wasilewn2

John Deere 5070M Comfort vs New Holland T 5030

Polecane posty

hubertuss    4653

Myślałem, że to poważna dyskusja ale ok. MF 255 i u 4512 mają silniki o pojemności 2,5 litra, jd 4,5 różnią się mocą i to sporo. Jd jest 4x4, cięższy itd. Swoją droga nie myślałem, że będe jd bronił heheh. To zupełnie inne ciągniki i to porównanie jest naprawde bez sensu. Co do cen df a poprzeglądaj galerie ludzie pod fotami piszą ile dali.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wasilewn2    1

a nie myslalem ze bawi cie poruwnanie jd do nh a nie do ursusow :)

Edytowano przez wasilewn2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wasilewn2    1

rozmawialem z delrem claasa na dniu pola w Zeleniu i krzyknal mi 150 netto za axosa 310 w CX a za CL 145 . ceny do ngocjaci . powiezdial ze do jesieni ceny pujda ostro w gore poniewasz wchodzi Tier 4 co Wy na to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Ale nowa norma na razie ma obowiązywać dla ciągników powyżej 170KM.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Syty    0

Nie chodziło o porównywanie dosłowne JD do ursusa czy MF tylko przy takich samych pracach i dlatego pisałem że zależy od przeznaczenia ciągnika. Ja kupiłem 23 kwietnia Case JX70 do opryskiwacza i na 50 mth przy opryskiwaczu spalił mi 120l.

 

I wiem że JD ma dużo większy silnik. JD sprawdziłby się w ciężkich pracach i wtedy jego spalanie nie będzie odbiegało znacznie od innych maszyn ale nie do lekkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristaps    9

Jak róznica może być w spalaniu w lekkich pracach np. ładowacz, rozsiewacz miedzy JD a NH?


,,Unia Europejska jest instrumentem Niemieckiej hegemonii w Europie.'' Margaret Thatcher

Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wasilewn2    1

jd 5080m 274 g/kwh nh t5040 217 g/kwh

 

oczywiście pod warunkiem ze nie bedziemy przekraczać 1800 obrotów / min

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Skąd masz takie wartości i co one dokładnie oznaczają (najniższy punkt na charakterystyce czy może spalanie średnie czy po prostu pierwsze lepsze znalezione w necie?)

 

Jeśli chodzi o tego NH to jest to 'Optymalne zużycie paliwa' deklarowane przez producenta czyli zapewne najniższy punkt charakterystyki to dla 5080M wynosi 224g/kWh, dla 5080R 220 g/kWh

Edytowano przez adikpl1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wasilewn2    1

test ciagnika jd 5080m z gazety top technika 01/2011

nominalne 324

przy mocy maks 274

minimalne 253

moc maks przy 1750obr/min

najmniejsze spalanie jest w zakresie 1100-1250 obr/min

 

dane nh zas wziąłem z prospektu i jest to optymalne spalanie nie wiem co to znaczy ale wydaje mi sie ze jest to spalanie przy mocy maks . niestety takiego testu nie posiadam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

optymalnie, to takie które najładniej wygląda na papierze :D Nietrafne dane dałeś do porównania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Optymalne według JD to: Najniższe zużycie paliwa na krzywej pełnego obciążenia.

Właśnie tego się obawiałem, trochę tendencyjne było to porównanie :o

Jeśli coś porównywać to raczej nie bazować na danych producentów które są zbyt wyidealizowane lecz np. na testach które odbyły się w takich samych warunkach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wasilewn2    1

panowie panowie nie znacie wszystkich faktów . polecam ciekawą lekturę test ciągników o mocy 100 KM w dodatku top technika 01/2010 . nie chciał bym być tu stronniczy ponieważ nie miałem jeszcze do czynienia z żadnym z tych ciągników ale nh t5060 dostał więcej punktów za silnik od jd 5100r . w transporcie z 8 tonową przyczepą na 100 km nh spalił o 9 litrów mniej od jd . w lekkich pracach również wypadł lepiej . natomiast w ciężkich pracach to jd pokazał kły i to on miał mniejsze spalanie ze względu na większą masę od nh a co za tym idzie lepszy uciąg .

Edytowano przez wasilewn2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Chyba chodziło ci o Agroplusa?


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian12345    45

Będę kupywał ciągnik do ładowacza czołowego który lepszy?który mniej spali w ładowaczu czołowym MOJE PROPOZYCJE:

JOHN DEERE 5070M

CLAAS AXOS 310 CL

Do serwisu mam bliżej do CLAASa.

Ceny podobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj