kopec

Zakleszczony Ursus 3512

Polecane posty

samex69    34

Najprawdopodobniej przyczyną zapowietrzania jest pompka zasilająca.Być może podparty jest zaworek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Dzieki koledzy za porady i odzew pomocy, załozyłem sitko tutaj przed pompko jak jest bak i pomogło bo wczesniej nie miałem.

A co do skrzyni to nie wiadomo co jest dzis tak sie zacieły że nie dał rady odblokowac i mechanik to robił i mówił że sam nie wie co to jest bo wszystko niby idealne jest :blink:


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol0    3

ten typ tak ma dosyć często. W moim często wchodzi 2 i 3 jednocześnie a odkleszczanie opanowałem do perfekcji :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtecc    22

Mój problem polega na tym, że nie mam możliwości wrzucenia biegów 2,3,4 w ursusie 3512. Naciskając np na pozycję 2 biegu widać jak wodzik drgnie ale używając siły nie można wrzucić biegu. (tak samo z biegami 3 i 4). 
Problem pojawił się po odkleszczeniu 3 biegu (wodzik nasunięty na miejsce) - po tym wszystkie biegi dało radę wybrać. Po odpaleniu ciągnika, wybraniu 2 biegu, ponownego wybraniu luzu nie dało się już wybrać 2,3,4
Jak poradzić sobie z tym problemem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASOGCURSUS    21

Prawdopodobnie pęknięte widełki od jedynki i wstecznego często powtarzająca się usterka


Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

 

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom  Massey Ferguson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtecc    22

ale 1 i R wchodzą bez problemu

żeby wymienić widełki trzeba rozpołowić ciągnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASOGCURSUS    21

Jak zdejmiesz pokrywę skrzyni to będziesz widział,niestety trzeba rozpołowić przy skrzyni pośredniej


Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

 

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom  Massey Ferguson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtecc    22

Gdy wrzucę np 1 przy pękniętych widełkach 1 i R będę wtedy miał możliwość przesunięcia widełek od 2 i 4 przez korek wlewu oleju? ... u mnie w takiej kombinacji również nie da się przesunąć widełek od 2 i 4.

Może ktoś ma zdjęcie od środka skrzyni biegów?

Edytowano przez emtecc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtecc    22

na co muszę zwracać uwagę przy rozpołowieniu między skrzynią a skrzynią pośrednią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Żeby z wózka nie spadł a tak rozkręcasz i się rozchodzi.Wałki łączone są na tulejach i pamiętaj gdzie jaka śrubka idzie bo z nimi ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASOGCURSUS    21

W pierwszej kolejności zdejmij pokrywę skrzyni w raz z kolumną kierowniczą i będziesz widział co uszkodzone,i tak ją będziesz musiał zdemontować


Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

 

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom  Massey Ferguson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtecc    22

podczas zjeżdżania skrzyni biegów i skrzyni pośredniej wystąpił problem. Ciągnik po nepaleniu nie jedzie na żadnym biegu. Skrzynia się kręci ale nie przenosi napędu na koła. Tak jakby redukor był rozpięty.

Ciągnik był rozjechany na dosłownie 4 cm. Mogło coś spaść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtecc    22

jak zrobić, żeby umieścić ta tuleje na swoim miejscu bez zbędnego rozkręcania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem założyć oponki 14.9-r28 do 3512. Czy będą pasować felgi od c-360 do 3512 i żeby potem na nie te oponki dać i obciążniki od c-360?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reflex52    0

Podczas wymiany uszczelki pod pokrywą skrzyni biegów mam taki problem że biegi jak i reduktor wchodzą normalnie ale same z powrotem wracają szczególnie wsteczny,2 i 3 i reduktor na polowych a wiec te które się włącza dźwignią do góry wcześniej było ok. Co może być przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

pokrywa dociska spreżyny (ok 10mm średnicy ) i takie kołki zatrzasku które wchodzą w wyciecia wodzików blokując je w ustalonym miejscu.... wystawały spęzynki nad obudowe skrzyni biegów w przedniej części mocowania pokrywy? pewno wyskoczyły i.... kto wie czy na dnie skrzyni biegów nie leżą

 

http://www.oekoprofi.com/de/shop/produkte/show/schalthebel/zentrierst-feder-3stk180418m1-191221m1/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolsick    5

wie ktos jak odblokowac biegi w ursusie 5314 ????? zablokowalo na 3 biegu jak ktos mial taki przypadek prosze o pomoc

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

akurat 3 bieg powinieneś dość łatwo przez wlew oleju odblokować tym prętem. Ewentualnie rwiesz podłogę w kabinie, maskę, bak. W końcu odkręcasz orbitrol, jego mocowanie od silnika i dźwigasz pokrywę skrzyni..... niech żyją polskie pseudoinżyniery ;)

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadi77    317

wybijasz  kołek ktory zabezpiecza lewarek i w tedy podnosisz dzwignie biegow do gory i ruszasz zeby wyzucic bieg  kolek jest pod ta guma /mieszkiem/ przynamiej ja tak robie w 3512

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karas111
      Witam, zakupiłem ursusa 3512 i muszę dolać oleju do skrzyni, ale nie wiem jaki był wcześniej zalany. Jaki olej zalać? Nie chcę sobie narobić dziadostwa w skrzyni...
    • Przez krzys111
      Witam wszystkich. W ursusie 4514 zablokował mi się wsteczny bieg. Został wsteczny i nie można przełączyć na inny bieg. Może wie ktoś jak to odblokować? Dzieki. A tak na marginesie chyba trzeba się go pozbyć, przez ten traktor kilka lat będę krócej żył🙁
    • Przez Miran
      Witam. 
      Panowie nie mam 3 biegu ani szosowego ani polowego w moim Ursusie 2812. Pozostałe biegi wchodzą dobrze. Ciągnik był ostatnio rozpoławiany bo był robiony w nim silnik i wymieniane sprzęgło. Jaka może być przyczyna takiego stanu rzeczy?
       
       
       
    • Przez zbycho77
      Witam , problem po wymianie tarcz  ; Założone nowe tarcze chełmno , pierwszy stopień działa prawidłowo .Drugi stopień nie działa wcale nie można wcisnąć pedału  .Łapki wyregulowane i szczelina drugiego stopnia . Miał ktoś może taki problem ?
    • Przez Damianzzz
      Mam problem z moim 5314 97r. podnosnik bardzo wolno podnosi i szarpie  jak dodam gazu to opada, to samo sie dzieje z hydraulika zewnętrzną na wolnych działa ale trochę wiećej obrotów i juz nie podaje oleju.Stan oleju ok.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj