tomaszpa1

praca w gospodarstwie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomaszpa1    0

witam mam do Was panowie takie pytanie.jak w waszych okolicach wyglada sytuacja odnoszaca sie do wynagrodzen pracowników.ilu zatrudniacie , na jaki areał , oraz jakie stawki płacicie? no i czy nie ma cie problemu z ich znalezieniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1994szymon    15

U mnie na wsi jaet taki jeden co chodzi po rolnikach i oferuje "oczyszczanie z nieczystości pomieszczeń trzody chlewnej lub bydła" :lol: (potocznie wywala gnój). Po skonczonej pracy dostaje "piątke" na winiacza :D . my osobiście go nie zatrudniamy bo aby roznosi choroby po chlewach, a po za tym ma "lepkie rece" <_< . Chyba nie o to Ci chodziło, ale w mojej miejscowości chyba nie ma takiej sytuacji ponieważ większość rolników ma po 20-30 ha (z wyjątkiem jednego co ma 250ha, ale on ma trzech synów i nie potrzebuje pracowników :P ).

Edytowano przez 1994szymon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikon71    6

lepiej płacic np. po tygodniu pracy (o ile wytrzyma dany petent)bo jak zapłacisz na koniec dnia po robocie to moze niemiec checi powrucic dnia następnego a tak zatrudnisz od poniedziałku a w piatek wypłata i niech szaleje w weekend az zbraknie kasy zazwyczaj w poniedziałek rano sie stawia. a co do płac to 9 zł traktorzyscie ale takiemu na ursus i zetora :lol: :lol: a 5 placowemu (przynies podaj pozamiataj) a jak mu sie rece kleja to lepiej sobie dac spokój z danym typem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

U mnie na wsi jaet taki jeden co chodzi po rolnikach i oferuje "oczyszczanie z nieczystości pomieszczeń trzody chlewnej lub bydła" :lol: (potocznie wywala gnój). Po skonczonej pracy dostaje "piątke" na winiacza :D . my osobiście go nie zatrudniamy bo aby roznosi choroby po chlewach, a po za tym ma "lepkie rece" <_< . Chyba nie o to Ci chodziło, ale w mojej miejscowości chyba nie ma takiej sytuacji ponieważ większość rolników ma po 20-30 ha (z wyjątkiem jednego co ma 250ha, ale on ma trzech synów i nie potrzebuje pracowników :P ).

nie nie o takich ,,parobków ''mi nie chodzi.mam na mysli pracowników rzetelnych itp.no ja mam 80 ha i sam to obrabiam bo ojciec ma swoja działalnosc , zatrudniam tylko kombajniste i nieraz kogos do pomocy w zniwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik122    0

unas jest takich kilku co np. wyrzucają obornik z obory albo na żniwa przy zborzu robią a tak to każdy sam sieje i kosi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid0605    22

TO ja się dołączę do pytania.

Powiedzcie mi ile można zarobić w firmie która świadczy usługi np. ile można dostać na kombajnie,sieczkarni czy odwożąc kuku lub zborze ? dzięki za odp. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
savas    3

my zatrudniamy do obory pracownika za 1300 plus mieszkanie i wyzywienie, kiedys mielismy bialorusinow i ukraincow to jeszcze 7 lat temu robili za 120-150 dolarow miesiecznie plus mieszkanie i wyzywienie, niestety czasy sie zmienily i za mniej niz 1200 nikogo nie znajdziesz a przynajmniej jest b. ciezko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Ja płacę 9 zł + wyżywienie ale pracownik jest taki że nawet jak skończy prace którą ma wykonać a mnie nie ma w domu to sam szuka sobie innej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

10zl za godzie + wyzywienie

praca przy wykopkach i sortowaniu ziemniaków ale chetnych brak bo dużo osob sadzi ziemniaki


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

10zl za godzie + wyzywienie

praca przy wykopkach i sortowaniu ziemniaków ale chetnych brak bo dużo osob sadzi ziemniaki

aha , widze ze jestes z moich stron bo ja spod Uniejowa.fakt przy ziemniakach potrzeba duzo rąk do pracy.

 

TO ja się dołączę do pytania.

Powiedzcie mi ile można zarobić w firmie która świadczy usługi np. ile można dostać na kombajnie,sieczkarni czy odwożąc kuku lub zborze ? dzięki za odp. :rolleyes:

to jest różnie ja np wykonuje usługi kombajnem , tzn mam kombajniste któremu płace 20 zł /h dziennie zarabia nawet do 250 zł , moim zdaniem koszac dobrym komabjanem( mam new hollanda 8060 , z kabina i z klima, w te zniwa jedna mała awaria) to lepiej niż robic cos innego za takie pieniądze.do prac pomocniczych przy zniwach płace 8 zł /h . Traktorzysty nie potrzebuje wiec i nie zatrudniam ale słyszałem ze płaca od 10 do 12 zł/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PK007    28

w moich stronach traktorzysta może dostać 100-150 zł za dzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

w moich okolicach trochę osób tak robi.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

głównie sezonowo bo po sezonie to pozostaje posprzątać, przygotować się do remontów i robić papierki a do tego często nie potrzeba już pracownika.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj