Polecane posty

MIRAS699    0

Witam kupiłem MF3080 około rok temu i nie działa w nim pół bieg ten elektor hydrauliczny (załączany z prawej strony tym zielonym guzikiem ),jak wcisnę guzik to lampka na nim sie siwieć ale nic się nie dzieje.Jaka może być przyczyna tego,gdzie jest ten mechanizm,który uruchamia ten pół bieg,może ma ktoś schemat elektryczny jak jest i gdzie jest podłączony ten przycisk.

P.S. w ciągniku jest wymieniony olej i filtr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

Rozumiem że od kąd go masz to nie działa czy po wymianie oleju tak się stąło?


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

A zobacz czy ty masz wogóle zawór od półbiegu, jeden siedzi na skrzyni z prawej strony przed tymi pięcionma i tam sprawdz czy prą dochodzi bo jak będzie dochodził to albo cewka walnięta albo zawór stoi.


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MIRAS699    0

dzięki za te dwie ostanie rady to cenę wskazówki jutro sprawdzę

 

P.S @mariusz(ZDUNI) a mógł byś mi wytłumaczyć jak sprawdzić że zawór stoi i ta cewka gdzie jest,był bym ci wdzięczny za to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal88    13

Wykrecasz elektrozawor zakladasz na niego spowrotem cewke podpinasz np. z aku plus na wsowke do cewki, a masa np. na gwint, powinno wciagnac tloczek w zaworze, ale najpierw mozesz sprawdzic sam zawor naciskajac palcem czy swobodnie chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MIRAS699    0

podłączyłem tak jak mówiłeś elektrozawór dotknąłem do gwintu i iskrzyło,ale o jaki tłoczek ci chodzi ten zawór jest mocowany na takim drucie i przykręcony jedną śruba.Naciskałem palcem ale nic tam się nie rusza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal88    13
Napisano (edytowany)

Chyba nie do konca sie rozumiemy, i pewnie odkreciles nakretke i sciagles sama cewke z zaworu, a nie wykreciles go ze skrzyni, cos mi sie wydaje ze przydaloby sie jakies zdjecie zebys zrozumial o czym mowa :rolleyes: Ten , wedlug Ciebie "drut" tez musisz wykrecic, i wtedy dopiero sprawdzisz sobie ten elektrozawor

Edytowano przez rafal88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MIRAS699    0

aha teraz wiem już o co chodzi próbowałem to wykręcić ale nie mogłem ale postaram się to zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MIRAS699    0

wykręciłem ten elektromagnes i sprawdziłem go zacinał się więc tutaj jak są te pięć to ten na dole włożyłem w miejsce tamtego i działa tylko że teraz mi nie przeżucza na żółw zając lampki się zmieniają ale nie przeżuca możesz mi coś doradzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal88    13

Z tego co zrozumialem teraz "polbieg" dziala-tak?? a nie dziala zolw-zajac bo tam wkreciles elektrozawor od polbiegu :rolleyes: Powiem tak...u mnie tez od polbiegu sie przycinal, rozkrecilem go, i byl przytarty, przetarlem "tloczek" drobnym papierem sciernym,aby luzno chodzil, pozniej wszystko wymylem w benzynie, przedmuchalem, troche oleju, poskladalem i juz kilka, moze nawet kilkanascie miesiecy dziala bez problemu :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam ja mam taki problem że gdy kupiłem swojego półbieg  chodził lecz gdy traktor się zbierał to tak jak by go troche coś trzymało, od kilku tygodniu na gorącym oleju nie chodzi wcale traktor stoi w miejscu i miałczy a gdy wyłącze półbieg wszystko ok jest, co to może być ???/ ruszać to czy poprostu niech będzie bez półbiegu?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak tylko gdzie może leżeć problem a okoliczny mechanik mówił coś o uszczelnieniach choć nie był pewny a nie chce by ktoś mi się uczył na moim traktorze

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micro16    21

a może po prostu już się polbieg konczy i trzeba bedzei tarczki wymienić, albo ktoś już cos tam robil i spierniczyl i dlatego masz problem. Jeżeli już wszystko przejrzysz z zewnątrz co tylko możliwe i nic się nie polepszy to  niestety czeka cie rozpolawianie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micro16    21

Teoretycznie jeżeli ci go bez polbiegu nie chamuje i nic dziwnego się nie dzieje lub nie slychac dziwnych odglosow z skrzyni to nic się nie powinno stać ale to tylko gdy będziesz jezdzil z wylaczonym, Powtarzam jeszcze raz ze tylko teoretycznie. Musialbys rozjechać ciągnik, i to co jest od strony skrzyni na paru srubach wyciagnac taka kufa która trochę wazy, wtedy mialbys to na warsztacie i bys mogl zobaczyć jak to wszystko tam wygląda lub ktoś kto zna się na tym. a i bym zapomnial żeby ta kufe wyciagnac trzeba jeszcze dekiel od skrzyni z prawej strony wykrecic i wyjasc widelki od rewersu zanim zacznie się to wyciagac.. Jeżeli jest cos zle to mnie poprawcie:)

Edytowano przez micro16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kawid
      Witam mam problem z dynashift w MF 3075 ponieważ sam przełącza tryby A, B ,C ,D podczas jazdy lecz gdy włączam światła wszystko się uspokaja
    • Przez Ajaa
      Witam mam pytanie podejdzie mi silnik z Massey Ferguson 690t do Massey Ferguson 3065?
    • Przez Szym_on
      Witam mam pytanie odnośnie rewersu ponieważ ciągnik po zdjęciu pokrywy i odblokowaniu biegów i ponownym założeniem pokrywy przestał się przełączać z A na B jak ręcznie wepchnąć siłowniczek to bez problemu jest przełączony i bezproblemowo załącza sią na biegi A a chcieć przełączyć na biegi b to jakby lekko wajcha jest zapierana i  co nie pozwala przełączyć siłownika na biegi B  Gdzie może być przyczyna ? może ktoś by mógł podpowiedzieć .
    • Przez Diabel1
      Witam mam problem ze sprzęgłem w moim maseyu. Jak się olej zrobi ciepły sprzęgło zaczyna nierówno brać to znaczy na wolnych obrotach robi się problem z ruszeniem. Zdarza się że pedał sorzęgła zwolnisz a ciągnik nadal stoi.Słabnie taż wspomaganie. Myślałem że to pompa,wymieniłem pompe, filtry , olej , i było troszke lepiej przez dwa dni i sytuacia wróciła.prosze o jakieś rady , wskazówki co robić.
    • Przez Tomex04
      Witam mam problem mf6120  z przyciskiem przedniego napędu napęd da się załączyć przez przycisk blokady przy prędkości rozłącza lecz przycisk od 4x4 nie załącza ani nie rozlącza
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj