Skocz do zawartości
kopec

Zakleszczony Ursus 3512

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Ursus
samex69    31

Najprawdopodobniej przyczyną zapowietrzania jest pompka zasilająca.Być może podparty jest zaworek.

Gago    0

Dzieki koledzy za porady i odzew pomocy, załozyłem sitko tutaj przed pompko jak jest bak i pomogło bo wczesniej nie miałem.

A co do skrzyni to nie wiadomo co jest dzis tak sie zacieły że nie dał rady odblokowac i mechanik to robił i mówił że sam nie wie co to jest bo wszystko niby idealne jest :blink:

Karol0    3

ten typ tak ma dosyć często. W moim często wchodzi 2 i 3 jednocześnie a odkleszczanie opanowałem do perfekcji :D

Wiadomość z agroFakt.pl

emtecc    12

Mój problem polega na tym, że nie mam możliwości wrzucenia biegów 2,3,4 w ursusie 3512. Naciskając np na pozycję 2 biegu widać jak wodzik drgnie ale używając siły nie można wrzucić biegu. (tak samo z biegami 3 i 4). 
Problem pojawił się po odkleszczeniu 3 biegu (wodzik nasunięty na miejsce) - po tym wszystkie biegi dało radę wybrać. Po odpaleniu ciągnika, wybraniu 2 biegu, ponownego wybraniu luzu nie dało się już wybrać 2,3,4
Jak poradzić sobie z tym problemem?

emtecc    12

ale 1 i R wchodzą bez problemu

żeby wymienić widełki trzeba rozpołowić ciągnik?

emtecc    12

Gdy wrzucę np 1 przy pękniętych widełkach 1 i R będę wtedy miał możliwość przesunięcia widełek od 2 i 4 przez korek wlewu oleju? ... u mnie w takiej kombinacji również nie da się przesunąć widełek od 2 i 4.

Może ktoś ma zdjęcie od środka skrzyni biegów?

Edytowano przez emtecc

emtecc    12

na co muszę zwracać uwagę przy rozpołowieniu między skrzynią a skrzynią pośrednią?

balcerek1    91

Żeby z wózka nie spadł a tak rozkręcasz i się rozchodzi.Wałki łączone są na tulejach i pamiętaj gdzie jaka śrubka idzie bo z nimi ciężko.

ASOGCURSUS    20

W pierwszej kolejności zdejmij pokrywę skrzyni w raz z kolumną kierowniczą i będziesz widział co uszkodzone,i tak ją będziesz musiał zdemontować

emtecc    12

podczas zjeżdżania skrzyni biegów i skrzyni pośredniej wystąpił problem. Ciągnik po nepaleniu nie jedzie na żadnym biegu. Skrzynia się kręci ale nie przenosi napędu na koła. Tak jakby redukor był rozpięty.

Ciągnik był rozjechany na dosłownie 4 cm. Mogło coś spaść?

emtecc    12

jak zrobić, żeby umieścić ta tuleje na swoim miejscu bez zbędnego rozkręcania?

Chciałem założyć oponki 14.9-r28 do 3512. Czy będą pasować felgi od c-360 do 3512 i żeby potem na nie te oponki dać i obciążniki od c-360?

reflex52    0

Podczas wymiany uszczelki pod pokrywą skrzyni biegów mam taki problem że biegi jak i reduktor wchodzą normalnie ale same z powrotem wracają szczególnie wsteczny,2 i 3 i reduktor na polowych a wiec te które się włącza dźwignią do góry wcześniej było ok. Co może być przyczyną?

lukbold    397

pokrywa dociska spreżyny (ok 10mm średnicy ) i takie kołki zatrzasku które wchodzą w wyciecia wodzików blokując je w ustalonym miejscu.... wystawały spęzynki nad obudowe skrzyni biegów w przedniej części mocowania pokrywy? pewno wyskoczyły i.... kto wie czy na dnie skrzyni biegów nie leżą

http://www.oekoprofi.com/de/shop/produkte/show/schalthebel/zentrierst-feder-3stk180418m1-191221m1/

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się