jeszcze ładniejszego tak bądź razie mówił przez tel.Powiedzcie przy lekiej pracy turem więcej spali niż 5 litrów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Jak będziesz go trzymał na delikatnych obrotach, to myślę że w 6 powinien się zmieścić, wiadomo to jest 6 cyl + turbo to za darmo nie chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

35tys to aż podejrzane ja mam 3125 z przednim podnośnikiem i pneumatyką w tym samym roczniku ale nie sprzedał bym go tak tanio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Dokładnie, my jak oglądaliśmy to te poniżej 40 tysięcy to żałowaliśmy ze w ogóle pojechaliśmy oglądać. A tu jeszcze nie wiem czy dobrze rozumiem ale kupujesz przez jakiegoś handlarza, a on jak juz wiadomo coś na tym musi zarobić i do tego transport więc 35 to trochę za tanio, ja mam 3085 poniżej 45 bym go raczej nawet nie puścił;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomparkiet    1

Może i macie racje zaoszczędzę te 10 tysi a później będę się męczył z zagładą

6 litrów to troche tużo jak na pyrkanie przedtem miałem FENDTA 304 to mi około 2 litrów w takim pyrkaniu palił tylko tak 3 gary nie 6 trzeba chyba będzie coś ze stajni FENDA poszukać czytałem na forum że 612 są nie da zajechania widziałem na żywo i czyba przyznam rację.Dzięki za podpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj kolego co Ty gadasz z tą skrzynia to siew głowie nie mieści.

Mógłbyś mnie nie obrażać z łaski swojej?

 

Z jakiej okazji ma mieć remont tak czy siak?

Sam sobie odpowiedziałeś :)

Ciężko znaleźć ćoś w dobrym stanie z tych mfów, a jeszcze za taka gotówkę nikt dobrej maszyny raczej nie odda;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Gudbrandsdal, trochę głupoty piszesz. Można znaleźć używanego MF w dobrym stanie i bez potrzeby remontu skrzyni. Sam jestem posiadaczem i nic się nie dzieje, znajomi także mają i jeszcze nic nie naprawiali. Na forum także nie ma lawiny tematów o tym jak rozebrać skrzynię bo nie działa. Oczywiście, że jak kupisz "okazję" to wiadomo, że kiedyś coś się musi z nim stać. Wielu daje także nabrać się handlarzom o bezawaryjności ciągnika a to że biegi nie wchodzą to z powodu zimna lub złego oleju. Prawda jest taka, że kupując MF należy go dokładnie sprawdzać, nie patrzeć się na okazję i brać go jeśli wszystko działa dobrze i poprawnie. Ale to tyczy się chyba każdych marek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

@Gudbrandsdal a czy ja Cię obrażam? co Ty tu widzisz obraźliwego.

A po za tym czytaj ze zrozumieniem, napisałem, że CIĘŻKO jest znaleźć coś w dobrym stanie W TYM przedziale cenowym. Wiem jak było z moim, znaleźć zadbany egzemplarz to nie takie łatwe, ale ja za swojego dałem 45 tysięcy, a tych poniżej 40 to potem już nie jeździłem nawet oglądać, bo to była tylko strata czasu. Jakby kolega miał na maszynę z tej serii więcej gotówki to miałby okazję znaleźć coś dobrego. To jakbyś szukał nowego mercedesa w cenie malucha.

Kupując mfa trzeba na pewno przestudiować instrukcję obsługi, żeby wiedzieć co i jak ma się zachowywać. W bajki handlarzy to nie ma co wierzyć, czego samemu się nie znajdzie to oni Ci nie powiedzą. Rozmawiałem z wieloma posiadaczami tych mfów i nikt nie narzeka. A po za tym nawet w top agrar był artykuł obalający mit awaryjności skrzyni mfa, więc lepiej pisać gdy się coś wie na pewno niż pleść głupoty, z łaski swojej kolego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez andrewk
      Witam, do sprzedania instrukcja obsługi do traktorów Massey Ferguson 6110 - 6190 w języku polskim. Gratis dla kupującego dorzucam instrukcję napraw do powyższych modeli w formie pdf (ang).
       
      Cena 70zł + wysyłka
       
      Chęć zakupu kierujcie wysyłając mi wiadomość
       
      Pozdro
       
       


       
      ______________________________________________________________________________________________________________________________
      http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

    • Przez karolox
      Witam, od pewnego czasu nie działa mi ogrzewanie w ciągniku massey ferrguson 3635 2013r. Przyjechał serwisant, i powiedział że trzeba zaworek wymienić co otwiera żeby płyn mógł iść na nagrzewnicę, (u góry w dachu) . Wymontowałem go, wymieniłem, i nadal nic, jak nie grzeje tak nie grzeje. Płyn ciągle uzupełniony do maksimum, dodam, że po zdjęciu węzy przy nagrzewnicy u góry wyleci z węza może kieliszek płynu, może nawet nie, i stąd moje pytanie, co może być powodem? Może miał ktoś już taki przypadek? Czy możliwe ze pompa nie daje ciśnienia żeby płyn mógł iść do nagrzewnicy do góry w dachu? Serwis nie umie pomóc, bądz nie chce, ręce opadają, zima jest a ogrzewania brak. Dodam, gdy ciągnik jest nagrzany prawidłowo. Możliiwe że są jakieś zaworki gdzieś, co nie przepuszczają płynu na nagrzewnicę? jeśli są, i ktoś miał taki problem, proszę o podpowiedz, z góry dziękuję  
    • Przez andrewk
      Do sprzedania posiadam instrukcję do MF 6110 - 6190. Kupiona za dużo wyższą kwotę, przeczytana i odłożona. Stan jak NOWY. Cena 40zł + 15zł wysyłka. Dla agrofotowiczów równe 50zł.
      Link do aukcji : http://allegro.pl/massey-ferguson-instrukcja-obslugi-6110-6190-i7145241669.html
      AgroDane - Dane techniczne maszyn rolniczych
      AgriDane - Specs of agricultural machinery
      AgriDaten – Technische daten von landmaschinen
      AgriSpec – Technische gegevens voor
      AgriDatos – Datos técnicos de maquinaria agrícola
      AgriDonnées – Données techniques des machines agricoles
      AgriDati – Dati tecnici per macchine agricole
      АгроДанные — Tехнические данные сельскохозяйственной машин
    • Przez aga19892010
      Może ktoś z was wymieniał lub wie jak to zrobić-muszę wymienić rewers w mf 8140 ?nadmienię,że nie jeździ do przodu ,tylko wstecz-kupiłem uszkodzony -proszę o podpowiedzi ale tylko osób które naprawdę coś wiedzą a nie tylko domniemają,z góry dziękuje
    • Przez Radosław142
      Witam. Kupiłem ciagnik na wiosnę. Jest on z 2008r ma teraz obecnie 6tys mth. Wszystko było okej przez dłuzszy czas. Szarpać zaczął przy pracy z ładowaczem, zrobiło się to nagle. Ciągnik szarpie jedynie do przodu ze sprzegłem jak i bez. Zaczeła się rowniez zapalać kontrolka od ciśnienia oleju w skrzyni ale to jedynie po dłuzszej pracy gdy sie olej rozgrzał. Kontrolka gasła gdy sie ciagnikiem zachamowało. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj