wasilewn2

John Deere 5070M Comfort vs New Holland T 5030

Polecane posty

mister    54

To skoro oba są złe to czemu akurat te wybrałeś, przecież jeszcze pare marek zostało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Ja też zastanawiałem się między John Deerem 5070M a New Hollandem T5030. Po przeczytaniu kilku tematów na AF postanowiłem dołożyć i wziąć John Deere 5080R. W moim przypadku dołożyłem 15 tys zł netto, ale za to mam 80KM no i przede wszystkim 4 stopnie zmieniane pod obciążeniem, EHR. To na czym mi najbardziej zależało. Zastanów się nad tym ciągnikiem bo to inwestycja nie na rok czy dwa.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davido    28

@wasilewn2 serwis narazie nie był o tym powiadamiany, ojciec nie chce teraz żeby mu się przy ciągniku kręcili bo na polu jest potrzebny a jak oni go zaczną tam rozbierać to im się zejdzie.

 

@mister liczone było na ha. jakoś mi nie przyszło do głowy żeby mierzyć czas pryskania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

No coś na AF ta seria M ma kiepską opinie przez te chińskie części... i już jak chińskie to złe... może tak może nie. Sądze że nie każda Mka się będzie sypać tak jak niektórzy mówią. Ba nawet bym powiedział że gdyby nikt nic nie wiedział o tych chińskich elementach to by odrazu seria M jak każdy JD była ideałem. Aczkolwiek po tym co tu można wyczytać to bym też postawił jak kolega MDSikor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podcepiomy    35

Wiadomo że Fendziora nikt ci nie każe kupować bo cena jest spora. Ale czy nie jest czasem lepiej dołożyć trochę grosza i kupić coś co będzie śmigać? Ciągnik nie jeździ sezonowo. A różnica pomiędzy M-ką a R-ką jest raczej nie duża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wasilewn2    1

no tak wszystko było by ładnie pieknie gdyby nie limit mocy około 70 km ;[ poniewasz korzystam z premii dla młodych rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Ale tą moc możesz zmienić.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Tak.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wasilewn2    1

wątpię czy to przejdzie ponieważ rodzice przepisali mi tylko podstawę poniewasz mają na siebie jeszcze mućki . poza tym do opryskiwacza i rozsiewacza 80 km to chyba za dużo a jako główny ciągnik to trochę za mało .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wasilewn2    1
Napisano (edytowany)

mister

co byś mi polecił ?

 

inne serie jd ideałem niestety nie są poniewasz w każdej serii znajdzie sie jakaś czarna owca np mieśac temu dalszemu sasiadowi przy jd 6830 z 2007r urwał sie korbowód na pierwszym cylindrze i potłukł cała michę olejową . przyczyną było wykręcenie sie jednej ze śrub przy stopce . mało tego jest już po gwarancji a jd nie poczuwa sie do bezpłatnej naprawy a przecież jest to wada fabryczna

Edytowano przez wasilewn2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podcepiomy    35

To każdy ciągnik czy to JD, DF, MF, Fendt i inne się popsuje. Tylko teraz ile się będzie psuł, czy to są poważne awarie czy raczej jakaś błachostka. I skoro nawet nie R-ka to może całkiem inna marka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Jeżeli chodzi o ciągniki około 70KM to wyboru nie ma za dużego. Może Claasa Axosa 310?


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wasilewn2    1
Napisano (edytowany)

ciekawa propozycja . jaka cena i gdzie można kupić ? ja jestem z Mazowieckiego powiat Sochaczewski

Edytowano przez wasilewn2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wasilewn2    1

kubota też jest fajna ale trochę za słaba i podnośnik tez nie należy do najsilniejszych bodajże 2600kg . claasik wypada trochę lepiej . pytanie tylko czy bujnie agregat uprawowo siewny 2,7 m i poznaniaka ? w którymś temacie czytałem że jest mułowaty czy to prawda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wasilewn2    1

kolego masz troche mało obciążników z przodu

 

podnieść to ja wiem że podniesie pytanie tylko czy pociągnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Jeśli dokupisz trochę ciężarków na przód to na pewno nie będzie żadnych problemów. Jeżeli chodzi o uciąg to jak najbardziej da rade.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wasilewn2    1
Napisano (edytowany)

a zna morze ktos aktualną cene axosa 310 w cl i cx ?

Edytowano przez wasilewn2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj