Skocz do zawartości
erazmuz

Paski sprężyste w Claas Consul

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Claas
erazmuz    0

Witam. Kupiłem consula i po szczegółowym przeglądzie zauważyłem że ma on słaby punkt jakim jest zawieszenie podsiewacza i szuflady pod wytrząsaczami. Są tam paski z blachy sprężystej złączonej po 4 sztuki w jednym punkcie zawieszenia, na pozór jest to proste rozwiązanie ale moim zdaniem może być awaryjne. Zamierzam przerobić ten układ na wahacze od dominatora (Miałem kiedyś takiego i te wahacze sprawowały się tam bezawaryjnie).

Może ktoś zetknął się z tym problemem i podpowie mi czy można i warto wymienić te elementy.

te paski to naprawde nie problem;) gorzej z ramionami ktore trzymaja podsiewacz- to jest jego slaby punkt- u mnie po wymianie jakies 5-6 lat temu nie widac po tych paskach zuzycia- wiec uwazam ze przerobki nie maja sensu;) kup nowe te paski- w internecie mozna je kupic- i problem z głowy

erazmuz    0

Ramiona - to te wahacze dwustronne? Co się w nich psuje, ułożyskowanie czy pękają z powodu obciążenia. A te paski sprężyste to pękają wszystkie razem ? Dzięki za odpowiedź.

Wiadomość z agroFakt.pl

pekaja pojedynczo ale jak ci jeden peknie to pozniej juz 2-3 godziny koszenia i wszystkie pekają. a te ramiona troche nie wytrzymują obciążenia- ale jak masz tam blachy od obudowy nie powyginane i wszystko chodzi jeszcze w miarę osiowo to tez wymieniasz na nowe i masz spokój :rolleyes:

erazmuz    0

Dzięki.

Zastanawiam się jeszcze nad pasami, wszystkie pasy są krótkie- to dobrze ale w porównaniu do merkatora lub dominatora to są jakby zbyt cienkie. Czy w związku z tym nie rwą się nadmiernie i trzeba kupować raczej oryginalne?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się