wasilewn2

John Deere 5070M Comfort vs New Holland T 5030

Polecane posty

wasilewn2    1

a morze wróćmy troche do tematu i skupmy sie na tych 2 modelach .jeżeli jd wysyła ankiete po rolnikach co im sie podoba w M a co nie to pewnie mają zamiar wprowadzić pewne udoskonalenia ponieważ seria M jest od niedawna na rynku i nie została jeszcze sprawdzona i dlatego te pierwsze egzemplarze mają takie drobne usterki i niedociągnięcia . a nh z kolei cieszy się dobrymi opiniami . gdzies na af wyczytałem że to bardzo udana seria . jego minusem jest niestety głośna kabina bo chyba 80 decybeli .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podcepiomy    35

Co do tych niedociągnięć w serii M to jest ich sporo. Wątpie żeby się im chciało coś zmieniać ale mogę się mylyć. Ale skoro na R-kę się nie chcesz skusić to M-kę też powinieneś odpuścić bo to JD więc też ci będzie więcej palił a takiego nie chcesz. Zostaje NH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wasilewn2    1
Napisano (edytowany)

m mniej wypije od erki i to o wiele wystarczy nie przekraczać 1800 obrotów . czytałem test jd 5080m w którymś wydaniu top technika i spalanie wyszło całkiem przyzwoicie . poza tym jest wyposażony w mechaniczną pompe wtryskową więc nie jest tak wrażliwy na paliwo jak cr .

Edytowano przez wasilewn2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podcepiomy    35

Jeśli będziesz jeździł na paliwach z renomowanych stacji to nic się nie będzie działo. A co do ciągnika to przejedź sie NH jak i JD M-ką jak i R-ką. Zobacz co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podcepiomy    35

To proponuje zapyać b0gdana :)

Jak to ktoś kiedyś napisał " nikt lepiej ci nie wmówi że MF jest najlepsz " :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Przynajmniej póki co do mf a części w chinach nie produkują. I jeśli ktoś przejży temat o mf ie to zobaczy, że mało jest problemów z serią 54xx. Serii 36xx jest mało ale też nigdzie nie słyszałem, aby ktos problem z nią miał. Z rodziny mf jdelanie do 5070m nic nie dopasujesz 5425 o mocy 82 km jest większy i cięższy. 3635 jest mniejszy i lżejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

To proponuje zapyać b0gdana :)

Jak to ktoś kiedyś napisał " nikt lepiej ci nie wmówi że MF jest najlepsz " :D

Za to kolega @podcepiomy zawsze wszystkich przekona, że R3 jest najzwrotniejszym ciągnikiem :P baa nawet Kubota i JD 5R się do niego nie umywają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wysoki24    2
Napisano (edytowany)

Zdecydowanie bierz New Holland T-5030 - nie ma chińszczyzny jak w John Deere, najlepszy ma skręt w tej klasie, podnośnik z siłownikiem i udźwig sporo ponad 4 i pół tony, kabina przestronna, pali zdecydowanie mniej od JD, fotel pneumatyk chyba dają w standardzie. Znajomy ma NH z tej serii "T" 5000 to jest strasznie zadowolony pod każdym względem, ja mam TD i gdybym teraz kupował też dołożyłbym i kupiłbym T-5000. Jeśli nie gryzie Cie za duże spalanie w JD to jak już coś to "R" ale nie chińskie"M". Kolega ma jd M'kę i drugi raz twierdzi, że by nie kupił, miał już drobne awarie, twierdzi, że jakość jd zaczyna się w wyżej klasie a nie 5m.

Edytowano przez wysoki24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Nie komfortowa kabina to pojęcie względne. A o wadach jd serii m też już na af wiele napisano. Nie wiem czy jakąś alternatywa nie był by agrofarm 410.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wasilewn2    1

a gdzie ty tam kolego mechaniczny rewers widziales ??? znasz jeszcze jakies wady ? miales wogule do czynienia z serja t czy tylko tak piszesz bo cos od kogos slyszales ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Syty    0

Tak samo w JD5M jak i w NHT5000 można miec rewers mechaniczny jak i elektrohydrauliczny - skrzynie mechaniczną lub z biegami pod obciążeniem. Co do komfortu to Testowałem oba i uważam że jest na takim samym poziomie. Ja bym się kierował zastosowaniem tego ciągnika bo jeśli ma to być maszyna pomocnicza lub jedyna w gospodarstwie to NH, jeśli ciągnik główny do orki, ciężkich agregatów i zestawów uprawowosiewnych to JD (kryterium spalanie-znajomy kupił 5070M w komforcie do lekkich i narzeka że mu bardzo dużo pali w porównaniu do Ursusa 4512 i 255 które miał wcześniej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Jd do oszczędnych nie należy. Ale porównanie do takich sprzętów to już lekka przesada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wasilewn2    1

jaka cena tego df ? to jest 80 km jak sie nie myle ?

 

pracowal by jako pomocnik . jedyna ciezka praca ktura by wykonywal to ciaganie agregatu uprawowo siewnego 2,7 m a tak to rozsiewacz opryskiwacz kosiarka zgrabiarka i przetszasarka i morze jeszcze jakis ladowacz

Edytowano przez wasilewn2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/32104-ceny-ciagnikow-20102011/page__st__1040

 

Df będzie trochę droższy. Chociaż jd serii m to taki wkręt marketingowy. Standard kosztuje tanio. Jak zaczniesz dokupowac dodatki cena szybko poszybuje w górę. Doi lekkich prac silnik deutza może być bardziej ekonomiczny z powodu sporo mniejszej pojemności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj